Kalkulačka: Výpočet dovolené v zaměstnání od 1. 1. 2021

<span>Od 1. 1. 2021 se mění způsob výpočtu dovolené za odpracovanou dobu v zaměstnání. Nově máte nárok na 1/52 (dvaapadesátinu) řádné dovolené (4 nebo 5 týdnů) za každý odpracovaný týden (např. za odpracovaných 40 hodin). U zaměstnavatele musíte nově odpracovat minimálně 4 týdny.</span> Od 1. 1. 2021 se mění způsob výpočtu dovolené za odpracovanou dobu v zaměstnání. Nově máte nárok na 1/52 (dvaapadesátinu) řádné dovolené (4 nebo 5 týdnů) za každý odpracovaný týden (např. za odpracovaných 40 hodin). U zaměstnavatele musíte nově odpracovat minimálně 4 týdny.

Od začátku ledna 2021 začíná platit novela zákoníku práce (konkrétně od 1. 1. 2021). Ta mimo jiné mění způsob, jak se vypočítá dovolená v zaměstnání.

Pro některé zaměstnance (zvláště pro ty, kdo mají nepravidelnou pracovní dobu), to může znamenat určitou změnu.

Pro většinu zaměstnanců, kteří mají standardní týdenní pracovní dobu 40 hodin, a pracují u stejného zaměstnavatele po celý rok, se toho až tak moc nezmění.

Kalkulačka: Výpočet dovolené v roce 2021

Kalkulačka dovolená 2021
Základní roční dovolená:
Počet hodin odpracovaných za týden:

Počet odpracovaných týdnů v roce:
Dočasná pracovní neschopnost, čerpání ošetřovného, rodičovská dovolená a jiné důležité osobní překážky v práci, se započítají, jako "odpracovaná" doba maximálně v rozsahu dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby.
Nárok na dodatkovou dovolenou:
Na dodatkovou dovolenou mají nárok zaměstnanci, kteří pracují pod zemí při těžbě nerostů nebo při ražení tunelů a štol, a zaměstnanci, kteří po celý kalendářní rok konají zvlášť obtížné práce.
Výpočet

 Jak se mění výpočet dovolené v zaměstnání od 1. 1. 2021

Novela zákoníku práce (zákon číslo 262/2006) mění to, jak se vypočítá dovolená v zaměstnání.

Základní nárok na dovolenou se ale nemění. Ten, kdo měl nárok na 4 týdny dovolené, bude mít i nadále nárok na 4 týdny (resp. 160 hodin). Ten, kdo měl nárok na 5 týdnů dovolené, bude mít i nadále nárok na 5 týdnů (resp. 200 hodin), atd.

Co se mění, je to, za jaké období se dovolená vypočítává:

 • Do konce roku 2020 máte nárok na 1/12 dovolené za každý odpracovaný měsíc
 • Od začátku roku 2021 máte nárok na 1/52 dovolené za každý odpracovaný týden (odpracovaný násobek týdenní pracovní doby)

Mění se i to, kdy vám nárok na dovolenou vznikne:

 • Do konce roku 2020 máte na dovolenou nárok, pokud odpracujete alespoň 60 dní (60 odpracovaných dní, tj. cca 3 měsíce)
 • Od roku 2021 máte nárok na dovolenou (její poměrnou část), pokud pracujete alespoň 4 týdny

Kolik je dovolená za odpracovanou dobu v roce 2021?

Pokud bychom vycházeli z toho, že zaměstnanec má týdenní pracovní dobu 40 hodin, tak za každý odpracovaný týden, vzniká nárok na:

 • 3,08 hodiny dovolené (při základním nároku na 4 týdny dovolené)
 • 3,85 hodiny dovolené (při základním nároku na 5 týdnů dovolené)

Dovolená, na kterou vám vznikl nárok díky odpracování určité doby, se zaokrouhluje směrem nahoru, na celé hodiny. Pokud například odpracujete 4 týdny (160 hodin), pak vám vzniká nárok na 12,307 hodiny dovolené. Takže by se zaokrouhlilo na 13 hodin. Měli byste pak nárok na 1 den a 5 hodin dovolené.

Jiné to bude u zaměstnanců, kteří mají jinou týdenní pracovní dobu. Při polovičním úvazku (týdenní pracovní doba 20 hodin), vám pro nárok na dovolenou stačí odpracovat jen 20 hodin. Vzniká vám ale za tuto dobu nárok jen na 1,54 hodiny dovolené (resp. 1,92 hodiny u 5ti týdenní dovolené).

Změna se nejvíce projeví u zaměstnanců, kteří mají nepravidelnou pracovní dobu. Pokud máte jeden den pracovní dobu 6 hodin a druhý den 12 hodin, tak se to při vzniku nároku na dovolenou, i při jejím čerpání zohlední.

Krácení dovolené při nemocenské, mateřské, rodičovské apod.

Mění se i způsob, jak se krátí dovolená, při omluvené absenci v zaměstnání (nemocenská, ošetřovné, rodičovská dovolená apod.).

 • Do konce roku 2020 platí, že dovolená krátila za prvních 100 zameškaných dní o 1/12 a za dalších 21 zameškaných dní se dovolená krátila o 1/12
 • Od 1. 1. 2021 se nemocenská, ošetřovné, rodičovská nebo i další započítávají jako „odpracovaná“ doba jen do výše 20ti násobku týdenní pracovní doby (tj. maximálně jako 800 hodin)

Nárok na dovolenou za mateřskou a rodičovskou dovolenou

Doba, kdy je zaměstnaná žena na mateřské dovolené (28 týdnů nebo 37 týdnů) se započítává jako „odpracovaná doba“. Za mateřskou tedy vzniká nárok na dovolenou v plném rozsahu.

O celkové délce dovolené, pak bude rozhodovat to, zda po zbytek roku (před mateřskou/po mateřské) žena pracovala, nebo byla na rodičovské dovolené, či v pracovní neschopnosti (rizikové těhotenství apod.).

Rodičovská dovolená se pro nárok na dovolenou, započítá jako odpracovaná doba, jen v rozsahu maximálně 20 týdnů (dvaceti násobek týdenní pracovní doby, tj. např. jako 800 odpracovaných hodin).

Pokud by žena byla od začátku roku 28 týdnů na mateřské dovolené, a následně 24 týdnů (do konce roku) na rodičovské dovolené, bude jí vznikat nárok na dovolenou za 48 „odpracovaných“ týdnů (28 mateřská + 20 týdnů rodičovská).

Tím by měla nárok na 147,69 hodin dovolené (což se zaokrouhlí na 148 hodin. Tj. měla by nárok na 18,5 dne dovolené.

Čerpání dovolené v roce 2021

Základní podmínky pro čerpání dovolené zaměstnancem se v roce 2021 v zásadě nemění. I nadále platí, že o čerpání dovolené rozhoduje zaměstnavatel. Ten má právo určit zaměstnanci termín, kdy bude čerpat dovolenou.

O čerpání dovolené, rozhoduje zaměstnanec pouze v případě, že se jedná o čerpání dovolené z předchozího roku, u které zaměstnavatel neurčil termín čerpání do 30. 6. daného roku. Pak si může zaměstnanec určit sám termín, kdy ji bude čerpat (bez ohledu na souhlas zaměstnavatele).

Obdobně má zaměstnankyně, která byla na mateřské dovolené. Ta má nárok čerpat dovolenou ihned po skončení mateřské (před začátkem rodičovské dovolené). Není potřeba souhlas zaměstnavatele s čerpáním dovolené, stačí jej o tom informovat.

Nárok na dovolenou v roce 2021

Ani ostatní podmínky ohledně nároku na dovolenou, se v roce 2021 nijak dramaticky nemění. I nadále platí, že na proplacení nevyčerpané dovolené máte nárok, jenom pokud dochází k ukončení zaměstnání.

Obdobně má zaměstnavatel nárok strhnout vám z platu odpovídající částku za přečerpanou dovolenou.

Nově také platí, že pokud u zaměstnavatele odpracujete více než 52 násobků týdenní pracovní doby (práce přesčas), tak vám za každých odpracovaný týden navíc (např. za každých 40 hodin navíc) bude náležet 1/52 dovolené.

Diskuse: Kalkulačka: Výpočet dovolené v zaměstnání od 1. 1. 2021

Diskuse: 164
 • Custom avatar Jan

  Dobry den,

  nejsem z toho moudry. U pravidelneho uvazku nemam problem, ale jak u lidi, kteri delaji v nepretrzitem provoze, kdy delaji 12cky a jsou 2dni 2 dni a 4 dni volna? neda se pevne stanovit tydeni uvazek.

  Dekuji

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Týdenní pracovní dobu byste měl mít stanovenu v pracovní smlouvě. Standardně je to 40 hodin, v dvousměnném provozu je to 38,75 hodiny, v třísměnném nebo nepřetržitém provozuj je to 37,5. je pochopitelně i možné dohodnout se na zkrácené pracovní době.Nebo se může jednat o konto pracovní doby. V takovém případně musíte vaše průměrná pracovní doba, v nějakém vyrovnávacím období (obvykle 26 týdnů) odpovídat sjednané pracovní době. Tj. nějakou konkrétní týdenní pracovní dobu, určitě máte stanovenou (tato povinnost – stanovení týdenní pracovní doby je dána zákoníkem práce).

   Nárok na dovolenou vám vzniká za odpracované násobky pracovní doby. Nárok vám vzniká v hodinách. A následně dovolenou i v hodinách čerpáte.

 • Custom avatar Jana

  Dobrý den ,
  chápu to tak pokud pracuji 37,5 hod v týdnu , bude to 150 hod.
  poloviční úvazek 75 hod..?

  Jak se bude tato dovolená vykazovat ?Co bude v žádosti o dovolenou, nebo v pracovním výkaze
  zaměstnaců pokud žádají 3 dny dovolené ?

  Děkuji

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   při týdenní pracovní době 37,5 hodiny a 4 týdnech je to 150 hodin, při polovičním úvazku polovina. Dovolenou čerpáte po hodinách, které reálně nebudete pracovat …

  • Custom avatar Jana

   Děkuji.

 • Custom avatar Ondřej

  Dobrý den,

  chtěl jsem se zeptat jak se vypočte výše dovolené, když jsem na klasický 40h/týden vrátil z nemocenské 25.1.2021 a smlouva končí l 28.2.2021 s tím, že je potřeba vyčerpat dovolenou ze starého roku ve výši 16,5 dne.
  Bude tedy nárok dohromady 18dní nebo 19,5

  Děkuji Ondřej

 • Custom avatar Dagmar

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak mám vyčerpat dovolenou zaměstnanci, který končí 31.1.2021. Roční výměru dovolené má 8 týdnů, dle výpočtu mi vychází, že má nárok na 25 hodin dovolené, což je 3,125 dní. Čerpat může v hodinách min 0,5 dne, tj 4 hod. Jak to mám naplánovat.
  Děkuji Dagmar

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Viz paragraf 218:
   (6) Čerpání dovolené může zaměstnavatel zaměstnanci s jeho souhlasem výjimečně určit v rozsahu kratším, než činí délka směny, nejméně však v délce její jedné poloviny, nejde-li o zbývající část nevyčerpané dovolené, která je kratší než polovina směny.

 • Custom avatar Jindřiška

  Dobrý den,
  na výplatním lístku byl dosud uveden nárok na dovolenou za celý rok, čerpání a zůstatek. V jaké výši by měl být nárok na dovolenou uveden na začátku roku 2021, když všude je psáno, že nárok na plnou dovolenou je až po odpracování 52 týdnech ?
  Děkuji za odpověď.
  Jindřiška

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Nově je možné na výplatních páskách uvádět předpokládaný nárok na dovolenou – tj. pokud nemáte pracovní poměr na dobu určitou, ale neurčitou, tak zaměstnavatel může uvádět, na kolik dovolené budete mít nárok, pokud budete pracovat po celý rok.

 • Custom avatar Dagmar

  Dobrý den,
  mám paní na mateřské dovolené, která jí končí 13.3.2021 v sobotu. Budu brát pro výpočet nároku na dovolenou 9 nebo 10 týdnů? Děkuji za odpověď.

 • Custom avatar Petr

  Dobrý den,
  jak je to s dovolenou o svátcích. Pracuji v nepřetržitém provozu – 12 hodinové směny(předem danými) na svátek mi připadne směna a chtěl bych mít volno. V případě, že mi zaměstnavatel volno umožní, čerpám dovolenou, která se mi odečítá z fondu dovolené? Nebo je to jinak? Děkuji za odpověď

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   paragraf 219, Zákoník práce:
   (2) Připadne-li v době dovolené zaměstnance svátek na den, který je jinak jeho obvyklým pracovním dnem, nezapočítává se mu do dovolené; to neplatí v případě, kdy zaměstnanec by byl jinak povinen v den svátku směnu odpracovat podle § 91 odst. 4 a čerpání dovolené v tento den bylo určeno na jeho žádost. Určil-li zaměstnavatel zaměstnanci náhradní volno za práci přesčas nebo za práci ve svátek tak, že by připadlo do doby dovolené, je povinen určit mu náhradní volno na jiný den.

 • Custom avatar Jana

  Prosím o radu s dovolenou,
  Pracovní úvazek 37,5 hodin týdne a roční dovolená 4 týdny.
  Zaměstnankyně skončí MD dnem 17.2.2021, pak bude čerpat 11 dnů dovolené z roku 2020 a pak nastoupí na RD.
  Jaký bude její nárok na dovolenou za rok 2021? Děkuji.

 • Custom avatar Lida

  Prosím o názor, jak je to s krácením délky dovolené v případě čerpání OČR např. z důvodu uzavření školy. Jako odpracovaná se započte pouze těch 20 týdnů?? Stejně jako u rodičovské dovolené??
  Děkuji

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Doba péče o dítě mladší než 10 let z důvodů uvedených v zákoně č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění (tj. i v případě nemožnosti dítěte docházet do školy z důvodu jejího uzavření), se pro účely dovolené jako výkon práce posuzuje. Tj. ano, stejně jako u rodičovské ….

 • Custom avatar Šárka

  Dobrý den,

  mám zaměstnance na úvazek 0,9 – tj. denně 7,2hodiny. Pokud si bude vybírat dovolenou, odpočítám 7,2 hodiny nebo nějak zaokrouhluji? Pokud si vybere např. 4 dny dovolené, odečtu 28,8 hodiny nebo zaokrouhlím?

  Předem děkuji za radu

 • Custom avatar Pepa

  Dobrý den,
  pracovní poměr, který je v pedagogické sféře (tj. 8 týdnů za rok) a trval z minulých let a je 40% tj 16 hod. týdně, mi končí 30.6.2021. Podle plánu dovolených je mi vyměřena dovolená 62 hod., nikoliv tedy jak jsem se domníval polovina ze 128 hod, tj. 64 hod. Ještě dodávám, že týdenní pracovní doba je rozvržena do 4 dnů (po-čt) po 4 hod. Je hodnota 62 hod, správná? Děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Do 30.6.2021 to vychází na 25 týdnů a část týdne, tj. 25/52 ze 128 …. 61,538 ==> 62 hodin (zaokrouhleno směrem nahoru)

   • Custom avatar Pepa

    Dobrý den,
    pokud to chápu dobře, tak u nového zaměstnavatele od 1.7.2021 budu mít nárok za shodný do konce roku za 26 celých týdů (a zase pár dnů navíc) tj. 64 hod, takže když to sečtu tak za celý rok (52 týdnů) bude nárok jen za 51 týdnů, tj 126 hod a ne 128 hod?

 • Custom avatar Lucie

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat jak se vypočte výše dovolené, když se zaměstnanec na klasický 40h/týden vrátil z nemocenské 24.1.2021 a smlouva mu končí 27.1.2021
  Děkuji Lucie

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   0 hodin … doba pracovní neschopnosti nezakládá nárok na dovolenou, protože zaměstnanec v aktuálním kalendářním roce nepracoval alespoň 12 týdnů – viz paragarf 216 ZP:

   (2) Jen do výše dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby nebo dvacetinásobku kratší týdenní pracovní doby se pro účely dovolené považuje za výkon práce doba zameškaná v témže kalendářním roce z důvodu

   a) dočasné pracovní neschopnosti, s výjimkou pracovní neschopnosti vzniklé v důsledku pracovního úrazu nebo nemoci z povolání,

   b) karantény nařízené podle jiného právního předpisu59),

   c) čerpání rodičovské dovolené, s výjimkou doby, po kterou zaměstnanec čerpá rodičovskou dovolenou do doby, po kterou je zaměstnankyně oprávněna čerpat mateřskou dovolenou,

   d) jiných důležitých osobních překážek v práci podle § 199, s výjimkou překážek uvedených v prováděcím právním předpisu podle § 199 odst. 2.

   (3) Za výkon práce se pro účely dovolené považuje doba překážek v práci uvedených v odstavci 2 pouze tehdy, jestliže zaměstnanec mimo dobu jejich trvání v kalendářním roce odpracoval alespoň dvanáctinásobek stanovené týdenní pracovní doby nebo dvanáctinásobek kratší týdenní pracovní doby.

 • Custom avatar Iveta

  Dobrý den, mám dotaz ohledně délky dovolené. Máme 4 týdny dovolené (20 dní), vedení chce zvednout na 22 dní. Je to přípustné? Uvádí se dovolená pouze v 4,5,6,7,8 týdnech..
  Děkuji Iveta

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Zaměstnavatel vám může dát kolik chce dovolené – klidně neomezenou. Zákoník práce pouze určuje minimální délku, což je v základu 4 týdny, pro některé profese 5, atd.

 • Custom avatar Marta

  Dobrý den, pracuji v nepřetržitém režimu 37,5 hodin týdně (pracovní smlouva) . nárok na dovolenou je 25 dnů tj. 187,5 hodin. Směny 1 den ranní, 1 den noční 3 dny volna (odpracováno jeden měsíc např. 168 hod a další 144 hod.) Když si vyberu dovol. 25 dní vcelku tj asi 168 hodin dle rozpisu služeb. Zůstane mi nevyčerpaná dovolená 19,5 hodin? Děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Pozor na to, že nemáte nárok na 25 dní dovolené, ale na 5 týdnů. Při vaší týdenní pracovní době je to 188 hodin dovolené (o dnech se v ZP nemluví). Stejně tak následně čerpáte z těchto hodin. Jistě dovolenou pak budete mít nahlášenou od – do, což může odpovídat 25 kalendářním/pracovním dní. Reálně ale čerpáte hodiny. Tj. pokud si vezmete 168 hodin dovolené tak vám bude zůstávat 20 hodin …

 • Custom avatar Jana

  Dobrý den, jen prosím o kontrolu jestli jsem dobře pochopila výpočet dovolené 2021. Mateřská mi končí 18.2. 2021 od 19.2.2021 nastupuji na rodičovskou dovolenou. Z roku 2020 mám 20 zbylé dovolené a v roce 2021 mi vznikne nárok na /22+14 / tj. 36 dní : 5 dny v týdnu = 7 týdnů dovolené 7/52 . Máme nárok na 4 týdny 160 hodin. Takže ještě 22 hodin nové dovolené . Budu psát žádost o čerpání tak, aby navazovala na mateřskou dovolenou, takže 20 dnů a 22 hodin? Děkuji za informaci předem.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Pokud budete po mateřské čerpat dovolenou, tak rodičovská začne pochopitelně později, než 19.2.2021. Doba čerpání dovolené se započítává jako „práce“. Mě to tedy vychází na 11 „odpracovaných“ týdnů (mateřská + běžná dovolená), tj. 34 hodin dovolené

 • Custom avatar Ája

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s nárokem na dovolenou když mateřská dovolená končí 24.1.2021 a pak bezprostředně následuje čerpání 3,5 dne staré dovolené tj. do 28.1.2021 (28.1. jen půlka dne) celkem 27,5 pracovních dní. Vznikne za mateřskou a čerpání staré dovolené ještě nárok na novou dovolenou roku 2021?
  Moc děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   paragraf 213 ZP:
   (3) Zaměstnanci, kterému nevzniklo právo na dovolenou za kalendářní rok podle odstavce 1 nebo 2, avšak za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho v příslušném kalendářním roce práci alespoň po dobu 4 týdnů v rozsahu stanovené týdenní pracovní doby nebo kratší týdenní pracovní doby připadající na toto období, přísluší poměrná část dovolené.

 • Custom avatar Lucie

  Dobrý den, pokud to chápu správně, pak se dovolená již nekrátí, když zaměstnanec nastoupí v průběhu měsíce do zaměstnání? Do roku 2020 platilo, že pokud zaměstnanec nenastoupil do zaměstnání 1. den v měsíci, pak za daný měsíc nevznikl nárok na dovolenou, to samé když končil v půli měsíce (ne v poslední den měsíce), pak se daná 1/12 dovolené neproplácela. Nyní tedy po odpracování 4 týdnů vzniká nárok na dovolenou a již se nekouká na to, kdy zaměstnanec nastoupil a kdy skončil? Děkuji!! 🙂

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Ano, v předchozím znění ZP vznikal nárok na 1/12 dovolení celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání pracovního poměru. Nová úprava ZP už ale mluví o odpracované stanovené týdenní době + ty minimálně 4 týdny

 • Custom avatar Lucie

  Dobrý den, prosím kolik mám přidat dovolené zaměstnanci, který v roce 2021, bude mít celkem proplaceno třeba 200 hodin přesčasů. Pracuje normálně na plný úvazek 40 hodin týdně. Na konci roku tedy vezmu jeho celkové přesčasy 200 hodin a vydělím jeho úvazkem 40 a dostanu 5 – to vynásobím 1/52. Znamená to tedy, že zaměstnanec dostane navíc 5/52 dovolené tj. 15,38 tj. 16 hodin dovolené navíc?? Děkuji.

 • Custom avatar Verča

  Dobrý den, prosím, chápu správně, že pokud zaměstnanec nastoupil do zaměstnání 8.12.2020 a k 21.1.2021 byl pracovní poměr ukončen, nevznikl zaměstnanci žádný nárok na dovolenou? Děkuji.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   v kalendářním roce 2021 nebyly odpracovány 4 týdny = nárok na poměrnou část dovolené nevznikne
   paragraf 213 ZP:
   (3) Zaměstnanci, kterému nevzniklo právo na dovolenou za kalendářní rok podle odstavce 1 nebo 2, avšak za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho v příslušném kalendářním roce práci alespoň po dobu 4 týdnů v rozsahu stanovené týdenní pracovní doby nebo kratší týdenní pracovní doby připadající na toto období, přísluší poměrná část dovolené.

 • Custom avatar Hana Bubeníčková

  Jak čerpat zbývající část nevyčerpané dovolené, která je kratší než polovina směny při ukončení prac. poměru?
  Zaměstnanci (plný úvazek, 4 týdny dovolené), který dal výpověď a prac. poměr skončí 31.3.2021 jsme spočítali nárok na 37 hodin dovolené, jak máme určit čerpání dovolené?
  37 hod. je 4 dny dovolené a 5 hodin. To má tedy jeden den přijít do práce na 3 hodiny a 5 hodin čerpat dovolenou? Děkuji za odpověď.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Půjčka zdarma bez úroků
Online půjčka bez registru
Poradna a diskuze