Havarijní pojištění vozidel – srovnání 2024

<span>Havarijní pojištění vám pokryje i škody, které způsobíte sobě, nebo škody na které se povinné ručení nevztahuje.</span> Havarijní pojištění vám pokryje i škody, které způsobíte sobě, nebo škody na které se povinné ručení nevztahuje.

Zatímco povinné ručení je povinné ze zákona, a ten kdo jej nemá uzavřené, riskuje poměrně vysokou pokutu, havarijní pojištění si sjednáváte sami a pouze dobrovolně. K čemu je dobré havarijní pojištění, a proč by se vám mohlo vyplatit? Připravili jsme pro vás online srovnání více než patnácti různých nabídek havarijního pojištění. Podle vámi zadaných parametrů si pak můžete vybrat tu nejvýhodnější nabídku, a ušetřit peníze, které platíte za pojištění svého auta.

Online srovnání havarijního pojištění 2024


Porovnáváme nabídky mnoha pojišťoven, seznam všech pojišťoven najdete zde.

K čemu je dobré havarijní pojištění vozidla?

Zatímco povinné ručení (viz zde) kryje pouze škody, které způsobíte při provozu vozidla jiným účastníkům silničního provozu, havarijní pojištění vám pokryje i škody které způsobíte sobě, nebo škody na které se povinné ručení nevztahuje.

Pokud například způsobíte dopravní nehodu, tak z povinného ručení (které byste určitě měli mít), se uhradí škody na vozidlech, do kterých jste nabourali (nebo škody na jiném majetku na který se povinné ručení vztahuje). Škodu na vašem autě ale povinné ručení nepokryje.

Proto se vyplatí mít uzavřené havarijní pojištění. To se pak velmi často vztahuje i na další situace – třeba když vám ukradnou auto, nebo když je auto poškozeno při živelné pohromě (jako může být třeba krupobití nebo zatopení auta během podvodní).

Jaké si vybrat havarijní pojištění?

Havarijní pojištění nabízí celá řada pojišťoven v mnoha různých provedeních. Záleží především na vás, kolik budete chtít do pojištění auta investovat. Můžete si vybrat pojištění, které pokryje všechna možná rizika (havárie, odcizení, živelná pohroma), nebo si zvolit jenom kombinaci (např. havárie + živelná pohroma, nebo havárie + živelná pohroma).

Dále si také můžete zvolit, jak vysoká by měla být vaše spoluúčast. Vlastní cena pojištění pak závisí i na roku výroby vozidla, jestli jsme měli v minulosti nějaké nehody, jaká bude cílová částka pojistného plnění. Peníze také můžete ušetřit tím, že u jedné pojišťovny budete mít sjednáno jak povinné ručení, tak i havarijní pojištění a případně i další pojistky.

Vyplatí se havarijní pojištění?

Pokud si kladete tuto otázku, pak záleží pochopitelně na vás. Můžete ušetřit pár korun, tím že si nebudete platit havarijní pojištění. Ale tato úspora se vám ve výsledku může pořádně prodražit. I sebelepší řidič, který jezdí 30 roků bez jediné nehody, ťuknutí nebo škrábnutí, může jednou zavinit nehodu. Vzhledem k cenám současných automobilů pak i malé ťuknutí může znamenat desetitisícovou škodu (a mnohdy i mnohem vyšší).

To samé platí i pro krádeže aut. Jen za poslední rok bylo ukradeno téměř 12 tisíc aut. To znamená, že každý den je ukradeno přes 30 automobilů. Sice můžete mít štěstí celý život, ale pravděpodobnost, že i vy jednou budete obětí zlodějů, je poměrně vysoká.

Akční nabídka: Potřebujete sehnat peníze a nevíte si rady? Podívejte se na tuto finanční nabídku – Půjčky od soukromých osob hned. Uvidíte že budete spokojeni. A když ne tak zkuste ještě tuto – Půjčím ihned peníze v hotovosti. Je to zaručený způsob jak získat peníze.

Diskuse: Havarijní pojištění vozidel – srovnání 2024

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Poradna a diskuze
  • slart: TVL, 10 let toto neplatím :-) Proč mám něco platit, když nemám doktora atd. :))...
  • Pepíno: Dobrý den, chci se zeptat , jestli se schválí insolvence na 3 roky pro všechny, t...
  • Simona: Dobrý den, k 31.12.2023 jsem byla z organizačních důvodů odejita z firmy, Pros...
  • martina.nohelova@seznam.cz: Může mě někdo vysvětlit, proč nemá chudý člověk právo na soukromí?? Copak...
  • Jana: Dobrý den, zaměstnanec pracoval od 1.1. - 2.5. 2023, od 3.5.- 6.10.2023 byl na DPN...