Kalkulačka pro výpočet povinného ručení 2024

<span>Díky této kalkulačce, máte možnost snadno porovnat nabídky více než 16 různých pojišťoven, které nabízí povinné ručení.</span> Díky této kalkulačce, máte možnost snadno porovnat nabídky více než 16 různých pojišťoven, které nabízí povinné ručení.

Každý majitel, resp., provozovatel motorového vozidla, má podle zákona povinnost sjednat si pojištění odpovědnosti, tj. povinné ručení. Povinnost mít toto pojištění je určena v příslušném zákonu – jedná se konkrétně o zákon číslo 168/1999 Sb., zákon o pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla).

Pokud hledáte nejvýhodnější nabídku povinného ručení, pokud chcete ušetřit peníze, pak můžete využít následující kalkulačku pro výpočet povinného ručení. Díky této kalkulačce, máte možnost snadno porovnat nabídky více než 16 různých pojišťoven, které nabízí povinné ručení. Snadno a rychle se můžete zorientovat v tom, jaké jsou k dispozici nabídky, a díky naší kalkulačce pak můžete i ušetřit peníze.

Kalkulačka pro výpočet povinného ručení 2024


Porovnáváme nabídky mnoha pojišťoven, seznam všech pojišťoven najdete zde.

K čemu je vlastně dobré povinné ručení?

Účelem povinného ručení je zajistit krytí případných škod vzniklých při dopravních nehodách, nebo obecněji při provozu nějakého vozidla. Může se jednat jak o krytí škod na majetku, tak i na zdraví účastníků případné nehody. Povinnost mít sjednané povinné ručení je dána zákonem. Bez platného pojištění pak nesmí vozidlo na silnici (kromě specifických výjimek).

Povinné ručení vs. havarijní pojištění vs. doplňková pojištění

Zatímco povinné ručení je povinné a každý kdo jej nemá tak riskuje poměrně vysokou pokutu, havarijní pojištění je dobrovolné. Havarijní pojištění na rozdíl od povinného ručení kryje i další situace jako je třeba živelná pohroma (např., zaplavení auta během povodní), krádež auta a další případy.

Podobně je možné i k povinnému ručení sjednat různá doplňková pojištění. Například pojištění autoskel, pojištění zavazadel, nadstandardní asistenční služby, právní ochranu, pojištění pokut a další.

Kolik stojí povinné ručení v roce 2024

Na cenu povinného ručení má vliv mnoho různých faktorů. Jednak to je samotné vozidlo. Záleží na konkrétní značce, modelu, na motoru a dalších parametrech. Dalšími faktory, které ovlivňují cenu povinného ručení je pak i třeba věk řidiče (pojišťovny zohledňují třeba i statistiky nehodovosti podle věku řidičů). Kromě toho cenu povinného ručení ovlivňují i různé bonusy a malusy. Ten, kdo jezdí bez nehody, bude platit méně, než ten kdo měl nějakou nehodu.

Akční nabídka: Potřebujete sehnat peníze a nevíte si rady? Podívejte se na tuto finanční nabídku – Nebankovní půjčka bez doložení příjmu. Uvidíte že budete spokojeni. A když ne tak zkuste ještě tuto – SMS půjčka 5000 bez nahlížení do registrů. Je to zaručený způsob jak získat peníze.

Diskuse: Kalkulačka pro výpočet povinného ručení 2024

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Poradna a diskuze
  • slart: TVL, 10 let toto neplatím :-) Proč mám něco platit, když nemám doktora atd. :))...
  • Pepíno: Dobrý den, chci se zeptat , jestli se schválí insolvence na 3 roky pro všechny, t...
  • Simona: Dobrý den, k 31.12.2023 jsem byla z organizačních důvodů odejita z firmy, Pros...
  • martina.nohelova@seznam.cz: Může mě někdo vysvětlit, proč nemá chudý člověk právo na soukromí?? Copak...
  • Jana: Dobrý den, zaměstnanec pracoval od 1.1. - 2.5. 2023, od 3.5.- 6.10.2023 byl na DPN...