Těhotenská kalkulačka a termín porodu

<span>Nejspolehlivější metodou, jak určit kdy budete rodit, je ultrazvukové vyšetření, které podstupují těhotné ženy ve 13 týdnu těhotenství.</span> Nejspolehlivější metodou, jak určit kdy budete rodit, je ultrazvukové vyšetření, které podstupují těhotné ženy ve 13 týdnu těhotenství.

Naše těhotenská kalkulačka vám pomůže spočítat termín vašeho porodu. Pokud jste zjistila, že jste těhotná, a zajímalo by vás, kdy budete mít termín porodu, pak si to můžete vypočítat v naší online kalkulačce. Kromě termínu porodu, vám pomůžeme určit i to, v jakém týdnu těhotenství právě jste, kolik dní do porodu vám zbývá, nebo jaká je přibližná váha či délka plodu.

Online těhotenská kalkulačka – výpočet termínu porotou

V této těhotenské kalkulačce si můžete spočítat termín porodu a dozvíte se i další užitečné informace. Pro výpočet je nutné znát jeden z těchto dvou údajů:

  • Datum prvního dne vaší poslední menstruace před otěhotněním
  • Termín porodu, pokud jej již znáte
Těhotenská kalkulačka
Druh termínu
Datum
Výpočet

Další užitečné kalkulačky pro těhotné a maminky:

Jak se určuje termín porodu?

První metodou, jak zjistit termín porodu, kterou využívá i tato těhotenská kalkulačka, je výpočet na základě menstruace. Princip je jednoduchý. Těhotenství zpravidla trvá 280 dní (počítáno právě od prvního dne poslední menstruace). Resp. přesněji se to dá vzít tak, že k prvnímu dni poslední menstruace přičtete jeden rok, následně odečtete 3 měsíce, a nakonec přidáte ještě 7 dní.

Určení termínu porodu podle početí

Druhou možností, jak určit termín porodu, je vycházet z početí. Pokud snad znáte datum, kdy došlo k oplodňující souloži, pak k tomuto datu můžete přičíst 267 dní, a měla byste mít také přibližný termín porodu.

Určení termínu porodu podle ovulace

U ženy s pravidelným cyklem (28 dní) nastává ovulace mezi 14 – 15 dnem (od začátku menstruačního cyklu). Přitom platí, že plodné dny ženy – kdy může s největší pravděpodobností otěhotnět – jsou 3 dny před ovulací a jeden den po ovulaci (méně pravděpodobné, ale stále ještě možné (byť spíše vzácně) je otěhotnění i mimo tyto dny)). Z tohoto rozpětí je pak možné také určit, kdy přibližně došlo k početí a tím pak následně i termín porodu.

Nejspolehlivější metoda jak zjistit datum porodu

Každopádně ale nejspolehlivější metodou, jak určit kdy budete rodit, je ultrazvukové vyšetření, které podstupují těhotné ženy ve 13 týdnu těhotenství. Během tohoto vyšetření je mimo jiné zjišťován stav vývoje plodu, a je možné zjistit, jestli je vývoj v průměru nebo nějak odchýlený. Na základě toho je pak možné zpřesnit termín porodu.

Současně ale platí, že konkrétní datum porodu je vždy pouze velmi orientační údaj. Miminka si totiž z termínů v kalendáři nic moc nedělají, a narodí se, jak se jim chce. Někdy o pár dní (nebo i týdnů) napřed, jindy se jim zase od maminky z bříška vůbec nechce, a tak si dávají načas.

Akční nabídka: Potřebujete sehnat peníze a nevíte si rady? Podívejte se na tuto finanční nabídku – Snadná a férová půjčka. Uvidíte že budete spokojeni. A když ne tak zkuste ještě tuto – Půjčky bez registru a bez poplatku předem. Je to zaručený způsob jak získat peníze.

Diskuse: Těhotenská kalkulačka a termín porodu

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Půjčka zdarma bez úroků
Online půjčka bez registru
Poradna a diskuze
  • Jana Králová, kalkulacka.org: V aktuálním návrhu na změny u předčasných důchodů a změny valorizací (...
  • David Foltyn: Dobrý den, v navrhované důchodové reformě bude povinna odpracovana doba, povinn...
  • Jana Králová, kalkulacka.org: Na základě dostupných informací mohu říci pouze to, že aktuálně se mluví po...
  • habova.byty@seznam.cz: Dobrý den, mám dotaz, jsem ročník 1966, OSVČ, chtěla bych využít předduchod....
  • Luboš: Na účtu mám zobrazen příjem dávky PNB za měsíce 02 a 03/2023, dne 11.4.2023. ...