Nejvýhodnější a nejlevnější cestovní pojištění 2024 – letní dovolená se blíží!

<span>Cestovní pojištění se vyplatí především u zahraniční dovolené (náklady spojení s léčbou mohou být v některých zahraničních zemích extrémně vysoké). Cestovní pojištění se ale vyplatí i při dovolené v ČR. Vyberte si sami z online srovnávače tu nejvýhodnější nebo nejlevnější nabídku v roce 2024.</span> Cestovní pojištění se vyplatí především u zahraniční dovolené (náklady spojení s léčbou mohou být v některých zahraničních zemích extrémně vysoké). Cestovní pojištění se ale vyplatí i při dovolené v ČR. Vyberte si sami z online srovnávače tu nejvýhodnější nebo nejlevnější nabídku v roce 2024.

Cestovní pojištění se vyplatí, především při cestách do zahraničí. Vyhozené peníze, to ale určitě nejsou ani při dovolené, kterou trávíte jen v ČR nebo na Slovensku. I zde vás mohou zaskočit různé nečekané události a vysoké výdaje.

Cestovní pojištění obvykle nic moc nestojí (ve srovnání s tím, kolik by bylo nutné zaplatit bez pojištění). Pokud se vám ale na dovolené stane nějaký úraz, nebo někdo onemocní, pak to může stát i desítky (či stovky) tisíc korun. Pořádně se prodražit, může už i jen „obyčejná“ dovolená v Chorvatsku.

K čemu je dobré cestovní pojištění – co bude platit pojišťovna?

Základní balíček cestovního pojištění, zahrnuje u většiny pojišťoven především:

 • Přímé náklady za ošetření, léčku a léky
 • Náklady spojení s hospitalizací nebo následným převozem do ČR
 • Náklady spojení s převozem tělesných ostatků
 • Pojištění zavazadel a asistenční služby
 • Odpovědnost za způsobené škody

Kromě toho všechny pojišťovny nabízí i rozšířené balíčky cestovního pojištění. Ty mohou mít různou podobu:

 • Cestovní pojištění speciálně určené pro cesty na hory
 • Celoroční cestovní pojištění
 • Krátkodobé cestovní pojištění
 • Cestovní pojištění pro zvířata
 • Cestovní pojištění pro dovolenou autem (odtah do ČR)
 • A další varianty

Kalkulačka – výpočet dovolené v roce 2024

Zajímalo by vás, na kolik dní dovolené máte nárok v roce 2024? V následující kalkulačce si můžete spočítat poměrnou část dovolené:

Na dovolenou vzniká nárok, už po 4 odpracovaných týdnech. Za každý týden v práci, je nárok na 1/52 z celkové roční dovolené. Od 1. 1. 2024 je  nárok na dovolenou i při práci na dohodu DPP a DPČ.

Pozor na to, že o termínu dovolené rozhoduje zaměstnavatel. Má dokonce právo, zrušit i schválený termín dovolené, nebo vás odvolat z dovolené, na kterou jste již odjeli (pak ale platí příslušné náklady).

Vyplatí se cestovní pojištění při dovolené v ČR (tuzemská dovolená)?

Cestovní pojištění, by se mohlo zdát zbytečné, pokud se nechystáte do zahraničí, a máte v plánu trávit dovolenou jenom v ČR. U nás je přece veškerá zdravotní péče zdarma, tak na co pojištění?

Cestovní pojištění, ale kryje i řadu dalších nečekaných výdajů, které mohou být spojené s dovolenou. Nejsou to jenom náklady za léčbu (které u zahraniční dovolené mohou být i extrémně vysoké).

Při tuzemské dovolené, můžete ocenit úrazové pojištění, pojištění osobních věcí a zavazadel (poškození, ztráta či krádež).

Hodí se i pojištění odpovědnosti za škodu nebo asistenční služby. Pojištění se také hodí, pokud máte v plánu sportovní dovolenou (na kole, na vodě či jiné).

Kolik stojí cestovní pojištění v roce 2024 a co za to dostanu?

Cestovní pojištění nemusí být až tak drahé. Při nějaké nepříjemné situaci, ale dokáže ušetřit spoustu peněz. V následující tabulce můžete najít 3 příklady  – více informací a další příklady najdete zde.

Pojišťovna Axa poj. Allianz poj. Union poj.
Cena pojištění 1 008 Kč 882 Kč 792 Kč
Léčebné výlohy 500 000 000 neomezeně neomezeně
Asistence (včetně transportu) 500 000 000 Kč neomezeně neomezeně
Odpovědnost za škodu 25 000 000 Kč 2 000 000 Kč 2 500 000 Kč
Pojištění zavazadel 40 000 Kč 20 000 Kč 40 000 Kč

Zdroj: epojisteni.cz

Nejvýhodnější a nejlevnější cestovní pojištění v roce 2024

Nabídek cestovního pojištění existuje velmi mnoho. Záleží ale i na tom, do jaké země hodláte cestovat.

Jestli to bude jen tuzemská dovolená (cestování po ČR), nebo dovolená v zahraničí (v nějaké běžné turistické destinaci) či nějaká exotická dovolená (v nějaké vzdálené nebo rizikovější zemi).

Nejlevnější cestovní pojištění, tak ve výsledku nemusí být ideální pro zvolenou cílovou destinaci.

Často se může vyplatit, když si připlatíte za nějaký extra balíček, kde máte další služby, nebo zvýšené pojistné limity.

Prostřednictvím následujícího formuláře, můžete velmi snadno porovnat několik různých nabídek od více pojišťoven v ČR a vybrat si tu správnou volbu pro vaši dovolenou.

Online srovnání cestovního pojištění – nejvýhodnější i nejlevnější nabídky 2024


Porovnáváme nabídky mnoha pojišťoven, seznam všech pojišťoven najdete zde.

Akční nabídka: Máte hluboko do kapsy? Potřebujete finanční injekci a nevíte, kde sehnat peníze? Máme tady výhodnou akční nabídku – Půjčka 20 000 Kč do výplaty zdarma – bez navýšení a bez poplatků. Nebo se také podívejte na další nabídku solidní a ověřené půjčky – Okamžitá půjčka do 15000 Kč bez příjmu. Získejte peníze ještě dnes. Šance na schválení pro každého žadatele.

Diskuse: Nejvýhodnější a nejlevnější cestovní pojištění 2024 – letní dovolená se blíží!

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Poradna a diskuze
 • Simona: Dobrý den, k 31.12.2023 jsem byla z organizačních důvodů odejita z firmy, Pros...
 • martina.nohelova@seznam.cz: Může mě někdo vysvětlit, proč nemá chudý člověk právo na soukromí?? Copak...
 • Jana: Dobrý den, zaměstnanec pracoval od 1.1. - 2.5. 2023, od 3.5.- 6.10.2023 byl na DPN...
 • Emma: Dobrý den, do výpočtu odstupného se počítají odmeny a bonusy, nicméně bych...
 • Silva: Pokud mám na dluh a penále u ZP jen výkaz nedoplatků, nemělo by se na mě vztaho...