Cestovní pojištění – nevěřili byste, co vše chtějí lidé proplatit od pojišťovny

<span>Když vám na dovolené spadne kokosový ořech na hlavu, tak to může znamenat návštěvu nemocnici. Máte-li cestovní pojištění, pak to celé zaplatí pojišťovna. </span> Když vám na dovolené spadne kokosový ořech na hlavu, tak to může znamenat návštěvu nemocnici. Máte-li cestovní pojištění, pak to celé zaplatí pojišťovna.

Při cestě na letní dovolenou k moři, nebo při zimní dovolené na horách, má určitě smysl, pořídit si kvalitní cestovní pojištění.

Když se zrovna nic nestane, tak jsou to „vyhozené“ peníze (jako ostatně každé pojištění). Když je ale během dovolené nějaký problém, tak to může cestovní pojištění zachránit.

K čemu je dobré cestovní pojištění?

Pojištění na dovolenou, může pokrývat ztracená nebo poškozená zavazadla, může řešit náhradu za léčbu v zahraniční. Může být zahrnuto i pojištění storna zájezdu, a mnoho dalšího.

Záleží jen na tom, jakou si vyberte pojišťovnu, a jaké budete požadovat pojistné krytí. Od toho se pak odvíjí i výsledná cena.

Existuje celá řada i poměrně bizarních situací, na které se může vztahovat cestovní pojištění (nebo na které se naopak nevztahuje) – viz několik zajímavých událostí níže.

Nejlepší pojištění – online srovnání a výběr pojistky

Pokud hledáte nejlevnější cestovní pojištění, nebo pokud byste si chtěli porovnat více různých nabídek od několika pojišťoven, tak vám může posloužit tato kalkulačka:

Nebo se můžete podívat i na nejlevější povinné ručení, havarijní pojištění nebo na pojištění majetku.

Vtipné pojistné události u cestovního pojištění

Na internetu se dá najít mnoho různých vtipných zážitků, spojených s cestovním pojištěním

1) Ztracená zubní protéza, jako ztracené zavazadlo

Jeden důchodce se během dovolené vydal na výlet lodí. Během výletní plavby mu ale vypadla zubní protéza, a ztratila se v moři.

Důchodce pak u své pojišťovny uplatnil požadavek na zaplacení nové zubní protézy s odůvodněním, že se jedná o ztracené zavazadlo. A pojišťovna mu opravdu zaplatila nové zuby.

2) Parašutista nám zničil stan a tím i celou dovolenou

Jedna rodina kempovala, nedalo vojenského letiště, kde právě probíhalo cvičení výsadkářů. Jeden z výsadkářů se ale netrefil na dopadovou plochu, a přistál na rodinném stanu, který tím utrpěl neopravitelné škody.

Z plnění této pojistky se ale pojišťovna vyvlékla, protože se nejednalo o žádnou z událostí, na kterou by se vztahovalo pojištění. Pád výsadkáře z oblohy, zřejmě není „živelná“ pohroma.

3) Kokosovým ořechem do hlavy

Jiná turistka trávila letní dovolenou na tropickém ostrově. Když si četla knihu ve stínu palmy, tak jí na hlavě přistál kokosový ořech.

Asi není potřeba dodávat, že se to neobešlo jenom malou boulí na hlavě. Pojišťovna ale zaplatila veškeré náklady na léčbu v nemocnici. Takže pozor na to, kde si o dovolené budete číst.

4) Pohřbený fotoaparát

Dvě malé děti, dostaly za úkol pohlídat rodinné věci, zatímco si rodiče šli zaplavat do moře. Protože děti chtěli jít také do vody, tak cennosti zahrabali do písku, aby je nikdo neukradl.

Bohužel se jim už ale nepodařilo najít místo, kde je pohřbený drahý foťák a další věc. Pojišťovna to ale uznala jako ztracené cennosti, a uhradila příslušné výlohy.

5) Pozor na to kde dostanete infarkt

Další turista dostal během dovolené infarkt. Pojišťovna souhlasila s tím, že zaplatí všechny léčebné výlohy spojené s pobytem v nemocnici.

Odmítala ale zaplatit náklady za pobyt v nevěstinci, ve kterém k dané události došlo.

6) Pozor kam koukáte

Jeden turista si během letní dovolené zlomil nos, když hlavou vrazil do autobusové zastávky.

Jak k tomu došlo? Po ulici kolem něj procházela skupina dívek v bikinách. Takže je asi jasné, čemu věnoval pozornost.

Pojišťovna mu ale zaplatila všechny léčebné výlohy. Příště si ale asi bude dávat pozor, kam kouká.

7) Opice nám ukradla oblečení

Manželský pár byl na dovolené v Malajsii, kde se koupal v moři. Během doby, co byli ve vodě, jim ale místní drzé opice ukradli oblečení.

Možná to překvapí, ale když vám během dovolené něco ukradne opice, tak vám to pojišťovna zaplatí (jakkoliv bezradní událost to je).

Diskuse: Cestovní pojištění – nevěřili byste, co vše chtějí lidé proplatit od pojišťovny

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Poradna a diskuze
  • Aleš Jan: Převod půjčky do 10 minut po schválení Potřebujete nutně peníze na realizaci ...
  • Josef: Dobrý den, pobírám podporu v nezaměstnanosti. Mohu si nějakým způsobem přivyd...
  • Alicja Skowroska: Nabídka půjčky @2% sazba!!! Naše společnost je právní organizací, která b...
  • Vaše jméno: aa...
  • L.pechar@seznam.cz: Dobrý den, uvádíte, že za každých 20 odpracovaných hodin je nárok na 1,54 ...