Havarijní pojištění vozidel – srovnání 2024

Havarijní pojištění vozidel – srovnání 2024

Havarijní pojištění vám pokryje i škody, které způsobíte sobě, nebo škody na které se povinné ručení nevztahuje.

Zatímco povinné ručení je povinné ze zákona, a ten kdo jej nemá uzavřené, riskuje poměrně vysokou pokutu, havarijní pojištění si sjednáváte sami a pouze dobrovolně. K čemu je dobré havarijní pojištění, a proč by se vám mohlo vyplatit? Připravili jsme pro vás online srovnání více než patnácti různých nabídek havarijního pojištění. Podle vámi zadaných parametrů si pak můžete vybrat tu nejvýhodnější nabídku, a ušetřit peníze, které platíte za pojištění svého auta.

Online srovnání havarijního pojištění 2024


Porovnáváme nabídky mnoha pojišťoven, seznam všech pojišťoven najdete zde.

K čemu je dobré havarijní pojištění vozidla?

Zatímco povinné ručení (viz zde) kryje pouze škody, které způsobíte při provozu vozidla jiným účastníkům silničního provozu, havarijní pojištění vám pokryje i škody které způsobíte sobě, nebo škody na které se povinné ručení nevztahuje.

Pokud například způsobíte dopravní nehodu, tak z povinného ručení (které byste určitě měli mít), se uhradí škody na vozidlech, do kterých jste nabourali (nebo škody na jiném majetku na který se povinné ručení vztahuje). Škodu na vašem autě ale povinné ručení nepokryje.

Proto se vyplatí mít uzavřené havarijní pojištění. To se pak velmi často vztahuje i na další situace – třeba když vám ukradnou auto, nebo když je auto poškozeno při živelné pohromě (jako může být třeba krupobití nebo zatopení auta během podvodní).

Jaké si vybrat havarijní pojištění?

Havarijní pojištění nabízí celá řada pojišťoven v mnoha různých provedeních. Záleží především na vás, kolik budete chtít do pojištění auta investovat. Můžete si vybrat pojištění, které pokryje všechna možná rizika (havárie, odcizení, živelná pohroma), nebo si zvolit jenom kombinaci (např. havárie + živelná pohroma, nebo havárie + živelná pohroma).

Dále si také můžete zvolit, jak vysoká by měla být vaše spoluúčast. Vlastní cena pojištění pak závisí i na roku výroby vozidla, jestli jsme měli v minulosti nějaké nehody, jaká bude cílová částka pojistného plnění. Peníze také můžete ušetřit tím, že u jedné pojišťovny budete mít sjednáno jak povinné ručení, tak i havarijní pojištění a případně i další pojistky.

Vyplatí se havarijní pojištění?

Pokud si kladete tuto otázku, pak záleží pochopitelně na vás. Můžete ušetřit pár korun, tím že si nebudete platit havarijní pojištění. Ale tato úspora se vám ve výsledku může pořádně prodražit. I sebelepší řidič, který jezdí 30 roků bez jediné nehody, ťuknutí nebo škrábnutí, může jednou zavinit nehodu. Vzhledem k cenám současných automobilů pak i malé ťuknutí může znamenat desetitisícovou škodu (a mnohdy i mnohem vyšší).

To samé platí i pro krádeže aut. Jen za poslední rok bylo ukradeno téměř 12 tisíc aut. To znamená, že každý den je ukradeno přes 30 automobilů. Sice můžete mít štěstí celý život, ale pravděpodobnost, že i vy jednou budete obětí zlodějů, je poměrně vysoká.

Akční nabídka: Potřebujete sehnat peníze a nevíte si rady? Podívejte se na tuto finanční nabídku – Půjčky od soukromých osob hned. Uvidíte že budete spokojeni. A když ne tak zkuste ještě tuto – Půjčím ihned peníze v hotovosti. Je to zaručený způsob jak získat peníze.

Diskuze

Pokud máte nějaký dotaz nebo potřebujete poradit - přepněte se do klasické verze webu. Na mobilní verzi se diskuse nezobrazuje.

Další odkazy

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.