Kalkulačka podpora v nezaměstnanosti – kdy je nárok na podporu a kolik?

<span>Kolik je podpora v nezaměstnanosti v roce 2014? Kdo má nárok a jaké jsou podmínky? Spočítejte si, na co máte nárok - kalkulačka podpora v nezaměstnanosti.</span> Kolik je podpora v nezaměstnanosti v roce 2014? Kdo má nárok a jaké jsou podmínky? Spočítejte si, na co máte nárok - kalkulačka podpora v nezaměstnanosti.

Pro výpočet podpory v nezaměstnanosti potřebujete zadat následující údaje – věk a průměrná čistá mzda ze zaměstnání. A pak také ještě informace o nároku na odstupné, a o tom, jak byla podána výpověď. Nárok na podporu v nezaměstnanosti, nevzniká automaticky všem, kdo přišli o práci. Je nutné splnit celou řadu podmínek. Následující kalkulačka vám jednoduše a rychle umožní zjistit, na jakou podporu v nezaměstnanosti můžete mít nárok. A v následujících odstavcích se pak dočtete, jaké podmínky je nutné splnit pro získání podpory.

Kolik je podpora v nezaměstnanosti v roce 2024?

Od začátku roku 2024, se zvyšuje maximální podpora pro nezaměstnané na Úřadu práce. Maximální podpora v nezaměstnanosti, je od 1. 1. 2024 ve výši 24 608 Kč. Maximální podpora při rekvalifikaci, je od 1. 1. 2024 ve výši 27 578 Kč.

Díky zvýšení minimální mzdy (minimálně na 18 900 Kč v roce 2024), si mohou nezaměstnaní i více přivydělat na nějaké brigádě. V roce 2024, to může být až 9 450 Kč hrubého měsíčně.

Viz aktuální Kalkulačka: Výpočet zvýšení podpory v nezaměstnanosti v roce 2024

Výpočet – podpora v nezaměstnanosti 2014

Kalkulačka podpora v nezaměstnanosti
Kdo dal výpověď?
* Pokud je podána výpověď bez vážného důvodu, nebo pokud je pracovní poměr ukončený dohodou (bez vážného důvodu), je podpora v nezaměstnanosti nižší (vážné důvody pro výpověď definuje zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, konkrétně pak § 5c - podrobněji níže.)
Při výpovědi ze strany zaměstnavatele nebo ze strany zaměstnance, při vážných důvodech, je podpora vyplácena v plné výši.
Při výpovědi z důvodu hrubého porušení pracovní kázně, pak nárok na podporu nevzniká vůbec
Odstupné od zaměstnavatele
(počet měsíců s nárokem na odstupné)
Kolik je vám roků?

Čistá mzda

Výpočet

Maximální podpora v nezaměstnanosti 2014

Podpora v nezaměstnanosti nemá neomezenou výši. Je určena maximální hranice – maximální částka, jakou vám Úřad práce bude vyplácet, pokud přijdete o práci. Toto omezení se týká především těch, kdo mají vyšší příjem. Jaká je maximální podpora v nezaměstnanosti:

  • Maximální podpora v nezaměstnanosti v roce 2014 je 14 281 Kč
  • Maximální podpora při rekvalifikaci je v roce 2014 16 004Kč

Odstupné a podpora v nezaměstnanosti

Již delší dobu platí, že pokud vám při ukončení zaměstnání vznikne nárok na odstupné, podporu od státu nedostáváte. Pokud vám například zaměstnavatel vyplatí odstupné ve výši 3 měsíčních platů, pak první 3 měsíce v nezaměstnanosti nemáte nárok na podporu od státu. Ta vám začne být vyplácena až po uplynutí 3 měsíců. Celková doba čerpání podpory se tím ale nemění.

Vliv věku na nárok na podporu pro nezaměstnané

Zákon o zaměstnanosti určuje 3 různé hranice pro nárok na podporu. Tyto hranice zohledňují to, že lidé ve vyšším věku (s blížícím se důchodem) mají mnohem větší obtíže při nalezení nového zaměstnání. Délka doby, po kterou je vyplácena podpora v nezaměstnanosti:

  • Méně než 50 roků = podpora se vyplácí 5 měsíců
  • 50 roků až 55 roků = podpora se vyplácí 8 měsíců
  • 56 roků a více = podpora se vyplácí 11 měsíců

Výpočet podpory v nezaměstnanosti

Pro výpočet částky, kterou vám bude stát přispívat v době bez zaměstnání, je rozhodující především to, jaký byl váš čistý příjem. Pro výpočet se používá průměrný čistý měsíční příjem za předchozí kalendářní čtvrtletí. V závislosti na době čerpání dávky se snižuje i její výše:

  • 1 a 2 měsíc = máte nárok na 65% z průměrné čisté mzdy (maximálně ale 14 157 Kč)
  • 3 a 4 měsíc = máte nárok na 50% z průměrné čisté mzdy (maximálně ale 14 157 Kč)
  • 5 a další měsíce = máte nárok na 45% z průměrné čisté mzdy (maximálně ale 14 157 Kč)

Pozor ale na to, že výše podpory může být i nižší. V některých případech totiž nemáte nárok na celou částku, ale pouze na zkrácenou sumu.

Nižší podpora v nezaměstnanosti

Pokud vás zaměstnavatel propustí ze zaměstnání kvůli zvláště hrubému porušení pracovní kázně, pak následujících 6 měsíců nemáte nárok na podporu pro nezaměstnané.

Pokud se vy sami rozhodnete ukončit zaměstnání bez vážného důvodu (upřesnění co je to vážný důvod níže), pak nemáte nárok na celou sumu, ale na nižší částku. V tomto případě je podpora v nezaměstnanosti již od začátku vyplácena jen ve výši 45% z průměrného čistého příjmu. To samé pak platí i při výpovědi dohodou. Pokud není vážný důvod pro ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnance, nebo pokud není dohoda uzavírána například z důvodu nedostatku zakázek, rušení pracovního místa ap., podpora je také automaticky nižší – jen 45% z průměrné čisté mzdy.

Další omezení pak platí pro ty, kdo nikdy nepracovali nebo pro ty, co splňují jen částečně podmínku odpracované doby. To se týká například maminek po rodičovské dovolené nebo i dalších případů. V takovém případě se vyplácí tabulková částka, která představuje:

  • 1 a 2 měsíc = 15% z průměrné mzdy v ČR, tj. v roce 2014 je to částka 3662 K
  • 3 a 4 měsíc = 12% z průměrné mzdy v ČR, tj. v roce 2014 je to částka 2929 Kč
  • 5 a další měsíc = 10% z průměrné mzdy v ČR, tj. v roce 2014 je to částka 2685 Kč

Výpověď ze zaměstnání – vážné důvody

Vážné důvody pro ukončení zaměstnání popisuje zákon o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb., konkrétně pak § 5c. Především tyto důvody jsou považovány za závažné:

  • Péče dítě ve věku do 4 roků
  • Péče o osobu, která má II – IV stupeň závislosti na pomoci jiné osoby
  • Zdravotní důvody, které nadále brání ve výkonu současného zaměstnání
  • Okamžité zrušení pracovního poměru podle § 56 zákoníku práce

Přesný výčet viz. konkrétní paragraf tohoto zákona. V případě, že ukončíte zaměstnání výpovědí bez některého z těchto vážných důvodů, vaše podpora v nezaměstnanosti bude automaticky nižší.

Kdo má nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Nárok na podporu v nezaměstnanosti nevzniká automaticky. Nárok mají jenom ti uchazeči, co splní všechny podmínky definované zákonem a dalšími právními předpisy. Nárok na podporu pak nemá především ten kdo:

  • Byl v uplynulých 6 měsících propuštěn ze zaměstnání z důvodu zvláště hrubého porušení pracovní kázně nebo pro porušení jiné povinnosti zaměstnance podle § 301a) zákoníku práce
  • Získal nárok na výsluhový příspěvek a tento příspěvek je vyšší než podpora v nezaměstnanosti
  • Kdo vykonává tzv. nekolidující zaměstnání

Nárok na podporu také není v případech kdy:

  • Vznikl nárok na vyplácení starobního důchodu
  • Vznikl nárok na výplatu dávek nemocenského pojištění
  • kde je ve vazbě v rámci trestního řízení

Hlavní podmínkou pro získání podpory v nezaměstnanosti je pak požadavek na splnění minimální odpracované doby (resp. náhradní činnosti). Musíte mít nejméně 12 odpracovaných měsíců za poslední 2 roky. Nárok nemají například studenti po skončení studia (pokud zároveň během studia alespoň část doby nepracovali).

Diskuse: Kalkulačka podpora v nezaměstnanosti – kdy je nárok na podporu a kolik?

Diskuse: 226
  • Custom avatar Aleš

    Dobrý den.
    Chtěl bych se zeptat od kterého dne se započítává podpora v nezaměstnanosti.Manželka byla od 10 dne v měsíci zaregistrována na ÚP a o těch 9 dní jí odečetly peníze z přidělené částky.Tudíž dostala asi o 800 korun méně než byl výpočet na první měsíc.Nějak se mě to nezdá.Když jde někdo na ÚP 29 vypočítají mu např 5000,- za první měsíc tak mu to nezkrátí o těch 28dní tudíž nedostane jen zhruba 350kč za ty dva dny.Nebo se pletu?Děkuji za odpověď.

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Dobrý den, viz Zákon o zaměstnanosti – č. 435/2004 Sb.:
      § 44b
      (4) Náleží-li kompenzace jen po část kalendářního měsíce, stanoví se její výše v poměrné částce odpovídající počtu kalendářních dnů, za které náleží. Výsledná částka se zaokrouhluje na celé koruny nahoru.

    • Custom avatar Iva

      mám za posledních 2 roky opracováno 8 měsíců,chci se zeptat, zda bych měla nárok na podporu v nezaměstnanosti a v jaké výši,

      Děkuji za odpověď Iva

  • Custom avatar Jiří

    Dobrý den,
    měl bych takový dotaz. Ke konci května ukončuji zaměstnání. Budu mít odpracováno 11 měsíců. Bylo by řešením kdybych na měsíc zahájil činnost jako OSVČ abych měl nárok na podporu v nezaměstnanosti? A z čeho by se mi v tomto případě vypočítávala výše podpory?
    Děkuji za odpověď.

    • Custom avatar FR

      Dobrý den,
      ocitl jsem se ve stejné situaci jako Vy, na „určité spoluobčany“ náš stát peníze má, ale když je „bílý“ v nouzi, tak nic, nikdo nic, ticho po pěšince ….
      Mám odpracováno 11 měsíců a zamítli mi podporu v nezaměstnanosti.
      Při tom, že jsem nesplnil za posledních 24 měsíců alespoň 12 měsíců účasti na důchodovém pojištění, protože jsem dlouho hledal práci, ale nakonec jsem jí našel. (Vydělával jsem 11 měsíců docela dost peněz a zaplatil velkké daně….)
      Mohu se Vás zeptat, jestli Vám na ten dotaz někdo odpověděl ?
      Děkuji mnohokrát, FR

  • Custom avatar Veronika Daňková

    Dobrý den,chtěla jsem se zeptat kolik budu brát neboli jestli mám nárok na podporu v nezaměstnanosti.Byla jsem 19měsíců na Mateřské dovolené,pobírala jsem 11500kč.Zajímalo by mě co mám očekávat.děkuji Veronika

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Dobrý den, po skončení rodičovské dovolené máte nárok na podporu v nezaměstnanosti. Ta se ale neodvíjí ani od předchozího platu ani od výše rodičovského příspěvku. Je navázána na průměrnou mzdu v ČR, první dva měsíce máte 15% z průměrné mzdy, cca 3600 Kč, a následně se částka snižuje.

      • bojdovic

        To je ale velká sviňárna!!!!!!!!!!!!! Tak člověk odpracuje 14 let v nějaké firmě, která ho po rodičovské vyhodí, protože se mu nehodí maminka s dítětem do krámu a stát dělá jako by nikdy nepracovala a byla nějaký lempl.

  • Lukáš

    Dobrý den,
    nikde jsem se nedočetl, jak to je s podporou v nezaměstnanosti, když mi skončí pracovní smlouva na dobu určitou. Rád bych se Vás zeptal na podrobnosti. Mám na takovou podporu nárok? A v jaké výši? Bude Pracovní úřad zajímat, zda se smlouvu rozhodl neprodloužit zaměstnavatel či zaměstnanec?
    Děkuji za odpověď.

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Dobrý den, při ukončení pracovního poměru na dobu určitou je to z pohledu nároku na podporu v nezaměstnanosti stejné, jak by vám zaměstnavatel dal výpověď. Pokud splňujete základní podmínky pro přiznání podpory (minimální odpracovaná doba apod.), pak máte nárok na podporu v plné výši (nekrátí se). UP ani nemůže zjišťovat „kdo neprodloužil“ smlouvu. Smlouva na dobu určitou je smlouva na dobu určitou, nic víc tam není.

  • Zdenka

    Dobrý den,

    chtěla bych se zeptat, při výpočtu výše podpory v nezaměstnanosti se vychází z průměrné čisté mzdy. Za jaké období, za poslední kalendářní rok nebo za poslední kalendářní čtvrtletí.
    Děkuji za odpověď a přeji hezký den

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Dobrý den, zpravidla je to poslední čtvrtletí (kromě některých specifických vyjímek, kdy třeba poslední zaměstnání trvalo kratší dobu ap.)

      • Custom avatar daniel

        Preji krasny vecer,mel bych na vas zadost o radu.ke dni 31.12 2014 my skoncila smlouva na dobu urcitou a jelikoz se zamestnavatel rozhodl ji neprodlouzit(z duvodu uzavreni podniku,v mem pripade casina kde jsem pracoval jako manager)ocitl jsem se na pracovnim urade a jelikoz za posledni dva roky mam odpracovano 11 mesicu a dvacet dni tak na podporu nemam narok,muj mesicni cisty prijem za poslednich 8 a pul mesice cinil 32 500.Kdyz se necham u kamarada zamestnat na dejme tomu 14 dni(s cistym prijmem 24 000) a pak se vratim na pracovni urad,tak jelikoz uz budu myt pravo na podporu tak jak presne se vypocita jeji vyse ? jestlize me posledni zamestnani bude trvat 14 dni takze nebude mozne stanovit cisty mesicni prijem?Mockrat dekuji za vas cas a vasi radu,s pozdravem Daniel

  • Custom avatar Petra

    Manžel z neznalosti podepsal dohodu o ukončení prac. poměru podle §49 z důvodu §51c. Já jsem invalidním důchodu 3. stupeň (onko) + TP, ale neberu žádné dávky, tedy příspěvek na péči, ani jsem o něj nežádala. Jakou dostane manžel podporu v nezaměstnanosti ? Jemu je 51 let, mně 43.

  • Custom avatar Lucie

    Dobrý den,

    ted mi bude končit smlouva a budu mít odpracovaný jeden rok. Podle kalkulaček, které jsou umístěny na internetových stránkách mi podpora vychází na necelé 3 tisíce korun (můj čtvrtletní příjem byl necelých 20 tisíc korun). Jak je to možné, když i životní minimum, které vyplácí sociálka je 3 200 ?

    Předem děkuj za odpověď

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Ano je to možné, podpora se vyplácí na základě skutečných příjmů. Na druhou stranu, pokud to bude váš jediný příjem a žijete sama, nebo celkové příjmy všech s vámi společně posuzovaných osob budou nízké, můžete mít nárok na dávky hmotné nouze.

      • Lucie

        Někde jsem slyšela, že když člověk nevydělává nad 10 tisíc, automaticky se mu to počítá z 10 tisíc jako minimum. To je nejspíš nesmysl, že?

        • Jana Králová, kalkulacka.org

          Ano, o žádném takovém „automatickém“ výpočtu nevím, kromě situací, kdy se jedná například o ženy co byly poslední roky na rodičovské, ale tam je výpočet navázaný na průměrnou mzdu v ČR a je to jiná situace

  • Custom avatar Jarmila

    Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak a z čeho se mi bude vypočítávat podpora v nezaměstnanosti,když jsem byla zaměstnána v zahraničí jako pokojská

  • Custom avatar Ludmila

    Dobrý den, mám takový dotaz. 15.8 mi končí pracovní smlouvy na dobu určitou, ale můj zaměstnavatel mi může v případě oboustraného souhlasu smlouvu prodloužit na dobu neurčitou. Pokud by mi možnost prodloužení nabídl a já odmítla a chtěla odejít, dostanu první měsíc podporu v nezaměstnanosti v plné výši nebo se to bude brát tak, že jsem ukončila pracovní poměr a budu mít tedy podporu sníženou? Děkuji

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Dobrý den, pokud je pracovní poměr na dobu určitou, a skončí, pak máte nárok na plnou podporu. To že vám zaměstnavatel něco nabídl a vy na to nepřistoupila, se nezohledňuje.

  • Custom avatar Monika

    Dobrý den.
    Po dobu jednoho roku jsem si jako samoplátce hradila sociální a zdravotní pojištění. Dnes jsem byla na úřadu práce požádat o zařazení do evidence uchazečů o zaměstnání. Zde mi sdělili, že mě do této evidence sice zařadí, ale že nemám nárok na podporu v nezaměstnanosti. Této situaci nerozumím. Sociální pojištění jsem si řádně hradila. Jak je tedy možné, že nemám nárok na podporu? Předem děkuji.

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Dobrý den, nárok na podporu v nezaměstnanosti je navázaný na platbu důchodového pojištění. Pokud jste si platila dobrovolné důchodové pojištění a v posledních 2 letech splňujete podmínku účasti na důchodovém pojištění v minimální délce 12 měsíců, pak byste nárok na podporu měla. Pokud tato podmínka není splněna, pak nárok není.

  • Custom avatar Jirka

    Dobrý den.
    Po předchozí evidenci na ÚP mám nyní smlouvu na dobu určitou od 5.8.2013 do 31.7.2014. Do odpracovaného celého roku mi tedy budou chybět 4 dny. Musím pro přiznání podpory po ukončení tohoto pracovního poměru chybějící 4 dny nějak „napracovat“? A jaké jsou v tom případě možnosti?
    Děkuji za odpověď.

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Dobrý den, abyste měl nárok na podporu, tak je podmínkou 12 měsíců za poslední 2 roky. Záleží tedy i na tom, jestli jste před aktuálním zaměstnáním byl rok na UP nebo jestli tam máte nějaké jiné zaměstnání které by se dalo započítat.

      • Custom avatar Jirka

        Dobrý den.
        Před aktuálním zaměstnáním jsem byl evidován na ÚP (jak jsem v dotazu uváděl). Jde mi o ty chybějící 4 dny, když Zákon o zaměstnanosti v §39 hovoří o 12 měsících účasti na důchodovém pojištění, což jak se já domnívám, splňuji.

  • Custom avatar Petra

    Jsem onkopacientka, byla jsem 1r PN, více, než 2r. invalidní důchod 3.stupeň. Podobně postiženým kamarádkám teď ID hromadně odebírají, nebo snižují na 1.stupeň. Nejsem schopná pracovat na 8h, navíc „neprojdu“ zdravotní prohlídkou zaměstnavatele, protože mám v papírech „v remisi“ a ne zdravá, i když na poloviční úvazek bych pracovala moc ráda. Dostanu nějakou podporu v nezaměstnanosti, když za mně zdravotní a sociální poslední roky platil stát ?

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Dobrý den, ano měla byste mít nárok na podpor v nezaměstnanosti. Doba, kdy jste byla v plném invalidním důchodu (invalidita 3 stupně) se započítává jako tzv. „náhradní doba“. Výše podpory v nezaměstnanosti by se odvíjela od průměrné mzdy v ČR.

  • Custom avatar Jiří

    Dobrý den,
    pracuji měsíc v novém zaměstnání ale bohužel jsem nucen skočit. Odpracováno 12 měsíců již mám. Z čeho se mi bude počítat podpora v nezaměstnanosti, jen z posledního zaměstnání, což by znamenalo z posledního měsíce? Děkuji za odpověď

  • Custom avatar Luboš

    Dobrý den, chci se zeptat zda mám nárok na hmotnou nouzi pokud jsem vedený na ÚP ale Bydlím u matky, ale jsme na tom hodně špatně. Děkuji

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Dobrý den, nárok na dávky hmotné nouze se odvíjí od celkové výše příjmů všech společně posuzovaných osob. Pokud žijete s matkou tak se při posuzování nároku bude zohledňovat i její příjem.

  • Custom avatar Dagmar

    Dobrý den,
    zaměstnavatel ukončil se mnou pracovní poměr pro nadbytečnost, poskytl mi tříměsíční odstupné.Než jsem se přihlásila do evidence úřadu práce, pokusila jsem se získat zaměstnání u jiné firmy, odsud jsem však ještě ve zkušební době (po třech dnech) odešla z osobních důvodů. Z jakého příjmu se mi bude počítat podpora v nezaměstnanosti- z toho původního, dlouhotrvajícího nebo z toho posledního, které trvalo tři dny? Jak se propočte výše podpory, když nebylo odpracováno ani čtvrtletní období?
    Odpracováno mám více než deset let.

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Dobrý den, výše podpory se odvíjí od poslední pojištění činnosti. Pokud poslední zaměstnání trvalo kratší dobu, používá se tzv. pravděpodobný výdělek – viz zákoník práce:
      § 355 (1) Jestliže zaměstnanec v rozhodném období neodpracoval alespoň 21 dnů, použije se pravděpodobný výdělek. (2) Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy nebo platu, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy nebo platu zaměstnance nebo ke mzdě nebo platu zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty.

  • Custom avatar HELENA

    Dobrý den, zaměstanavatel mi chce dát ROZVÁZÁNÍ PRACOVNÍHO POMĚRU DOHODOU podle paragrafu § 49 (rozvázání pracovního poměru bez udání důvodu),chtěla bych se zeptat,zda-li mám nárok na podporu v nezaměstnanosti – jestliže dohodu v tomto formátu podepíši a když je v odstavci napsáno: Zaměstnanec obdrží mzdu navýšenou o mimořádné prémie ve výši…………
    Nevím jestli pracovní úřad rozlišuje „mimořádné prémie“ s odstupným jako takovým..?
    Bojím se,že nedostanu podporu,když jsem „jakoby“dobrovolně(NEDOBROVOLNÉ) podepslala 🙁
    Předem děkuji za odpověď H.

  • Custom avatar Blanka

    Dobrý de, chtěla bych se optat jestli má nárok na podporu. 2 roky jsem pracovala na dohodu a od 6.1. 2014 jsem zaměstnaná na HPP. Smlouvu mám do 30.6. 2014 – tuším, že mi ji zaměstnavatel neprodlouží.
    Děkuji

  • Custom avatar Zuzana

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat z jakého příjmu se mi bude počítat podpora v nezaměstnanosti. Deset let jsem pracovla jako OSVČ s tím, že jsem vždy v 7. a 8. měsíci živnost přerušila, kvůli nedostatku práce a přihlásila jsem se na ÚP. Poslední příhlášení na ÚP bylo 7-8 2013. Práce bylo ale čím dál měné, tak jsem 1.5. nastoupila u jedné firmy jako asistentka a živnost jsem změnila na vedlejší. Teď jsem se dozvěděla, že mi zaměstnavatel chce dát k 31.5. výpověď ve zkušební době. Může to udělat bez udání důvodu nebo musí do výpovědi udat důvod? Z čeho se mi potom bude počítat podpora, když budu v zaměstnání pouze jeden měsíc a vedlejší činnost pozastavím také k 31.5. A z jakého příjmu by se počítala podpora, kdybych vedlejší činnost pozastavila hned. Když jsem byla v červenci a srpnu na ÚP můžu se vůbec opět přihlásit již v červnu a mám nárok na 5měsíců?Děkuji za odpověď.

  • Custom avatar Jaroslava

    Dobrý den ,jsem 6let zaměstnaná za poslední 2roky jsem prodělala dvě operace /nohy/ mám problém dále vykonávat stávající práci mám nárok na podporu v nezaměstnanosti když sama odejdu ze zaměstnání na dohodu??a co vše musím doložit .Děkuji za odpověd

  • Custom avatar Vlasta

    Dobrý den, jsem OSVČ – subdodavatel, pravděpodobně budu nucena se nahlásit přechodně do evidence ÚP, zajímá mne, zda se za čistý příjem považuje čistý zisk nebo můj průměrný měsíšní příjem jako takový. Rozhodující období pro výpočet podpory v nezaměstnanosti jsou také poslední 3 měsíce ? Platila jsem sociální pojištění v základní sazbě. Je mi 56 let. Děkuji předem za odpověď.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Poradna a diskuze
  • Věra: Dobrý den. Prosím Vás, chci se zeptat, do konce insolvence mně zbývají čtyři ...
  • Kateřina: Dobrý den. Chci se zeptat jestli mi bude pokračovat vyplácení podpory v případ...
  • HANA: Dobrý den. Chtěla bych se zeptat mám neschopenku od 9.9.2024 a za čtrnác dní js...
  • Radka: Dobrý den. Od 3.9.2024 jsem na ÚP.Nyní mám jít na operaci.Mohu si vzít nem...
  • Pavel: Zdravim.zajima me zda mam narok na přispevek na bydleni.Mam invalidni duchod 3 stupn...