Žádost o ošetřovné pro OSVČ – online formulář za březen

<span>Od 1. 4. 2020 je možné vyplnit online žádost o poskytnutí dotace (ošetřovného). Za březen může OSVČ dostat částku 8480 Kč.</span> Od 1. 4. 2020 je možné vyplnit online žádost o poskytnutí dotace (ošetřovného). Za březen může OSVČ dostat částku 8480 Kč.

Na poslední březnové schůzi (24. 3. 2020) schválil parlament ve stavu legislativní nouze mimo jiné i podporu pro OSVČ. Ti OSVČ, kteří během epidemie koronavirus musí pečovat o děti (které nemohou chodit do školy), mají nárok na ošetřovné.

V případě OSVČ to není ošetřovné v pravém slova smyslu (ošetřovné je dávka na základě nemocenského pojištění, na kterou mají nárok jenom zaměstnanci). Pro OSVČ byla schválena dotace s názvem „Ošetřovné“, kterou poskytuje ministerstvo průmyslu a obchodu.

Aktuální žádost o ošetřovné pro OSVČ za květen 2020

Aktuálně (od 12.6.2020), je možné podat žádost o ošetřovné za květen 2020 (za období od 1.5.2020 do 31.5.2020). Více informací: Žádost o ošetřovné pro OSVČ za květen 2020.

Žádost o ošetřovné za březen 2020 – online formulář MPO

Od 1. 4. 2020 je možné na webu Ministerstva průmyslu a obchodu vyplnit online žádost o poskytnutí dotace (ošetřovného) za měsíc březen. Žádost je možné najít zde https://osetrovne-osvc.plus4u.net/zadost/

OSVČ může vyplnit, za které dny žádá o poskytnutí dotace. Nárok může být za každý kalendářní den v období od 12. 3. 2020 do 31. 3. 2020. Celkem je to tedy maximálně 20 kalendářních dní. Za jeden den je nárok na 424 Kč. Za březen může OSVČ dostat částku 8480 Kč.

Kdo může požádat o dotaci „Ošetřovné“ – podmínky dotace pro OSVČ

 • Žádat mohou OSVČ, kteří mají podnikání jako hlavní činnost
 • OSVČ musí pečovat alespoň o jedno dítě do 13 roků, které nechodí do školy nebo jiného podobného zařízení kvůli uzavření z důvodu epidemie koronavirus 2020
 • Nebo OSVČ musí pečovat od nezaopatřené dítě do 26 roků, které je závislé na pomoci jiné osoby alespoň ve stupni I (lehká závislost) podle zákona č. 108/2006 Sb., které nechodí do školy nebo jiného podobného zařízení z důvodu uzavření kvůli epidemii
 • Nebo OSVČ pečuje o osobu závislé na pomoci jiné osoby alespoň ve stupni I (lehká závislost) podle zákona č. 108/2006 Sb., z důvodu uzavření zařízení které o danou osobu běžně pečuje z důvodu epidemie
 • OSVČ musí čestným prohlášením potvrdit, že nemá dluhy na sociálním nebo zdravotním pojištění nebo dluhy vůči finanční správě nebo vůči dalším státním úřadům
 • OSVČ musí čestným prohlášením potvrdit, že na dítě není vypláceno ošetřovné pro jinou osobu (které by dostával třeba druhý z rodičů)

Jak podat žádost o ošetřovné – elektronicky přes datovou schránku

Na webu Ministerstva průmyslu a obchodu je možné vyplnit online formulář žádosti. Ten je pak možné ve formátu pdf odeslat prostřednictvím datové schránky:

Nebo je možné žádost poslat i emailem (s elektronickým podpisem), nebo v krajním případě si ho vytisknout, podepsat a originál odeslat poštou.

O ošetřovné je možné požádat kdykoliv v průběhu měsíce dubna 2020. Zatím se žádost podává pouze za dny v březnu. Vzhledem k tomu, co vláda schválila, tedy že ošetřovné bude po celou dobu, co budou uzavřené školy, tedy bude zřejmě nutné o ošetřovné žádat zvlášť za každý měsíc. Za měsíc duben se tedy o ošetřovné bude žádat na začátku května.

Akční nabídka: Máte hluboko do kapsy? Potřebujete finanční injekci a nevíte, kde sehnat peníze? Máme tady výhodnou akční nabídku – Půjčka 20000 ještě dnes. Nebo se také podívejte na další nabídku solidní a ověřené půjčky – Blesková půjčka ihned na účet. Získejte peníze ještě dnes. Šance na schválení pro každého žadatele.

Diskuse: Žádost o ošetřovné pro OSVČ – online formulář za březen

Diskuse: 4
 • Custom avatar Miloš

  Rád bych se někde dozvěděl, jak podat dodatečně žádost o ošetřovné pro OSVČ za březen.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dodatečné podání žádosti pro OSVČ za březen již není možné. Vzhledem k tomu, že ošetřovné pro OSVČ se vyplácí jako dotace, tak má pevné datum ukončení možnosti podat žádost. Zpětná žádost o dotaci není možná.

 • Custom avatar Martin Drdla

  lze žádat do kdy za jaké měsíce?

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Poradna a diskuze
 • Aleš Jan: Převod půjčky do 10 minut po schválení Potřebujete nutně peníze na realizaci ...
 • Josef: Dobrý den, pobírám podporu v nezaměstnanosti. Mohu si nějakým způsobem přivyd...
 • Alicja Skowroska: Nabídka půjčky @2% sazba!!! Naše společnost je právní organizací, která b...
 • Vaše jméno: aa...
 • L.pechar@seznam.cz: Dobrý den, uvádíte, že za každých 20 odpracovaných hodin je nárok na 1,54 ...