Formulář: Žádost o druhý kompenzační bonus pro OSVČ – 19 500 Kč za květen a červen

<span>U druhého kompenzačního bonusu, který je poskytován za období od 1. května 2020 do 8. června 2020, je možné získat částku 19 500 Kč (500 Kč za jeden den).</span> U druhého kompenzačního bonusu, který je poskytován za období od 1. května 2020 do 8. června 2020, je možné získat částku 19 500 Kč (500 Kč za jeden den).

Aktuálně je možné, aby si živnostníci (OSVČ) podali žádost i o druhý kompenzační bonus. Zatímco první bonus byl 25 tisíc korun, u druhého kompenzačního bonusu je možné žádat o maximálně 19 500 Kč (500 Kč za jeden kalendářní den). Podmínky, pro získání této podpory pro živnostníky (během epidemie koronaviru), jsou podobné, jako u první žádosti (o kterou se dalo žádat v dubnu).

Druhý kompenzační bonus pro OSVČ za květen a červen

U prvního kompenzačního bonusu pro živnostníky (během epidemie koronaviru) za březen a duben, bylo možné za období od 12. března 2020 do 30. dubna 2020 získat 25 tisíc korun (500 Kč za jeden den)

U druhého kompenzačního bonusu, který je poskytován za období od 1. května 2020 do 8. června 2020, je možné získat částku 19 500 Kč (500 Kč za jeden den).

Formulář: Žádost o podporu pro OSVČ za květen a červen 2020

Žádost o podporu 19 500 Kč pro OSVČ (živnostníky a některá s.r.o.) je možné najít na webu Finanční správy:

 • Formulář ke stažení ve formátu PDF
 • Interaktivní aplikace pro vyplnění formuláře zde
 • Pokyny k vyplnění formuláře najdete zde

Návod jak vyplnit žádost o kompenzační bonus pro OSVČ za květen a červen 2020

Asi nejjednodušší způsob, jak vyplnit žádost o druhý kompenzační bonus, je použít interaktivní aplikaci na webu Finanční správy. Nebo si můžete sami vyplnit PDF soubor. Samotná žádost je poměrně jednoduchá. Obsahuje pouze několik málo údajů:

 • Informace, pro který Finanční úřad (územní pracoviště) je žádost určena
 • Vaše osobní údaje (jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo nebo DIČ – většinou se jedná o CZ + rodné číslo bez lomítka (např. CZ9001011234)
 • Kontaktní údaje
 • Bankovní spojení
 • Požadovaná částka (je možné žádat o celou částku 19 500 Kč, nebo pokud jste ještě nepožádali o první bonus 25 tisíc korun, pak je možné rovnou požádat o celou částku 44 500 Kč
 • Čestné prohlášení, že splňujete podmínky pro nárok na tento bonus

Návod jak poslat žádost o podporu pro živnostníky za květen a červen 2020

Vyplněný PDF soubor následně můžete vytisknout, podepsat, znovu naskenovat (nebo vyfotit mobilním telefonem) a odeslat emailem na příslušný finanční úřad – emailové kontakty je možné najít zde. K odeslání žádosti o kompenzační bonus nepotřebujete elektronický podpis.

Nebo vyplněný soubor můžete rovnou odeslat prostřednictvím datové schránky na „svůj“ Finanční úřad. Jednotlivé kontakty je možné najít zde.

Žádost je také možné poslat i poštou, nebo osobně vhodit do sběrného boxu.

Nárok na kompenzační bonus pro s.r.o.

Nárok na kompenzační bonus mají i malé s.r.o. Pokud se jedná o „malou“ s.r.o., tedy maximálně dva společníky, pak je nárok na kompenzační bonus ve stejné výši, jako pro OSVČ. Podmínkou zde nicméně je, že na sebe coby na zaměstnance společník ve stejné dny, kdy si nárokuje kompenzační bonus, nepobírá příspěvek v rámci programu Antivirus (tzv. kurzarbeit).

Nárok na kompenzační bonus pro spolupracující osobu

Na kompenzační bonus (podporu pro OSVČ) nemají nárok nejenom samotní OSVČ (živnostníci), nárok může mít i spolupracující osoba. Pro spolupracující osoby platí v podstatě stejné podmínky jako pro OSVČ. Spolupracující osoba tedy může požádat o kompenzační bonus za předpokladu, že vykonává samostatnou činnost jako hlavní, tj. příjmy, které jsou na ni rozdělovány, jsou jejím jediným zdrojem příjmů.

Je nárok na kompenzační bonus i po obnovení podnikání?

Během května dochází k postupnému obnovování podnikání. Postupně se ruší různá omezení. Od 11. května 2020 je již například možné provozovat kadeřnictví. Jak je to s nárokem na kompenzační bonus v takovém případě?

I když OSVČ (živnostník) znovu začne podnikat, dá se očekávat, že minimálně v průběhu května bude mít ztížené podmínky (nutnost dodržovat různá omezení daná požadavky na zvýšenou hygienu), nebo bude mít méně zákazníků. V takovém případě by měl být nárok na kompenzační bonus buď jenom za květen, nebo případně za celé období, až do 8. Června 2020.

Součástí žádosti o kompenzační bonus, je čestné prohlášení, že žadatel splňuje podmínky pro tuto podporu. Každý tedy musí zvážit, nakolik je jeho podnikání i v průběhu května a června postiženo. Pokud i v tomto období má podstatně těžší podmínky pro podnikání, nebo podstatně nižší příjmy, pak logicky splňuje podmínky nároku pro získání této podpory. Nebo pokud byla jeho provozovna po část měsíce května uzavřena, pak jsou také splněny požadované podmínky.

Další užitečné kalkulačky

Akční nabídka: Máte hluboko do kapsy? Potřebujete finanční injekci a nevíte, kde sehnat peníze? Máme tady výhodnou akční nabídku – Půjčka bez doložení příjmu 25000 Kč. Nebo se také podívejte na další nabídku solidní a ověřené půjčky – Soukromá půjčka od lidí. Získejte peníze ještě dnes. Šance na schválení pro každého žadatele.

Diskuse: Formulář: Žádost o druhý kompenzační bonus pro OSVČ – 19 500 Kč za květen a červen

Diskuse: 4
 • Custom avatar Hanák Petr

  Dobrý den,,
  zrušil jsem kancelář a žádal jsem o kompenzační bonus v první etapě.
  Mám nárok i na druhou žádost o komp. bonus?
  Děkuji Hanák

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Pokud splňujte podmínky pak ano. Je otázka, co myslíte tím „zrušil jsem kancelář“, pokud je tím myšleno úplné ukončení podnikání, pak od chvíle ukončení podnikání už pochopitelně nárok na kompenzaci není.

 • Custom avatar Lukáš Pavel

  Dobrý den,
  pracuji v cestovním sektoru a vládní opatření na mne měla vliv. Bohužel jsem kvůli nemoci nezažádal o 2 část kompenzačního bonusu. Mohu ještě požádat?
  Děkuji Lukáš

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Poradna a diskuze
 • Simona: Dobrý den, k 31.12.2023 jsem byla z organizačních důvodů odejita z firmy, Pros...
 • martina.nohelova@seznam.cz: Může mě někdo vysvětlit, proč nemá chudý člověk právo na soukromí?? Copak...
 • Jana: Dobrý den, zaměstnanec pracoval od 1.1. - 2.5. 2023, od 3.5.- 6.10.2023 byl na DPN...
 • Emma: Dobrý den, do výpočtu odstupného se počítají odmeny a bonusy, nicméně bych...
 • Silva: Pokud mám na dluh a penále u ZP jen výkaz nedoplatků, nemělo by se na mě vztaho...