Další podpora pro OSVČ – 15 tisíc za květen a červen

<span>Ministryně Schillerová předpokládá, že by podpora pro OSVČ pokračovala i v dalších dvou měsících, za stejných podmínek. Za květen by tak mohl OSVČ žádat o 15 500 Kč, a za červen případně o 4 000 Kč (pokud by byla podpora jen do 8. 6.2020)</span> Ministryně Schillerová předpokládá, že by podpora pro OSVČ pokračovala i v dalších dvou měsících, za stejných podmínek. Za květen by tak mohl OSVČ žádat o 15 500 Kč, a za červen případně o 4 000 Kč (pokud by byla podpora jen do 8. 6.2020)

Ministryně financí oznámila v pátek 17. 4. 2020, že by podpora pro OSVČ měla být vyplácena i v květnu a pravděpodobně i v červnu. Připravuje návrh zákona, aby se podpora vyplácela minimálně až do 8. června 2020, možná i déle.

Stejně jako o u kompenzačního bonusu 25 tisíc korun, by i v květnu a červnu mohl být nárok na 15 000 Kč za měsíc pro OSVČ (resp. 500 Kč za kalendářní den). Podmínky by měly být stejné jako u podpory 25 tisíc pro OSVČ. O podporu za květen nebo červen by si OSVČ musel znovu požádat.

Kompenzační bonus 25 tisíc pro OSVČ

Aktuálně je kompenzační bonus 25 tisíc korun vyplácen za období od 12. 3. 2020 do 30. 4. 2020, tedy za 50 dní. Nárok mají OSVČ, kteří mají podnikání jako hlavní činnost, nebo i některé skupiny živnostníků, kteří spadají do kategorie „vedlejší“.

Na podporu pro OSVČ mají nárok i důchodci, studenti nebo ženy na mateřské či rodičovské. Nárok nemají v zaměstnanci.

Informace k tomu, jak požádat o kompenzační bonus 25 tiscích korun najdete zde

Podpora 15 tisíc pro OSVČ i v květnu a červenu

Ministryně Schillerová předpokládá, že by podpora pro OSVČ pokračovala i v dalších dvou měsících, za stejných podmínek. Za květen by tak mohl OSVČ žádat o 15 500 Kč, a za červen případně o 4 000 Kč (pokud by byla podpora jen do 8. 6.2020, pokud by to bylo na celý měsíc, mohlo by to být až 15000 Kč za červen). Je to 500 Kč za kalendářní den, resp. 19 500 Kč za druhý kompenzační bonus.

Záleží na tom, jak budou stanoveny přesné podmínky. Zatím je to jen vyjádření ministryně z tiskové konference. Podpora pro další měsíce ještě není oficiálně schválena.

Vzhledem k tomu, jak se některé informace prezentované v médiích neustále mění, tak se na další podporu pro OSVČ zatím nedá 100% spoléhat.

Podle zveřejněných informací, by podmínky pro další podporu pro OSVČ měly být stejné. Za další měsíce si OSVČ budou muset podávat nové žádosti. Aktuálně už o kompenzační bonus požádalo asi 200 tisíc OSVČ, a to je možné žádosti podávat teprve týden.

Nárok na podporu po obnovení činnosti a podnikání

Vláda nyní plánuje postupně obnovovat podmínky pro normální fungování řady provozoven a obchodů, je možné že na kompenzační bonus již nebudou mít nárok všichni OSVČ. Nebo si o něj budou moci požádat jen za část měsíce.

Kdy bude možné požádat o podporu za květen a červen?

Zatím je to poměrně nová informace. Ještě se nejedná ani o oficiálně schválený návrh zákona. Aby byla podpora pro OSVČ realizována i v dalších měsících, je nutné nechat schválit příslušné zákony parlamentu.

Dá se očekávat, že podrobnější informace se objeví v druhé polovině dubna. O podporu za květen, tak zřejmě bude možné žádat nejdříve v květnu 2020.

Akční nabídka: Máte hluboko do kapsy? Potřebujete finanční injekci a nevíte, kde sehnat peníze? Máme tady výhodnou akční nabídku – Rychlá půjčka v hotovosti i o víkendu. Nebo se také podívejte na další nabídku solidní a ověřené půjčky – Půjčka – peníze ihned i o víkendu. Získejte peníze ještě dnes. Šance na schválení pro každého žadatele.

Diskuse: Další podpora pro OSVČ – 15 tisíc za květen a červen

Diskuse: 6
 • Custom avatar Zdeněk

  Musíme doufat, že MF návrh na kompenzační bonus za květen příp. červen pro 0SVČ předloží do parlametu a ten ho schválí, aby OSVČ v tak tíživé situaci mohla mít , i když nevelký obnos, na částečné krytí svých podnikatelských aktivit. Doufejme, že zejména opozice nebude tento návrh torpedovat. Zdeněk J.

  • Custom avatar Gregor

   Všem stejně . Pokud malé s.r.o. nedostanounic nedal bych ani OSVČ

 • Custom avatar Gregor

  Podpora pro OSVČ je 2500Kč . A co podpora pro S.R.O. kde jsou ve firmě manželé nebo jen rodiný přišlusníci ?

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Na konci dubna schválila vláda, že se kompenzační bonus (25000 + 19500) bude vztahovat i na malé sro, musí tam být max. dva společníci + další podmínky

 • Custom avatar Podešva

  Jsem kominík a nemohu moct dělat revize v podnicích, školach ani v bytových domech,soukromnich objektech ..nevím jestli mám nárok na kompenzaci 250000,a potom za květen, červen jestli tyto objekty nebudou mít peníze za moji práci . další dotaz je jestli když nárazově nějaký objekt provedu kontrolu tak kolik mužů utržit aby jsem nebyl popotahován že jsem měl nějaké příjmy děkuji za odpověď podesvA

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Cituji: „OSVČ prohlásí, že nemohla tuto činnost zcela nebo zčásti vykonávat nad míru obvyklou, a to v důsledku ohrožení zdraví souvisejícím s výskytem koronaviru nebo krizových opatření vlády“
   Mám za to, že je podstatné to „vůbec, nebo nad míru obvyklou“, osobně mám za to, že pokud jste běžně dělal např 100 zakázek měsíčně, ale kvůli koronaviru jich uděláte jen 20, pak to pro vás znamená podstatné omezení běžného podnikání a na bonus byste měl mít nárok

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Poradna a diskuze
 • Emma: Dobrý den, do výpočtu odstupného se počítají odmeny a bonusy, nicméně bych...
 • Silva: Pokud mám na dluh a penále u ZP jen výkaz nedoplatků, nemělo by se na mě vztaho...
 • milka58@seznam.cz: Manžel je odkázán na plnou péči zdravotníků v LDN.Má myotonickou disfunkci sv...
 • Chovanec Stefan: Rychlá půjčka je nyní dostupná Kontaktujte nás Rychlá a spolehlivá finanční...
 • Soňa: Zajímavá diskuse.Můj tatínek zemřel v DD. Po jeho smrti jsme vyklízeli věci, a...