Zvýšení kompenzačního bonusu pro OSVČ na 1000 Kč a změna podmínek (nárok bude mít více lidí)

<span>Vláda 8. 2. 2021 schválila návrh na zvýšení kompenzačního bonusu na 1000 Kč na den. Mělo by dojít i ke změně podmínek. Nově by stačil i jen pokles tržeb o 50%. Nárok na kompenzační bonus by podle nových podmínek, mohl mít podstatně větší okruh OSVČ (a dohodářů nebo malých s.r.o firem).</span> Vláda 8. 2. 2021 schválila návrh na zvýšení kompenzačního bonusu na 1000 Kč na den. Mělo by dojít i ke změně podmínek. Nově by stačil i jen pokles tržeb o 50%. Nárok na kompenzační bonus by podle nových podmínek, mohl mít podstatně větší okruh OSVČ (a dohodářů nebo malých s.r.o firem).

Vláda v pondělí 8. 2. 2021, informovala o schválení návrhu, na zvýšení kompenzačního bonusu pro OSVČ (a další subjekty). Tato podpora pro OSVČ zasažené epidemií, by se měla zvýšit na 1000 Kč za jeden den.

Navíc by měl být i vyplácen příspěvek 500 Kč, na každého zaměstnance. Mělo by dojít i ke změně podmínek – nárok bude mít více podnikatelů. Aby změna začala platit a došlo ke zvýšení, je nutná změna zákona = schválení v Parlamentu i Senátu.

Vláda navíc slibuje i zjednodušení současného (nepřehledného) systému podpory a kompenzací.

Aktuální informace: Vláda schválila návrh nových podmínek pro kompenzační bonus za únor a březen 2021.

 • Kompenzační bonus se zvýší na 1000 Kč za den
 • Nárok bude i při poklesu příjmu o 50%
 • Nárok bude i při karanténě (izolaci) kvůli COVID

Viz: Nové podmínky pro kompenzační bonus 2021.

Zvýšení kompenzačního bonusu na 1000 Kč za jeden kalendářní den

Od začátku podzimu 2020, kdy začala druhá vlna epidemie koronaviru COVID, je kompenzační bonus pro OSVČ (a malé s.r.o. firmy, nebo dohodáře), nastaven na 500 Kč za jeden kalendářní den.

Podmínky, pro nárok na kompenzační bonus, se sice od začátku druhé vlny epidemie již několikrát změnily, výše podpory je ale zatím stále stejná.

Nyní vláda navrhuje zvýšení kompenzačního bonusu, na 1000 Kč za jeden kalendářní den. Za jeden běžný měsíc by, tako mohl být nárok na podporu až 30 000 Kč.

Navíc by nově byl i příspěvek 500 Kč na jednoho zaměstnance (pokud OSVČ nebo firma má nějaké zaměstnance).

V současné době, je sice nárok i na další formy podpory – jako jsou různé dotace COVID od Ministerstva průmyslu a obchodu, či programy Antivirus. Kompenzační bonus „by ale měl“ být „nejjednodušší/nejsnadněji dostupný“ (… „by měl“ je zde ale oprávněně v uvozovkách, v praxi to dosti „skřípe“).

Změna podmínek pro nárok na kompenzační bonus

Podle informací, které zveřejnila vláda, by se měly změnit i podmínky, na základě kterých mají podnikatelé nárok na tuto podporu.

Nyní má na kompenzační bonus nárok, jen poměrně hodně omezená skupina podnikatelů. Pouze ti, kteří museli z důvodu epidemie uzavřít provozovnu (typicky třeba restaurace, obchody, provozovny různých služeb), nebo se na ně vztahovalo nějaké jiné přímé omezení či zákaz činnosti.

Nárok mají případně i ti podnikatelé, kteří až 80% svých služeb/výrobků, dodávají někomu, na koho se vztahuje nějaké přímé omezení nebo zákaz.

Řada podnikatelů, ale podle současných podmínek neměla na kompenzační bonus nárok vůbec. A to ani v případě, že u nich došlo k dramatickému poklesu tržeb.

To by se nyní snad mělo změnit. Nově by na kompenzační bonus měl být nárok i v případě, že se sice na podnikatele nevztahovalo nějaké přímé omezení nebo zákaz, ale že u něj došlo k poklesu příjmu (tržeb) o minimálně 50%.

Tím by se mohl podstatně rozšířit okruh podnikatelů (a dalších subjektů), kteří by nově mohli podat žádost o kompenzační bonus.

Kdy dojde ke zvýšení kompenzačního bonusu a změně podmínek?

Vzhledem k tomu, že částka 500 Kč na den je stanovena přímo příslušným zákonem (zákon číslo 461/2020 Sb.), tak je pro zvýšení kompenzačního bonusu nutná novela tohoto zákona. To, že vláda schválila zvýšení na 1000 Kč, tedy ve výsledku ještě „nic neznamená“.

Vládní návrh novely zákona, nyní musí ještě projít schválením v Parlamentu a následně i v Senátu. Ke zvýšení tedy reálně může dojít, až za několik týdnů (záleží na rychlosti schvalování v obou komorách a také na tom, zda Parlament nebo Senát nebudou mít nějaké pozměňovací návrhy).

Stejné je to i se změnou podmínek. I podmínky pro nárok na kompenzační bonus, jsou stanovené přímo příslušným zákonem. Je tedy potřeba počkat na to, co projde schválením v Parlamentu a senátu.

Kdo bude mít nárok na kompenzační bonus podle nových podmínek?

Podle informací, které zveřejnila vláda, by nově měli mít nárok na kompenzační bonus všichni OSVČ, u kterých došlo k poklesu tržeb alespoň o 50%. Zřejmě by už tak nebylo podmínkou, že nárok na tuto podporu, je jen při uzavřené provozovně.

Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka, by měla současně proběhnout i revize aktuálních podpůrných programů. Těch je již poměrně hodně, a je v tom trochu zmatek. Měl by vzniknout nový systém kompenzací, který by měl být transparentnější a snáze přístupný širšímu okruhu žadatelů.

Akční nabídka: Máte hluboko do kapsy? Potřebujete finanční injekci a nevíte, kde sehnat peníze? Máme tady výhodnou akční nabídku – Rychlá půjčka ihned na účet do hodiny i bez příjmu. Nebo se také podívejte na další nabídku solidní a ověřené půjčky – Půjčka do 50.000 bez ručitele a bez registru. Získejte peníze ještě dnes. Šance na schválení pro každého žadatele.

Diskuse: Zvýšení kompenzačního bonusu pro OSVČ na 1000 Kč a změna podmínek (nárok bude mít více lidí)

Diskuse: 35
 • Custom avatar Michal

  Bude mít nově nárok na kompenzační bonus i OSVČ, který má podnikání jako vedlejší činnost a je zároveň zaměstnán?

  • Custom avatar Šárka Poletušákova

   Dobrý den, mám dotaz, za období, kdy se mají v žádosti prokázat příjmy, mám příjmy nížší než 1000,- Kč denně, Mohu požádat o zvýšená příspěvek 1000,-/den , či budu nadále žádat o částku 500,- Kč na den ?
   Děkuji za odpověď
   Šárka

   • Jana Králová, kalkulacka.org

    Když do žádosti zadáte svoje příjmy, tak vám to samo spočítá, kolik dostanete, na základě vašeho průměrného příjmu. Žádný kompenzační bonus 500 Kč za den už není …

 • Custom avatar Petr

  Dobrý den!
  Prosím, přestaňte ještě více mást lidi! Už tak je díky této ,,skvělé vládě“ v systému různých
  kompenzací takový zmatek, že další snad již není třeba?!…
  Mám za to, že když už chce někdo lidem radit (autor článku, příp. šéfredaktor apod…), bylo by
  vhodné, nejprve si ověřit fakta a nastudovat danou problematiku:
  1) Nyní má na kompenzační bonus nárok, jen poměrně hodně omezená skupina podnikatelů. Pouze ti, kteří museli z důvodu epidemie uzavřít provozovnu (typicky třeba restaurace, obchody, provozovny různých služeb), nebo… Toto vaše tvrzení v článku (a zřejmě i váš subjektivní výklad
  zákona?!!…) je lichý! V Zákoně o kompenzačním bonuse (pokud si ho pozorně přečtete…) není nikde ani jednou zmíněno slovo ,,PROVOZOVNA“ !! Není tedy pravda, že nyní mají na kompenzační bonus nárok pouze ti, kteří museli z důvodu vládních nařízení uzavřít svoji provozovnu. Toto tvrzení ostatně vylučuje i fakt, že na kompenzaci mají nárok i podnikatelé tzv. ,,nepřímo zasažení“ nařízeními vlády- typicky dodavatelé zboží a potravin do restaurací apod.!!
  Bohužel, se ale v naší malé zemičce tento chybný a mylný výklad Zákona o kompenzačním bonusu šíří tak rychle, že mimo vás, používá tuto taktiku už i několik poboček správců daně a podle toho tedy podnikatelům odmítají jednotlivé FÚ tento kompenzační bonus, na základě takového chybného výkladu zákona, vyplatit… Jde však jednoznačně o protiprávní jednání, které jde do přímého rozporu s obsahem tohoto zákona a které je také v rozporu s účelem tohoto zákona
  o kompenzačním bonusu (především pak hned s §1 zákona č.461/2020 Sb.), který jasně stanovuje, co bylo účelem této právní úpravy.
  Těm OSVČ, kterým bylo u jejich správce daně odmítnuto vyplacení tohoto kompenzačního bonusu,
  z důvodu neexistence provozovny, tedy doporučuji podat odvolání a to ve 30-ti denní lhůtě proti takovému rozhodnutí, k příslušnému správci daně. Budete sice nějaký čas bojovat s úředníky a ,,úředním šimlem“, ale vaše naděje na úspěch je vcelku velmi velká!

  2) Vzhledem k tomu, že částka 500 Kč na den je stanovena přímo příslušným zákonem (zákon číslo 481/2020 Sb.), tak je pro zvýšení kompenzačního bonusu nutná novela tohoto zákona. To, že vláda schválila zvýšení na 1000 Kč, tedy ve výsledku ještě „nic neznamená“.
  Z této vaší citace pak jasně plyne, že čtenáře uvádíte v omyl i tím, že zákon o kompenzačním bonusu je zák. č. 461/2020 Sb. a nikoliv zák. č. 481/2020 Sb.!
  Děkuji a jsem s pozdravem! Vás pozorný čtenář…

 • Custom avatar Robert

  Dobrý den, mám dotaz jestli bude někdo znát odpověď. Na základě opatření jsem jako hostinský zkrachoval a byl jsem nucen uzavřít provozovnu, ale otevřel jsem provozovnu (vinotéku se zásilkovnou) a můžu mít otevřeno. Samozřejmě jsem na začátku a tržby pokryjí sotva náklady. Otázka zní jestli při prokázání poklesu tržeb o víc než 50 % mám nárok na kompenzační bonus z pohledu Iča a daňového přiznání, nebo je to pouze na danou provozovnu. Prosím o odpovědi někoho kdo ví a ne kdo si myslí. Děkuji Robert

 • Custom avatar Zdeněk

  Jak je to s kompenzacnim bonusem pokud se zacalo podnikat 1.11.2020. Mam na nej narok? Dekkuji

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Ne na kompenzační bonus nárok nemáte (ani ten původní, ani na nový) – viz paragraf 2, zákon 95/2021 Sb:

   (1) Subjektem kompenzačního bonusu je osoba samostatně výdělečně činná podle zákona upravujícího důchodové pojištění.
   (2) Subjektem kompenzačního bonusu může být pouze ten, kdo ke dni 5. října 2020 byl
   a) osobou podle odstavce 1, nebo
   b) osobou, jejíž samostatná výdělečná činnost je přerušena ode dne, který nastal po dni 12. března 2020.

 • Custom avatar Sofía

  Dobrý den, podnikám v provozování cestovní agentury od roku 2003 bez přerušení .Poprvé jsem se z důvodu Covidu dostala na ÚP a pobírám podporu v nezaměstnanosti ( nyní 5 měsíců ). V polovině března budu mít opět obnovenou živnost a na ÚP budu již odhlášena. Za období od kdy obnovím živnost až do konce března ( cca 15 dní ) budu mít za tyto dny nárok na kompenzační bonus ?
  děkuji za odpovědˇ

 • Custom avatar Ivana Janíková

  Dobrý den, začala jsem podnikat 1.11.2019, za tento měsíc jsem byla více méně v mínusu, takže mi to celkem výrazně ovlivní průměr tři rozhodnych měsíců k výpočtu tržby.
  od prosince už to bylo lepší, můžu použít jako rozhodne období prosinec, leden, únor ? Dovolala jsem se na ministerstvo průmyslu a obchodu a na infolince mi bylo řečeno, že ano, neměl by to byt problém? Děkuji

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Pokud jste po celý listopad 2019 už byla OSVČ, pak byste měla použít tento měsíc, období listopad 2019 až leden 2020 pro kompenzaci za únor 2021. Období prosinec 2019 až únor 2020 použijete až pro kompenzaci za březen 2021

 • Custom avatar jedlickova.jolana@seznam.cz

  Dobrý den, dcera má ŽL od července 2020 a podnikat začala 1.září 2020. Je studentka. Od září 2020 má pronajatý obchod. Ten je samozřejmě uzavřený. Má tedy nárok na nový kompenzační příspěvek sza únor s tím , že porovná tržby leden 2021 s obdobím tří měsíců roku 2020 – říjen až prosinec? A za měsíc březen 2021 použije měsíce listopad,prosinec 2020 a leden 2021? Děkuji.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Pokud dcrea podniká od července 2020, pak se na ni vztahuje ustanovená paragrafu 8, zákona 95/2021 Sb:

   (4) V případě, kdy se subjekt kompenzačního bonusu podle § 2 stal osobou samostatně výdělečně činnou podle zákona upravujícího důchodové pojištění později než v první den srovnávacího období určeného podle odstavce 3, je srovnávacím obdobím kterékoliv období 3 po sobě jdoucích kalendářních měsíců v rámci období prvních 8 kalendářních měsíců, po jejichž celou dobu byl touto osobou.

   tj. jak pro únor, tak i pro leden si může zvolit jako srovnávací období libovolné 3 měsíce (po sobě) během prvních 8 měsíců (vzhledem k tomu jak je nastaven KB, tak bude nejlepší zvolit 3 měsíce s nejvyššími tržbami)

 • Custom avatar Iveta

  Dobrý den ,
  provozuji kosmetické služby a současně prodávám kosmetické zboží ( mám tedy dva ŽL na služby a maloobchod – velkoobchod ) . Chápu to tedy tak, že provozuji dvě činnosti a jako dotčenou činnost si pro vyplacení komp.bonusu vyberu tu, u které jsem měla větší tržby. V únorové žádosti mám převažující tržby ze služeb a v březnové za prodej zboží. Jsou to ale tržby za zboží. Když od tržeb odečtu fakturu za jeho nákup, mám vlastně jen marži 29%. Do žádosti tedy napíšu tržbu nebo jen tu marži ?

  Děkuji za odpověď

 • Custom avatar Milada

  Dobrý den. Jsem OSVČ -pedikérka. Mám uzavřenou provozovnu kvůli nařízení. Nevím kolik je částka
  6 kompenzačního bonusu který začíná 24.1 do 15.2. když únor byl navýšen. děkuji.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   6 kompenzační bonus je poskytován podle původních podmínek = 500 Kč. Za únor ale může být nárok na kompenzační bonus podle nových podmínek, až 1000 Kč.

 • Custom avatar Jarmila

  Dobrý den,
  mám dotaz ohledně zvýšeného kompenzačního bonusu, tedy 1000 Kč denně od února.
  Jsem kadeřnice a tudíž moje činnost byla zastavena ve vládou nařízených obdobích. Kompenzační bonus ve výši Kč 500,- jsem čerpala, ale v případě prokázání příjmů, abych dosáhla na 1000 Kč denně si nejsem jista.
  Hlavní činnost jsem znovu začala provozovat (nástup po MD) od 1.9.2019. Samozřejmě byl to opět rozjezd a na novém místě (získávání zákazníků…), a
  proto ani příjmy nebyly vysoké tak, abych mohla doložit listopad, prosinec 2019 a leden 2020. Výdělky např. 7,8,9,2020 by odpovídaly tomu, abych je neměla nižší než poskytnutý bonus 1000 Kč na den. Ale mohu tyto doložit v případě, že to bude požadovat FÚ? A vlastně jak, když mám výdajový paušál? Údaji v přehledu tržeb, který si vedu či kopii účtenek?
  Mnohokrát děkuji za brzkou odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Pokud jste byla aktivní OSVČ na začátku alespoň jednoho ze dvou možných srovnávacích období, pak si nemůžete sama volit měsíce. Pro kompenzaci za únor 2021 je pro vás srovnávacím obdobím listopad 2019 až leden 2020, pro kompenzaci za březen 2021 to bude prosinec 2019 až únor 2020.

   Dokládáte výši tržeb (leden a únor 2021) a dále průměrnou výši za 3 měsíce ve srovnávacím období. Pokud nevedete účetnictví, tak se řídíte datem přijetí platby (v hotovosti či na účet).

 • Custom avatar Aleksandar

  Dobrý den, mám dotaz, jestli taxi sluzba jako mobilní provozovna má nárok na noví kompenzační bonus 2021, děkuji za odpověď

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Ano, nový kompenzační bonus už není podmíněn uzavřením/omezením provozovny. Nárok mají i OSVČ bez provozovny. Podstatný je pokles příjmu alespoň o 50% a dále aby byl příjem z podnikání (z omezení činnosti), vaším převažujícím příjmem.

 • Custom avatar Helena

  Dobrý den, mám živnost na maloobchod a hostinskou činnost. do 31.5. jsem měla prodejnu s textilem, dostala jsem výpověď, tak jsem od 1.6. 2020 začala provozovat pohostinství, na které mám oprávnění od roku 2015. Mám nárok na kompenzační bonus únor, březen 2021 a mohu použít rozhodné období od 1.6.2020 do 30.9. 2020 ? Děkuji za odpověď.

 • Custom avatar Dagmar Smékalová

  Dobrý den, jsem OSVČ a vedu daňovou evidenci. Nevím, zda do výpočtu nároku na kompezační bonus započítávám pouze finanční prostředky připsané v daném měsíci na účtě + hotovost, nebo faktury vystavené v daném měsíci, ale ještě nejsou zaplacené. Potom bych platby za faktury z předešlého měsíce měla vyloučit. Děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Pokud nevedete účetnictví (resp. „podvojné účetnictví“), tak vycházíte z tzv. „hotovostního principu“ = budete se řídit datem, kdy vám peníze přišly na účet nebo kdy jste je dostala v hotovosti

 • Custom avatar Daniel

  Dobrý den ,provozuji Zásilkovnu, která je otevřena. Dále jsem trenér ledového hokeje, kde nám snížili mzdu o 30% za měsíc leden, ůnor 2021 / kde nám udělali nový dodatek smlouvy, a nyní nám smlouvu zrušili. V původní smlouvě jsem jí měl podepsanou do konce měsíce března2021.Mohu si požádat o kompenzaci_ Děkuji Daniel

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Na kompenzační bonus mají nárok OSVČ, případně zaměstnanci na dohodu DPP nebo DPČ a nebo společníci s.r.o. firem. Z dotazu nevím, do které skupiny byste měla spadat? Pokud mezi zaměstnance na dohodu DPP či DPČ, tak podrobné informace najdete zde

 • Custom avatar Lenka

  Dobrý den, od 1.3. jsem musela zavřít vládním nařízením provozovnu a tudíž příjmy jsou nula. Chci požádat o kompenzační bonus za období od 1.3., musím do formuláře uvádět i příjmy za minulá období, když je jasné, že tržby poklesly víc jak o 50%, když jsou nyní nulové nebo bude vydán ještě nový formulář pro období od 1.3.2021. Děkuji.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Ano musíte, u kompenzačního bonusu za březen 2021, se uvádí příjmy (tržby) za únor 2021, a příjmy ve srovnávacím období v minulosti (prosinec 2018 až únor 2019 nebo prosinec 2019 až únor 2020). Dokládá se tedy předchozí měsíc. Pokud byste v únoru měla vyšší tržby, tak na kompenzaci za únor nemusí být nárok. Je ale pravděpodobné, že následně bude i kompenzační bonus za duben 2021, kde se pak bude dokládat příjem z březen – tj. měsíc, kdy jste měla výpadek tržeb.

 • Custom avatar Dagmar

  Dobrý den, jsem OSVČ kosmetička a pracuji na vedlejší pracovní poměr (jsem již v důchodu).Dne 29.9.2020 jsem zrušila na ŽÚ adresu provozovny a přerušila krátkodobě živnost, kterou jsem po měsíci opět obnovila (od 26.10.2021), ale vzhledem k tomu, že situace pro moje podnikání se stále mění a vyvíjí nepříznivě, tak pronájem v nové provozovně zatím nemám nikde nasmlouvaný.Kvůli faktu, že nemám provozovnu mě FÚ upozornil, že bych měla již vyplacené bonusy za minulá období vrátit(1.-5.období), což jsem učinila.Mohu nyní požádat o nový kompenzační bonus, kde se snad změnila podmínka nutnosti mít provozovnu?
  Děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   U předchozího kompenzačního bonusu (zákon 461/2020 Sb.), bylo podmínkou pro nárok to, že se na vaše podnikání vztahoval nějaký přímý zákaz/omezení (ty se zpravidla vztahovaly na provozovny).

   U nového kompenzačního bonusu je podmínkou pokles příjmu z omezené činnosti alespoň o 50% (důvody jsou vyjmenovány v paragrafu 6, odstavec 1, zákon 95/2021 Sb, a patří tam třeba i omezení poptávky po nabízených službách, není podmínkou omezení vztahující se na provozovnu, služby můžete nabízet i mimo provozovnu, posuzuje se tedy jen reálný pokles příjmu)

 • Custom avatar Deny

  Dobrý den, chci se prosím zeptat, pokud použiji při výpočtu daně z přímu výdajový paušál ( nevedu evidenci), přijímám pouze platby v hotovosti, tak jakým způsobem mám vést evidenci přijatých částek v hotovosti a jakými doklady se při eventuální kontrole FÚ dokazují tyto příjmy (konkrétně u kosmetičky přijaté platby za služby.)
  Děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   I když uplatňujete výdaje paušálem a nemáte tedy povinnost vést daňovou evidenci, stále máte povinnost evidovat platby v hotovosti. Viz paragraf 97, Daňový řád (zákon číslo 280/2009):
   (1) Daňový subjekt, který v rámci své podnikatelské nebo jiné samostatně výdělečné činnosti uskutečňuje platby v hotovosti, je povinen vést průběžně evidenci těchto plateb, pokud nezaznamenává údaje o těchto platbách v jiné evidenci stanovené zákonem.

   Obecně je zde povinnost vystavit zákazníkovi paragon nebo příjmový doklad (bez ohledu na výši přijaté částky), kopii byste si pak měla evidovat a archivovat

 • Custom avatar V. Holzknecht

  Dobrý den,

  mám dotaz. Založil jsem si živnost v květnu 2019, začal ji provozovat až květnu roku 2020. Mám nárok na nějaké z nových kompenzací z důvodu uzavření obchodu ? Děkuji.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Podstatné je, že podnikání bylo zahájeno před 5.10.2020. Pokud splňujete podmínky (pokles příjmu, převažující příjem z omezené činnosti, atd.), tak nárok mít můžete …

   • Custom avatar V. Holzknecht

    živnost jsem neprovozoval, proto jsem z ní neměl žádné výdělky. Tudíž nemůžu posuzovat pokles tržeb o 50%.Měl jsem otevřeno pouze v období květen 2020, hned jak se opatření uvolnila- až do října 2020, kdy opět vše zavřeno. Existuje nějaká alternativa, jak problém vyřešit, když jsem za rozhodné období neměl otevřeno, tedy výdělek byl 0 kč ? Děkuji Vám za radu 😉

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Poradna a diskuze
 • Aleš Jan: Převod půjčky do 10 minut po schválení Potřebujete nutně peníze na realizaci ...
 • Josef: Dobrý den, pobírám podporu v nezaměstnanosti. Mohu si nějakým způsobem přivyd...
 • Alicja Skowroska: Nabídka půjčky @2% sazba!!! Naše společnost je právní organizací, která b...
 • Vaše jméno: aa...
 • L.pechar@seznam.cz: Dobrý den, uvádíte, že za každých 20 odpracovaných hodin je nárok na 1,54 ...