Formulář: Žádost o kompenzační bonus podzim – říjen a listopad 2020

<span>OSVČ zasažení opatřeními proti epidemii COVID si již nyní mohou žádat o kompenzační bonus až 24 000 Kč (15 500 Kč za první období a 8500 Kč za druhé období). Žádost je možné podat prostřednictvím online formuláře, nebo i přes klasický PDF formulář, který zde najdete ke stažení.</span> OSVČ zasažení opatřeními proti epidemii COVID si již nyní mohou žádat o kompenzační bonus až 24 000 Kč (15 500 Kč za první období a 8500 Kč za druhé období). Žádost je možné podat prostřednictvím online formuláře, nebo i přes klasický PDF formulář, který zde najdete ke stažení.

Zákon o kompenzačním bonusu, který řeší podporu pro OSVČ (nebo i dohodáře či společníky sro), byl definitivně schválen v parlamentu a podepsán prezidentem. Na webu Finanční správy je tak možné podat žádost o vyplacení podpory pro ty, kdo byly „postiženi“ proti epidemiologickým opatřením v průběhu října a listopadu 2020.

Podzimní kompenzační bonus za říjen a listopad 2020

Podzimní kompenzační bonus je podobně jako na jaře rozdělen na dvě části:

 • První bonusové období je od 5. 10. 2020 do 4. 11. 2020
 • Za první kompenzační bonus je možné žádat až o 15 500 Kč (500 Kč na den, celkem 31 dní)
 • Druhé bonusové období je od 5. 11.2020 do 21. 11. 2020
 • Za druhý kompenzační bonus je možné žádat až 8500 Kč (500 Kč na den, celkem 17 dní)

Během podzimu (za říjen a listopad 2020) si tak OSVČ mohou požádat až o 24 000 Kč.O tom, kdo má nárok na podzimní kompenzační bonus za říjen a listopad a jaké jsou podmínky se můžete více dočíst zde.

Kompenzační bonus i za prosinec 2020?

V zákoně, který řeší podzimní kompenzační bonus, se mluví o tom, že „Dojde-li k prodloužení doby trvání nouzového stavu trvajícího v rámci dosavadního bonusového období, je dalším bonusovým obdobím období odpovídající době prodloužení nouzového stavu.

Vzhledem k tomu, že vláda aktuálně uvažuje o dalším prodloužení nouzového stavu, je tak dost dobře možné, že bude vznikat nárok i na třetí kompenzační bonus v prosinci 2020.

Pokud by byl například nouzový stav prodloužen až do 20. prosince 2020, pak by teoreticky mohl vzniknout nárok i na třetí kompenzační bonus (pak by se teoreticky jednalo o dalších 21 dní, čili dalších 11 000 Kč). To je ale zatím jen teoretická spekulace.

Žádost o podzimní kompenzační bonus 2020

Je možné podat jen jednu žádost, ve které bude požadován kompenzační bonus za obě období najednou (tedy žádat rovnou o celých 24000 Kč).

Nebo je možné požádat o první a druhý kompenzační bonus samostatně. Žádosti o kompenzační bonus je možné podávat již nyní. Pozor ale na to, že žádost musí být podána nejpozději do:

 • Žádost o první kompenzační bonus musí být podána nejpozději do 5. ledna 2021
 • Žádost o druhý kompenzační bonus musí být podána nejpozději do 22. ledna 2021

Jak podat žádost o podzimní kompenzační bonus

Žádost o podzimní kompenzační bonus za říjen a listopad je možné podat na příslušném formuláři.

Na webu Finanční správy je k dispozici online aplikace, ve které je možné jednoduše vyplnit žádost o první i druhý kompenzační bonus (nebo o obě podpory současně najednou).

Nebo je možné vyplnit i klasický PDF formulář, který se pak vytiskne a odešle na příslušný Finanční úřad (v tomto případě je nutné vyplnit žádost o kompenzační bonus za každé období samostatně – tj. dvě samostatné žádosti)

Online formulář – žádost o podzimní kompenzační bonus za říjen a listopad 2020

Na webu Finanční správy je k dispozici online formulář. To je asi nejjednodušší způsob, jak vyřídit žádost o podzimní podporu pro OSVČ (nebo i pro dohodáře a společníky malých sro). Tento interaktivní formulář totiž pohlídá, abyste vyplnili všechny potřebné údaje správně:

 • Online formulář – žádost o podzimní kompenzační bonus je zde

Vyplnění online formuláře je poměrně snadné. Zvolíte si období, za které požadujete podporu (je možné žádat jen o jednotlivé dny (500 Kč za den), o celé první bonusové období (15500 Kč), o celé druhé bonusové období (8500 Kč), nebo o celý kompenzační bonus naráz (24 000 Kč).

Dále v online formuláři vyplníte základní informace o žadateli. Nedílnou součástí žádosti o podporu pro OSVČ je pak i čestné prohlášení, že splňujete všechny podmínky pro nárok na tuto podporu.

Kompenzační bonus říjen a listopad – PDF formulář ke stažení

Druhou možností, jak podat žádost o podzimní podporu pro subjekty „postižené“ epidemií koronavirus (resp. opatřeními v boji proti šíření epidemie COVID), je vyplnění klasického PDF formuláře:

 • PDF formulář ke stažení – žádost o podzimní kompenzační bonus za první období je zde
 • PDF formulář ke stažení – žádost o podzimní kompenzační bonus za první období je zde

Postup vyplnění PDF formuláře je podobný, jako u online formuláře.

Jak odeslat formulář – žádost o podzimní kompenzační bonus za říjen a listopad 2020?

Podobně jako během jarních měsíců, i na podzim 2020 se nabízí hned několik způsobů, jak poslat vyplněnou žádost na Finanční úřad:

 • Emailem – žádost je možné poslat „obyčejným“ emailem i bez elektronického podpisu. Vyplněný formulář stačí přiložit jako přílohu (v případě ručního vyplnění PDF formuláře jej stačí naskenovat, nebo vyfotit mobilním telefonem), emailové kontakty na jednotlivé Finanční úřady je možné najít zde
 • Datovou schránkou – vyplněnou žádost byste měli poslat na „svůj“ Finanční úřad, kontakty na jednotlivé Finanční úřady je možné najít zde
 • Prostřednictvím Aplikace Elektronická podání pro Finanční správu
 • Poštou – vyplněný a podepsaný originál žádosti je možné poslat i klasickou poštou (lepší bude asi doporučeně) – kontakty na jednotlivé Finanční úřady je možné najít zde
 • Osobní podání – vyplněný a podepsaný originál žádosti je možné podat i osobně na podatelně (nebo do sběrného boxu) příslušného Finančního úřadu

Kdy dostanu vyplacen kompenzační bonus za říjen a listopad

Žádost o kompenzační bonus za říjen a listopad 2020 je možné podávat již nyní. Výplatu peněz zahájí finanční úřad ihned po nabytí účinnosti příslušného zákona (zákon byl v parlamentu schválen 11. 11. 2020).

K vyplácení podpory pro OSVČ, dohodáře nebo společníky malých sro, by tak mělo dojít již v průběhu listopadu 2020. Pokud si tedy podáte žádost o kompenzační bonus již nyní, je pravděpodobné, že peníze dostanete na účet ještě do konce listopadu 2020, nebo na začátku prosince 2020.

Pokud by byl postup vyřizování žádostí podobně rychlý, jako během jarních měsíců, pak se dá očekávat, že vám peníze na účet dorazí během 2 – 3 týdnů od podání žádosti o kompenzační bonus. Záleží ale pochopitelně i na tom, jestli v podané žádosti nebude nějaká chyba, nebo jaké množství žádostí bude podáno.

Diskuse: Formulář: Žádost o kompenzační bonus podzim – říjen a listopad 2020

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Půjčka zdarma bez úroků
Online půjčka bez registru
Poradna a diskuze