Nové podmínky pro kompenzační bonus – až 1000 Kč za den

<span>Vláda schválila 15. 2. 2021 návrh nového zákona o kompenzačním bonusu. Nové podmínky by měly platit od 1. 2. 2021. Kompenzační bonus se zvýší na 1000 Kč za den. Nově bude nárok i při poklesu příjmu o 50%. Nebo i při nařízené karanténě.</span> Vláda schválila 15. 2. 2021 návrh nového zákona o kompenzačním bonusu. Nové podmínky by měly platit od 1. 2. 2021. Kompenzační bonus se zvýší na 1000 Kč za den. Nově bude nárok i při poklesu příjmu o 50%. Nebo i při nařízené karanténě.

Aktualizace 29. 3. 2021:

Vláda rozhodla o prodloužení kompenzačního bonusu i na duben 2021. Za měsíc duben může být nárok až na 30 000 Kč (pro dohodáře až 15 000 Kč). Žádost o kompenzace za duben je možné podávat od 1. 4. 2021.

V pondělí 15. 2. 2021, schválila vláda návrh nového zákona, který by řešil kompenzační bonus. Zatím by se jednalo o kompenzační bonus za únor a březen 2021 (s tím že je možné další prodloužení až do konce roku 2021).

OSVČ a společníci s.r.o. firem, by nově mohli mít nárok na 1000 Kč. Ti, kdo pracují na dohodu (DPP/DPČ), by měli dále nárok jen na 500 Kč za jeden kalendářní den.

Podle nových podmínek, by už kompenzační bonus nebyl navázán na nouzový stav. Nárok by mělo mít podstatně více podnikatelů. Pro nárok by stačil jen pokles příjmu (tržeb) alespoň o 50%.

Návrh zákona a nových podmínek, je možné najít na webu vlády zde. Zákon musí projít ještě schválením v Parlamentu a Senátu, kde může dojít ještě ke změnám. Žádost o kompenzační bonus podle nových podmínek, tak bude možné řešit zřejmě nejdříve v březnu 2021.

Zvýšení kompenzačního bonusu od 1. února 2021

Pokud by byl zákon schválen, tak by platil zpětně od 1. února 2021. Prvním bonusovým obdobím by byl únor a březen 2021. Vláda by mohla vyhlašovat i další bonusová období. Vždy by se jednalo o kalendářní měsíc. Nárok na kompenzační bonus by takto mohl být až do konce roku 2021

Kompenzační bonus od 1. 2. 2021 zvýšil:

  • Zvýšení na 1000 Kč za jeden kalendářní den u OSVČ a společníků s.r.o.
  • Původní částka 500 Kč by zůstala u lidí pracujících na dohodu

Byla by ale i podmínka, že celkový vyplacený kompenzační bonus za jedno období, nesmí překročit průměrnou výši příjmu v rozhodném období (viz dále).

Kdo by měl nárok na kompenzační bonus podle nových podmínek

Podle návrhu nového zákona by měl být okruh příjemců kompenzačního bonusu stejný, jako doposud:

  • Podnikatelé (OSVČ) – ti kdo aktivně podnikali k 5. 10. 2020 nebo podnikání přerušili po 12.3.20220
  • Společníci „malých“ s.r.o. firem
  • Dohodáři“ (lidé pracující na DPP/DPČ)

Podmínky pro nárok na kompenzační bonus za únor a březen 20201

Podmínky, kdy bude nárok na kompenzační bonus pro OSVČ (a další), se celkem zásadně mění.

Nově (za únor a březen 2021), by měl být nárok:

  • V případně nutnosti uzavřít provozovnu (nebo omezit její činnost)
  • V případně nařízené karantény nebo izolace (u OSVČ, společníka, zaměstnance atd.)
  • V případně omezení poptávky po službách/výrobcích (tj. i při poklesu příjmu, bez toho, že by byla uzavřena/omezena provozovna)
  • V případě omezení či přerušení dodávek služeb potřebných pro výkon činnosti
  • V případě péče o dítě, nebo i překážky v práci u zaměstnance (spočívající v péči o dítě)

Tyto podmínky jsou velmi podobné, jako u kompenzačního bonusu, který platil během jarní epidemie v roce 2020.

S těmito novými podmínkami, by na kompenzační bonus mohlo mít nárok mnohem více podnikatelů (a dalších subjektů), než jak tomu bylo doposud – na podzim a v zimě 2020/2021.

Nárok na kompenzační bonus bude jen při poklesu příjmu o 50%

V návrhu podmínek pro kompenzační bonus, je zavedena nová podmínka – nárok na kompenzační bonus, bude při poklesu příjmu (tržeb) o 50%:

  • Posuzuje se aktuální příjem (tržby) – vždy za konkrétní kalendářní měsíc
  • První dva měsíce, na které by se to vztahovalo, jsou únor a březen 2021
  • Příjem se posuzuje vůči období 3 měsíců v období 1.11. 2018 až 31.12.2020 (Srovnávacím obdobím je období 3 po sobě jdoucích kalendářních měsíců v období od 1. listopadu 2018 do 31. prosince 2020, jejichž názvy se shodují s názvy 3 kalendářních měsíců bezprostředně předcházejících bonusovému období.Lze-li takto určit více období, je srovnávacím obdobím to, které si subjekt kompenzačního bonusu zvolí.

Takže při žádosti o kompenzační bonus za únor 2021, by se posuzoval příjem za měsíce listopad 2018 až leden 2019 nebo případně listopad 2019 až leden 2020. A tyto příjmy (tržby), by měly být v průměru o 50% vyšší než aktuální příjem (tržba) za leden 2021 (v aktuálním období tedy musí dojít k poklesu alespoň o 50%)

A tak dále – v dubnu 2021 by se posuzovalo období leden – březen 2019 nebo leden až březen 2020 vůči příjmu v březnu 2021, v květnu 2021 by se případně posuzoval únor až duben 2019… nebo únor až duben 2020 vůči příjmu v březnu 2021

Nárok na kompenzační bonus u nových podnikatelů (OSVČ)

Pokud někdo zahájil podnikání později (než 2018/2019), tak se příjem bude posuzovat trochu jinak:

(4) V případě, kdy se subjekt kompenzačního bonusu podle § 2 stal osobou samostatně výdělečně činnou podle zákona upravujícího důchodové pojištění později než v první den srovnávacího období určeného podle odstavce 3, je srovnávacím obdobím kterékoliv období 3 po sobě jdoucích kalendářních měsíců v rámci období prvních 8 kalendářních měsíců, po jejichž celou dobu byl touto osobou.

Nárok na kompenzační bonus i při karanténě nebo izolaci kvůli COVID

Pokud je o kompenzační bonus žádáno na základě nařízené karantény nebo izolace, pak se příjem neposuzuje (má se za to, že karanténou bylo podnikání „významně dotčeno):

(6) V kalendářním dni, kdy trvá nařízená karanténa subjektu kompenzačního bonusu, který je účasten nemocenského pojištění, se za významně dotčenou vždy považuje

a) samostatná výdělečná činnost tohoto subjektu kompenzačního bonusu, a

b) činnost společnosti s ručením omezeným, které je tento subjekt kompenzačního bonusu společníkem, a to pouze pro účely vzniku nároku na kompenzační bonus tohoto společníka.

Kdy nebude nárok na kompenzační bonus podle nových podmínek

Nárok na kompenzační bonus by nevznikal za dny:

  • Kdy byl nárok na podporu v nezaměstnanosti
  • Kdy byl nárok na nějakou jinou podporu/dotaci v souvislosti s koronavirem COVID s výjimkou nároku na podporu z programů Antivirus nebo k úhradě nájemného

Kdy bude možné požádat o zvýšený kompenzační bonus podle nových podmínek?

Návrh zákona byl schválen vládou v pondělí 15. 2. 2021. Aby mohl zákon začít platit, musí jej schválit ještě Parlament a Senát. Zákon tedy nezačne platit dříve, než v průběhu března 2021. Do té doby, mohou ještě proběhnout různé změny.

Akční nabídka: Máte hluboko do kapsy? Potřebujete finanční injekci a nevíte, kde sehnat peníze? Máme tady výhodnou akční nabídku – Půjčky bez registru a bez poplatku předem. Nebo se také podívejte na další nabídku solidní a ověřené půjčky – SMS půjčka ihned na bankovním účtě. Získejte peníze ještě dnes. Šance na schválení pro každého žadatele.

Diskuse: Nové podmínky pro kompenzační bonus – až 1000 Kč za den

Diskuse: 231
  • Custom avatar Ivana

    Dobrý den, moje živnost je svou povahou fakticky sezónní, kdy mám větší tržby od září do prosince, v ostatních měsících jsou nižší s tím, že v lednu a v letních měsících zakázky nemívám, přesto živnost nepřerušuji. Navíc od ledna do srpna 2019 jsem marodila, nemohla jsem podnikat (přesto jsem opět živnost nepřerušovala). Jak mám v žádosti za bonusové období březen porovnávat období prosinec 2018 až únor 2019, když jsem ve skutečnosti žádné příjmy v 1-2/2019 neměla a vlastně ani od ledna 2020, kdy byl plánovaný výpadek v tržbách a poté už přišli restrikce, které mé zakázky „zastavily“ – v únoru 2020 jsem začala vyrábět výrobky pro velkou svatbu plánovanou na duben 2020! Děkuji za info

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Srovnávací období je stanoveno v příslušném zákonu – viz zákon 95/2021 Sb., paragraf 8. Pro kompenzaci za únor 2021 je to buď listopad 2019 až leden 2019 nebo listopad 2019 až leden 2020. Pro kompenzaci za březen 2021 je to o měsíc posunuté. Jiná možnost aktuálně není (s vyjímkou těch, kdo zahájili podnikání později)

  • Custom avatar Luděk

    Jsem spolecnik male s.r.o.. Srovnatelne prijmy nam spadly na cca 25%. Tedy narok bychom meli, ale
    zaroven ve firme pracuje na na dohodu – DPP, a zaroven jsem jiz v duchodu a pobiram duchod.
    Chci se tedy zeptat, co mohu uplatnit, resp. narokovat

    Dekuji mnohokrat

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      O kompenzační bonus můžete žádat jako společník nebo jako zaměstnanec na DPP – vždy ale jen z jednoho důvodu. Pokaždé jsou trochu jiné podmínky. Samotný důchod nehraje roli. Záleží z které činnosti plyne váš převažující příjem. Zda z pozice společníka nebo zda je to z práce na DPP. Podmínek je více, na váš dotaz není jednoduchá odpověď ano nebo ne, záleží na více faktorech – doporučuji podrobné informace Finanční správy:
      pro společníky s.r.o.
      – pro zaměstnance na dohodu

  • Custom avatar Luděk

    Dobry den,
    jsem spolecnik male s.r.o. a pokles mame cca o 70%, takze narok na kompenzacni bonus bychom meli.
    Zaroven ale v tomto s.r.o. pracuji na DPP a pobiram duchod.
    Chci se proto zeptat, zda se neco z toho nevylucuje a na co opravdu tedy mam narok zadat.

    Dekuji

  • Custom avatar Věrka

    Dobrý den, mám dotaz ohledně nového KB 2021. Jde o rodinné s.r.o.. Je tam nějaká podmínka, že musí jít o majoritní činnost těch společníků? Společníci nejsou zaměstnanci s.r.o., podnikají dále jako OSVČ, jeden má další s.r.o., jeden je jinde zaměstnán. Ale toto s.r.o. splňuje pokles o 50% tržeb. Jak se potom popřípadě vypočítává majoritní činnost? Děkuji mnohokrát za odpověd pěkný den.

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Příjem z omezené činnosti, musí být převažujícím příjmem dané společnosti a současně i převažujícím příjmem daného společníka. To že má některý ze společníků příjem ze zaměstnání nevadí. Posuzují se jen příjmy společnosti (pokud má například příjem z více různých činností, z nichž některé nebyly omezeny) a dále příjmy společníka, který žádá o KB.

  • Custom avatar Eva

    Dobrý den! Jak je to s nárokem na bonus OSVČ ,když se mi srovnávací období kryjí s obdobím sezonně pozastavené živnosti? Mohu použít místo srovnávacího období tzv, rozhodné období( tj.červen až září 2020)? Nebo mohu použít období jako pro začínajicí podnikatele (paragraf odstavec 4? Splnuji podmínku , že k 5.říjnu2020 jsem byla aktivní. Děkuji.

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Pokud jste měla pozastavené podnikání, pak jste ve srovnávacím období podle paragrafu 8, odstavec 3, nebyla OSVČ. Tj. pak by pro vás měl platit odstavec 4. Rozhodné období je možné použít pouze k posouzení převažujícího příjmu.

  • Custom avatar Eva V.

    Dobrý den,
    má na nový KB 2021 nárok spolupracující osoba, nikde jsem to bohužel nedohledala.
    Děkuji za odpověď.

  • Custom avatar libor

    dobrý den dělám ve stavebnictví jako OSVČ ale jsem doma s dcerou 13let na distanční výuce a v nových podmínkách je uvedeno od února péče o dítě a splnuji i padesáti procentní pokles na fakturách za to období které je dané, mohu tedy žádat o kompenzaci za únor březen a dál pokud budu mít pokles 50 procent a děti budou dál ne distanční výuce.A co mám tedy pak napsat do kolonky významně dotčená činnost,,práce ve stavebnictví nebo péče o dítě na distanční výuce. děkuji Libor

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Uvádíte, která z vašich podnikatelských činností byla významně dotčena (jako OSVČ jich můžete mít více, a může být dotčena jen jedna z nich, nebo více)

      • Custom avatar libor

        tak stačí uvést do kolonky významně dot.č. práce ve stavebnictví.? Ale dúvod je dítě na dist.výuce .

        • Jana Králová, kalkulacka.org

          V nápovědě pro tuto kolonku se přímo píše:
          “ Uveďte jaká Vaše činnost/činnosti byla/y významně dotčeny v důsledku ohrožení zdraví nebo krizových opatření podle § 1 zákona o kompenzačním bonusu, a to z nějakého z důvodů uvedených
          § 6 odst. 1 téhož zákona.“ = tj. zajímá je která z vašich činností byla dotčena, pokud máte ŽL jist jen na jednu činnost, tak tam uvedete jen tu jednu

  • Custom avatar libor

    ještě dotaz k porovnávacímu období za únor 2021 porovnávám listopad 18,prosinec18 a leden19 takže musí sečíst tyto tři měsíce dohromady výslednou částku vydělit třemi vyšlo mi nějakých 43 600 to je tedy prúměr za ty tři měsíce tim pádem muj příjem v lednu 21 nesmí být vyšší než 21 800kč na faktuře za leden?

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Pokud vedete účetnictví, tak je to podle data zaúčtování faktury, pokud účetnictví nevedete, tak je to podle data přijetí platby (hotovost nebo účet). A ano příjem musí být maximálně 21 800 Kč, 21 801 Kč by vám už zahlásilo jako chybu v aplikaci pro podání žádosti

  • Custom avatar Václav

    Jsem OSVČ.Vztahuje se KB i na podnikání v oblasti finančního poradenství (sjednávání stavebního spoření, úvěrů, pojištění atd.). Na účet mi chodí provize od společnosti, s kterou mám uzavřenou Rámcovou smlouvu. Dle výpočtů bych nárok měl ( došlé provize na bankovní účet za 11/18,12/18 a 1/19 sečtu a vydělím 3, vyjde průměr. Provize za 2/21 vynásobím 2. Toto číslo je nižší, než výsledný průměr.) Propad provizí je z důvodu omezení počtu schůzek u klientů. Strach z covidu mají klienti i já…..

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Možné důvody pro nárok na kompenzační bonus, jsou uvedeny v paragrafu 6, odstavec 1. Jedním z nich je i:

      d) omezení poptávky po výrobcích, službách nebo jiných výstupech samostatné výdělečné činnosti subjektu kompenzačního bonusu nebo společnosti s ručením omezeným nebo

      To, jaký je váš obor podnikání je „nepodstatné“, pokud došlo k omezení poptávky (a tím poklesu tržeb alespoň o 50%), pak můžete mít nárok

  • Custom avatar Eva V.

    Dobrý den,
    měla bych na Vás prosím ještě jeden dotaz týkající se spolupracující osoby. Jakožto spolupracující osoba nemám příjmy za dané měsíce jednotlivě během roku. Příjmy jsou vyčísleny až v daňovém přiznání za každý rok celkem, kde na spolupracující osobu jsou příjmy vyjádřeny v % z celkových příjmů osoby, s kterou spolupracuji.
    Jak doložit tedy příjmy spolupracující osoby za např. leden, únor 2021, když daňové přiznání za rok 2021 bude až v roce 2022? Dále i příjmy z předešlých období např. listopad, prosinec 2018 a leden 2019. Nevím jestli jsem to vyjádřila srozumitelně.
    Děkuji za odpověď

  • Custom avatar Dana

    Manžel podniká v poskytování ubytovacích služeb je OSVČ začal podnikat v březnu 2019, první tržba v červnu 2019. Které 3 měsíce budou
    určeny pro výpočet průměru tržeb? Jedná se o kompenzační bonus za únor 2021.Může si zvolit jakékoliv 3 měsíce po sobě jdoucí v roce 2019?

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Mám za to, že u něj by bylo běžné srovnávací období tj. pro únor 2021 je to listopad 2019 až leden 2020, v těchto měsících již po celou dobu podnikal.

  • Custom avatar Petr

    Dobrý den,
    jsem jediným společníkem a jednatelem malého s.r.o., které má příjem z oboru pojištění (samostatný zprostředkovatel). Toto s.r.o. je založeno na kmenových listech. Pokles příjmů oproti konci roku 2019 je téměř 90%. Nyní pobírám mzdu jako zaměstnanec u jiné společnosti, v naprosto odlišném oboru. Mám nárok na KB?
    Předem děkuji za odpověď.

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      U kompenzačního bonusu je podstatné, aby příjem z omezené činnosti, byl majoritním příjmem ve srovnávacím období (nebo případně v rozhodném období). U společníka s.r.o. musí být podmínka majoritního příjmu splněna jak u společnosti, tak i u společníka. To, že máte nyní příjem ze zaměstnání, tedy nemusí hrát roli. Důležité je to, jak to bylo ve srovnávacím období.

  • Custom avatar Matěj

    Dobrý den, lze žádat už i o bonus na březen (1.3-31.3) ještě když není konec března? v únoru jsem měl pokles o 60% a tím pádem si můžu zažádat bonus za březen je to tak?

    Díky Krejsa

  • Custom avatar Eva

    Dobrý den,

    manžel je jednatelem malé s.r.o. (momentálně má uzavřenou provozovnu) a tudíž doposud žádal kompenzační bonus.
    Od 1.3. je doma 9ti letý syn kvůli uzavřené škole. Může zároveň žádat o OČR a pak i o kompenzační bonus nebo se to vzájemně vylučuje ?
    Děkuji

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Zaměstnanec má nárok na ošetřovné jen pokud nevykonává danou práci. U jednatelů tato podmínka zpravidla není splněna, protože jednatel zastupuje společnost kdykoliv je potřeba, pracuje nepřetržitě. Zaměstnavatel mu musí potvrdit, v kterých dnech pracoval a v kterých dnech nepracoval. Ošetřovné (OČR) spadá pod nemocenské dávky, a jako takové není v kolizi s kompenzačním bonusem (něco jiného je Ošetřovné pro OSVČ, tam momentálně souběh možný není)

  • Custom avatar Petr Štěpánek

    Dobrý den, potřebuji poradit ohledně nového kompenzačního bonusu za únor 2021. Jsem OSVČ a moje živnost byla dotčena ztrátou více než padesáti procenty. Živnostenský oprávnění mám platné od roku 2018, ale přerušil jsem ho následující dvě období : od 14.10.2020 do 01.11.2020 a posléze od 25.11.2020 do 03.01.2021 , v té době jsem nepobíral žádné příspěvky od státu ani jsem nebyl veden na úřadu práce. Vzniká mi nárok na kompenzační bonus ? Děkuji za odpověď.

  • Custom avatar Pavel

    Dobrý den, jsem OSVČ podnikající v kultuře, propad tržeb mám 100%. Jediný příjem mám z pronájmu bytu. Počítá se tento příjem do výpočtu kompenzačního bonusu? Děkuji za odpověď

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Do samotného poklesu příjmu o 50% to nespadá. Musíte ale splňovat i podmínku majoritního příjmu z omezené činnosti, a příjem z pronájmu spadá pod paragraf 9 zákona o daních z příjmů, tj. patří také mezi posuzované příjmy.

      • Custom avatar Pavel

        A jestli mohu ještě jeden dotaz. Je nějak omezena výše současného příjmu, když všechny ostatní parametry splňuji? Děkuji

        • Jana Králová, kalkulacka.org

          V aktuálním měsíci se příjem neposuzuje, posuzuje se příjem v předchozím měsíci (ten z omezené činnosti) oproti průměru za srovnávací období (opět jen z omezené činnosti). Příjem v aktuálním měsíci může hrát roli u dalších kompenzačních bonusů.

  • Custom avatar Petr

    Dobrý den, potřebuji poradit ohledně nového kompenzačního bonusu za únor 2021. Jsem OSVČ a moje živnost byla dotčena ztrátou více než padesáti procenty. Živnostenský oprávnění mám platné od roku 2018, ale přerušil jsem ho následující dvě období : od 14.10.2020 do 01.11.2020 a posléze od 25.11.2020 do 03.01.2021 , v té době jsem nepobíral žádné příspěvky od státu ani jsem nebyl veden na úřadu práce. Vzniká mi nárok na kompenzační bonus ? Děkuji za odpověď.

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      Podstatné je to, že jste k 5.10.2020 aktivní podnikatel. Přerušení živnosti po tomto datu nevadí. Platí pro vás stejné podmínky, jako pro ostatní OSVČ. Tj. u kompenzace za únor se posuzuje příjem za leden, oproti příjmu ve srovnávacím období listopad 2018 až leden 2019 nebo listopad 2019 až leden 2020, U kompenzace za březen je to o měsíc posunuté. Musíte také splňovat podmínku převažující části příjmu z omezené činnosti ve srovnávacím nebo rozhodném období

      • Custom avatar Petr

        Moc vám děkuji za odpověď.

  • Custom avatar v.kramar@volny.cz

    Dobrý den , jsem OSVČ , když bych žádal o komp.bonus za březen 2021 , ale v r.2020 v únoru a březnu jsem měl přerušenou živnost, jaké je srovnávací období ???

    Děkuji

  • Custom avatar Pavel

    Dobrý den, je možné pro žádost o kompenzační bonus použít jako srovnávací období měsíce červen-září 2020 ? Před několika dny jsem o této možnosti na webu četl.
    Děkuji

    • Jana Králová, kalkulacka.org

      U kompenzačního bonusu se posuzuje pokles příjmů – zde se používá srovnávací období (nebo náhradní období po zahájení podnikání) a dále se posuzuje, zda byl příjem vaším převažujícím (majoritním příjmem) a zde je možné použít srovnávací nebo rozhodné období. Jsou to dvě různé věci.

  • Custom avatar Pavel

    Dobrý den, mám na mysli posouzení poklesu příjmů, domníval jsem se, že je možné použít i měsíce červen-září 20, jelikož v tomto období neplatila omezení činnosti.
    Děkuji

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Poradna a diskuze
  • Emma: Dobrý den, do výpočtu odstupného se počítají odmeny a bonusy, nicméně bych...
  • Silva: Pokud mám na dluh a penále u ZP jen výkaz nedoplatků, nemělo by se na mě vztaho...
  • milka58@seznam.cz: Manžel je odkázán na plnou péči zdravotníků v LDN.Má myotonickou disfunkci sv...
  • Chovanec Stefan: Rychlá půjčka je nyní dostupná Kontaktujte nás Rychlá a spolehlivá finanční...
  • Soňa: Zajímavá diskuse.Můj tatínek zemřel v DD. Po jeho smrti jsme vyklízeli věci, a...