Kalkulačka mateřská dovolená 2014

Spočítejte si, jaká bude vaše mateřská v roce 2014. Kdo má nárok na peněžitou pomoc v mateřství a na co si dát pozor? Přečtěte si tento článek a dozvíte se vše potřebné. Spočítejte si, jaká bude vaše mateřská v roce 2014. Kdo má nárok na peněžitou pomoc v mateřství a na co si dát pozor? Přečtěte si tento článek a dozvíte se vše potřebné.

Mateřská dovolená, mateřský příspěvek, nebo nejpřesněji peněžitá pomoc v mateřství patří mezi nemocenské dávky vyplácené z nemocenského pojištění. Následující kalkulačka pro výpočet mateřské v aktuální verzi pro rok 2014 vám umožní spočítat, jaká bude vaše mateřská v roce 2014. Dále jsme pro vás připravili podrobný přehled informací o mateřské dovolené v roce 2014, kdo má nárok, jaká je její délka, jak se provádí výpočet mateřského příspěvku, a na co byste si určitě měli dát pozor, aby to pro vás bylo co nejvýhodnější.

POZOR: Tento článek a kalkulačka již nemusí být aktuální

Tento článek a kalkulačka již nemusí být aktuální. Mohou zde být uvedeny informace, které nejsou pro tento rok platné. Aktuální informace a kalkulačku pro letošní rok najdete: Kalkulačka mateřská dovolená 2018.

Mateřská dovolená 2014 – online kalkulačka

Kalkulačka mateřská
Hrubá měsíční mzda
(průměr za posledních 12 měsíců)

Počet narozených dětí
Výpočet

Peněžitá pomoc v mateřství se vyplácí maximálně 196 dní při narození 1 dítěte a maximálně 259 dní při narození 2 a více dětí.

Další užitečné kalkulačky nejenom pro maminky

Nárok na mateřskou dovolenou 2014

Podmínky přiznání nároku na mateřskou dovolenou se v roce 2014 nijak zásadně nemění. Od 1. 1. 2014 došlo pouze k úpravě redukčních hranic, které se používají pro výpočet výše mateřského příspěvku. Redukční hranice se od 1. 1. 2014 zvýšily takto:

 • 1 redukční hranice se zvýšila o 2 Kč z 863 Kč (v roce 2013) na 865 Kč (v roce 2014)
 • 2 redukční hranice se zvýšila o 3 Kč z 1295 Kč (v roce 2013) na 1298 Kč (v roce 2014)
 • 3 redukční hranice se zvýšila o 6 Kč z 2589 Kč (v roce 2013) na 2595 Kč (v roce 2014)

Jinak platí stále stejné podmínky:

 • Nárok na mateřskou má zaměstnanec, pokud v posledních dvou letech bylo placeno nemocenské pojištění alespoň 270 dní (poslední 2 roky = posledních 24 měsíců před podáním žádosti o peněžitou pomoc v mateřství)
 • Nárok na mateřskou má i OSVČ, pokud splní podmínku 270 dní placeného nemocenského pojištění za poslední 2 roky, a současně, pokud v posledním roce bylo nemocenské pojištění placeno nejméně 180 dní (poslední rok = posledních 12 měsíců před podáním žádosti o peněžitou pomoc v mateřství)

Délka mateřské dovolené 2014

Délka mateřská dovolené – resp. doba, po kterou je poskytována peněžitá pomoc v mateřství, je tato:

 • Maximální délka mateřské dovolené při narození jednoho dítěte = 196 dní
 • Maximální dílka mateřské dovolené při narození 2 a více dětí = 259 dní

Mateřská dovolená zpravidla začíná v období 6 – 8 týdne před očekávaným porodem. V případě rizikového těhotenství může vlastní mateřské dovolené ještě předcházet pracovní neschopnost (nemocenská). Délka mateřské je 28 týdnů (při narození jednoho dítěte) nebo 31 týdnů, při narození 2 a více dětí. Platí pak ještě toto omezení:

 • Peněžitou pomoc v mateřství je možné pobírat maximálně do 1 roku dítěte
 • Výjimkou je stav kdy se nejedná o porod ale převzetí dítěte do péče, pak je možné mateřskou čerpat až do věku 7 roků

Uvedené maximální doby ale nijak neprodlužují celkovou délkou. Stále je nárok jen na 196 resp. 259 dní. Maximální doba, do kdy je možné PPM čerpa,t pouze určuje období, během kterého musí být vybrána

Výpočet mateřské 2014

Výpočet PPM (Peněžitá Pomoc v Mateřství) se provádí podobně, jako výpočet dalších nemocenských dávek  – ošetřovné nebo nemocenská. I pro mateřskou je rozhodující denní vyměřovací základ. Ten je stanovený z hrubé mzdy – počítá se průměr za posledních 12 měsíců.

Vyměřovací základ se pro výpočet dále redukuje – jsou stanoveny 3 redukční hranice. Na rozdíl od jiných nemocenských dávek, u mateřské se v první redukční hranici započítává 100% (pro nemocenskou nebo ošetřovné se do 1 redukční hranice zahrnuje pouze 90% DVZ).

Mateřská je pak také vyplácena jako 70% z redukovaného vyměřovacího základu (nemocenská nebo ošetřovné se platí jen jako 60% z vyměřovacího základu). Konkrétní výpočet si můžete sami provést v kalkulačce pro výpočet.

Příklad výpočtu: peněžitá pomoc v mateřství 2014

Paní Svobodová očekává narození jednoho dítěte. Až do nástupu na mateřskou (déle, než dva roky) pracovala jako prodavačka s hrubou měsíční mzdou 25 500 Kč. Na konci minulého roku dostala prémie ve výši jedné měsíční čisté mzdy (20 000 Kč).

Peněžitá pomoc v mateřství pro paní Svobodovou by se tedy vypočítala takto:

Denní vyměřovací základ = ((12 * 25 500) + 20 000)/365 = 893,15 Kč (tj. celkové příjmy za poslední 12 měsíců děleno počtem kalendářních dní, protože mateřská se vyplácí za kalendářní dny)

Redukce vyměřovacího základu:

 • Do první redukční hranice se započítá 100% = tj. do 865 Kč
 • Ze zbytku (893,15 – 865) se započítá 60% = tj. 16,89 Kč
 • Redukovaný vyměřovací základ = 882 Kč

Pozn.: výpočet by pokračoval dál, pokud by byl denní vyměřovací základ vyšší, do 1295 Kč se započítává 60%, do 2595 Kč se započítává 30%. Jednotlivé mezi výpočty se zaokrouhlují na 2 desetinná místa. Výsledný součet se pak zaokrouhlí na celé koruny

Mateřská = 70% z redukovaného vyměřovacího základu = 882 Kč/den

Celková mateřská = 196 * 882 = 121 128 Kč (při jednom dítěti je délka PPM max. 196 kalendářních dní, měsíčně by to vycházelo na cca 26 460 Kč/měsíc (měsíc o délce 30 kalendářních dní)).

Vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství

Mateřský příspěvek (peněžitá pomoc v mateřství není jediná dávka, na kterou může být v těhotenství a po narození dítěte nárok). Pokud je žena z důvodu těhotenství, nebo po porodu, v zaměstnání převedena na jinou pracovní pozici (třeba z důvodu, že nemůže manipulovat s těžkými břemeny) a pokud jí tímto klesne její mzda, může mít nárok na vyrovnávací příspěvek. Ten slouží, jako kompenzace v případech, kdy z důvodu mateřství nebo těhotenství, došlo ke snížení příjmů.

Vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství se vyplácí za každý kalendářní den, kdy byla žena převedena na jinou práci. Výše této dávky se stanoví jako rozdíl mezi příjmem před a po převedení na novou práci. Vyrovnávací příspěvek se vyplácí pouze do doby, než vznikne nárok na klasickou mateřskou.

Maximální mateřská

V aktuálním roce – 2014 – je maximální možná dosažitelná mateřská ve výši 1060 Kč / den, což odpovídá přibližně 31 794 Kč měsíčně, tj.:

 • Maximálně 207 760 při narození jednoho dítěte
 • Maximálně 274 540 Kč při narození dvou a více dětí

Abyste dostali tuto maximální mateřskou, musel by být výš průměrný hrubý měsíční příjem za posledních 12 měsíců ve výši cca 78 900 Kč/měsíčně.

Máte nějaký dotaz ohledně toho, jak se počítá mateřská, kdo na ni má nárok a kdo ne? Jaké musíte splnit podmínky a na co si dát pozor? Zeptejte se v diskuzi pod tímto článkem.

Potřebujete rychle získat peníze? Pak neváhejte a podívejte se, co vám nabízí SMS půjčka ihned na bankovním účtě. Snadno a rychle, za výhodných podmínek, bez placení poplatků předem a bez rizika si i vy můžete půjčit peníze. Umožní vám to i tyto půjčky bez registru a bez poplatku předem. Stačí jedno kliknutí a peníze už mohou bý tna cestě k vám.

Diskuse: Kalkulačka mateřská dovolená 2014

komentářů 340
 • Custom avatar Petra

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat:
  1. Ochranná lhůta 180 dnů platí od ukončení posledního zaměstnání do nástupu na mateřskou (tedy 6 – 8 týdnů před porodem), nebo do dne porodu?
  2. Lze vyplácet zároveň mateřskou a podporu v nezaměstnanosti?
  Děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den,

   Add 1: týká se to nástupu na PPM

   Add 2: Ne, ve chvíli kdy nastoupíte na PPM, tak to musíte hlásit na UP a budete vyřazena z evidence uchazečů o zaměstnání a bude vám odejmuta podpora. PPM se vyplácí z nemocenského pojištění, je to stejné, jako byste byla v pracovní neschopnosti, to byste také neměla nárok na podporu

 • Custom avatar Kateřina

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, jak je to s mateřskou dovolenou, peněžitou pomocí v mateřství, rodičovským příspěvkem a porodným v případě, že je žena zaměstnaná na dohodu o provedení práce a zdravotní pojištění si hradí sama jako osoba bez zdanitelných příjmů? Děkuji velmi za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pro nárok na PPM je rozhodující to jestli za vás zaměstnavatel odvádí nemocenské pojištění. Pokud příjem na DPP přesáhne 10 tisíc Kč měsíčně, měl by za vás zaměstnavatel za tento měsíc odvést i nemocenské pojištění.

   Pokud není placeno nemocenské pojištění (jedná se o něco jiného než zdravotní pojištění) pak vám nárok na PPM nevzniká a měla byste nárok jen na rodičovský příspěvek bez možnosti volby délky – tady 4 roky (prvních 9 měsíců 7600 Kč a následně 3800 Kč do 4 let věku dítěte).

 • Custom avatar Petra

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat – mohla bych si volit variantu RP přes otce dítěte (stálé zaměstnání), pokud nebudu mít za poslední 2 roky odpracováno 270 dní? Vztahuje se nějak k sobě mateřská a RP?
  Děkuji velmi za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, ano volbu u RP může provést otec dítěte. Nebo teoreticky i vy. U RP je rozhodující stav k datu narození dítěte. Není podmínkou abyste měla odpracováno 270 dní. Pokud v době narození budete zaměstnána (byť klidně na nemocenské) a budete mít dostatečně vysoký vyměřovací základ, pak si případně můžete zvolit i vy.

 • Custom avatar Lucie

  Dobrý den,
  jsem studentkou deního mgr. studia VŠ. V srpnu bych měla úspěšně ukončit studium (doufám 🙂 ) Termín porodu mám koncem září 2014. Budu mít nárok na pobírání mateřské? Všude píšou něco jiného – někde, že úspěšné ukončení studia se počítá, jinde že se nepočítá…. Pokud bych nárok měla, jakou částku měsíčně bych dostala? Z čeho by se ten základ vypočítal? Z průměrné hrubé mzdy?
  Druhý dotaz: Mohl by případně na mateřskou nastoupit manžel (zaměstnanec) jen z toho důvodu, pokud by to bylo finančně výhodnější? Vydělá více, než je průměrná hrubá měsíční mzda a tudíž by to pro nás bylo finančně výhodnější – s tím, že by normálně dál chodil do práce, pouze na jinou, novou pracovní smlouvu ke stejnému zaměstnavateli. A já bych byla doma s dítětem. Pokud by nastoupil od toho 7.týdne – dostávala bych já něco od porodu do toho konce 6.týdne věku dítěte?
  Třetí dotaz: Pokud bych se od září stala studentkou doktorského studia, měli bychom tedy domácnost – manžel (jediná výdělečně činná osoba), já (student denního studia Ph.D.) a dítě. Měla bych nárok na nějaké přídavky na dítě apod. ???
  Děkuji moc za odpověď !
  S pozdravem
  Lucie

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, co se týká nároku na mateřskou (resp. PPM) tak musí být splněny dvě podmínky. Tou první je to, že v době nástupu na PPM musíte být zaměstnaná, nebo v ochranné době od skončení posledního zaměstnání (180 dní). Z ukončeného studia vám žádná ochranná doba neplyne. Z toho důvodu, pokud jste nikdy nepracovala (resp. nebyla účastníkem nemocenského pojištění), tak nebudete mít nárok na PPM.

   K druhému dotazu, pokud je manžel zaměstnaný a splňuje i druhou podmínku což je minimální doba účasti na nemocenském pojištění v délce alespoň 270 dní, pak by mohl mateřskou (PPM) brát on. Manžel ji může začít pobírat od 7 týdne po narození dítěte.

   Takže v praxi byste si po narození dítěte požádala o rodičovský příspěvek, který byste měla prvních 6 týdnů, následně byste s manželem uzavřeli dohodu o převzetí dítěte do péče, na základě toho by si on vyřídil mateřskou dovolenou a PPM. Následně by ji bral 22 týdnů a po tu dobu by musel mít onu zmíněnou jinou smlouvu. Po skončení PPM by se zase obnovil RP.

   Pokud byste byla studentka, mohl, abyste mít nárok na přídavky na dítě. Jinak žádné speciální dávky nejsou – jen běžné dávky typu příspěvek na bydlení, dávky hmotné nouze. Ty se odvíjí od celkových příjmů atd.

   • Custom avatar Lucie

    Děkuji moc za odpověď, ano, manžel je zaměstnaný přes 10 let, takže v tom případě půjde na mateřskou on 🙂 Děkuji moc,
    zdravím
    Lucie

 • Custom avatar Marie

  Dobrý den,
  jsem na mateřské, která mi v prosinci 2014 končí. Od roku dítěte si zároveň přivydělávám na půl úvazku u stejné organizace, jako před mateřskou. Z jakého úvazku by se popřípadě vypočítávala rodičovská? (z plného před mateřskou nebo z půlky během mateřské).
  Děkuji Vám za odpověď, Marie

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud máte více pojištěných činností, a ve všech splníte podmínky nároku na PPM, pak se vám spočítá z každého samostatně a výsledná částka se sečte.

   • Linda Vonaskova

    Dobry den, a pokud by clovek presel v prubehu rodicovske s prvnim ditetem na polovicni uvazek, tak s druhym se mu bude pocitat pouze z polovicniho, nebo z celeho, nebo z obou? Nejak jsem Vasi odpovedi neporozumela. Nebo zalezi na smlouve se zamestnavatelem?
    Dekuji.

 • monika

  Dobrý den,

  pracuji ve fabrice na 12h směny denní a noční. Budu tedy muset nastoupit na rizikově těhotenství,kde budu pobírat nemocenskou ( asi tak 6mesicu) tím pádem se můj přijem zmenší. A mateřská se mi počítá z hrubého měsíčního příjmu proto jsem se chtěla zeptat jak se bude počítat mě? 6měsicu normální hrubá mzda a 6měsícu nemocenska? děkuji

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, nemocenské dávky se pro výpočet mateřské nepovažují za příjem. Tj. výše PPM se vám bude počítat pouze z hrubé mzdy před pracovní neschopností.

 • Custom avatar Markéta

  dobrý den chtěla jsem se zeptat, 2.6.2015 my končí mateřská a pokuď otěhotněla kolik by mi vyšla podle nového roku mateřská u druhého dítěte děkuji a pěkný den

 • Custom avatar markéta

  Zapoměla jsem dodat, 30.9.2011 my skončil pracovní poměr, musela jsem se nahlásit na úřád práce a 2.6.2012 jsem měla termín porodu, do té doby jsem nedostala nic až v červenci po narození my poslali 6100 mateřskou mám na 3 roky do 2.6.2015 kdybych otěhotněla jaký mám nárok na mateřskou popřípadě rodičovský příspěvěk děkuji

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud jste momentálně bez zaměstnání, tak na mateřskou mít nárok nebudete. Po porodu by vám vznikl nárok na rodičovský příspěvek. Vy byste si nemohla zvolit variantu na 3 roky, ale měla byste automaticky 4 letou variantu (prvních 9 měsíců 7600 Kč a následně do 4 roků dítěte 3800 Kč měsíčně). Pokud byste mohli doložit příjmy otce dítěte, pak by případně bylo možné zvolit jinou variantu délky RP.

   • Custom avatar MARKÉTA

    Ano manžel je zaměstnaný na plný úvazek na dobu neurčitou

   • Custom avatar Markéta

    Ano mohla bych doložit přijmy od manžele jakýy bych potom měla nárok děkuji moc 🙂

 • Custom avatar Katarina

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda budu mít nárok na mateřskou. Byla jsem zaměstananá 3 roky a od dubna 2014 jsem na ÚP. Se skončením pracovního poměru jsem také zjistila, že jsem těhotná. Termín porodu je18.12.2014. Děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pro nárok na mateřskou platí ochranná doba 180 dní od skončení posledního zaměstnání. Pokud by termín nástupu na PPM byl ještě v ochranné lhůtě pak byste nárok mohla mít. Vzhledem k tomu že neznám přesný termín konce zaměstnání a termín kdy by vám mohla začít PPM (6 – 8 týdnů před porodem), tak bohužel víc neporadím.

 • Custom avatar ANUSHA

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na mateřskou. Jsem v 5.měsíci těhotenství.Nyní jsem už vedena na ÚP od prosince 2013 dosud předtím jsem pracovala na HPP od 1.10.2012- 1.11.2013.Děkuji za odpověd

 • Custom avatar Helena

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, jak je to s mateřskou dovolenou, peněžitou pomocí v mateřství, rodičovským příspěvkem a porodným v případě, že je žena vedená na pracovním úřadě skoro 3 roky. Po celou dobu nepracuje, neměla a nemá žádný vlastní příjem.
  Děkuji za odpověď.

 • Custom avatar Hana Kučerová

  Dobrý den, paní Králová,
  měla bych na Vás dotaz pro dceru: 22. 9. 2014 ukončila 3letou rodičovskou dovolenou, 23.9.2014 nastoupila u stejného zaměstnavatele jako před 1. mateřstvím. Nyní zjistila, že je opět těhotná – porod pravděpodobně v polovinfě dubna 2015. Z jakého platu se jí bude počítat mateřská, když vnukovi jsou tři roky a nenastoupila tedy mateřskou během rodičovské a současně neodporacuje 270 dnů. Jaký vliv by mělo zkrácení pracovní doby na 7 hod. z důvodu péče o 3leté děcko.

  Děkuji za odpověď

 • Lucie

  Dobrý den,posledních 6 měsíců jsem na úp před tím jsem byla 5 měsíců na nemocenské a před tím jsem byla zaměstnaná mám nárok na PPM ? děkuji Lucie

 • Custom avatar Kleer :-)

  Dobrý den, mám skoro pulrocniho chlapečka, a pobiram rodicovsky prispevek na 4 roky. Nepracovala jsem, otěhotněla jsem při studiu. Zajímalo by mě, zda si můžu zažádat o nějaký příspěvek nebo nějakou financni vypomoc kromě přídavků na dítě? Také jsem při studiu pobírala sirotčí důchod po svém zesnulém otci, ale ten se mi automaticky zrušil, jelikož jsem měla před prázdninami dělaz zaverecky a ukoncit sve vzdelavvani na te skole. Ale jelikož jsem nestihla uspesne dokoncit SŠ tak jsem zazadala o preruseni studia a nastupuji příští rok v září. Do té doby ted muzu nebo nemuzu zazadat o pobirani sirotciho? a jak v to září nastoupím do školy, muzu zustat zaroven i na materske/rodicaku nebo by musel přítel přejít ze své práce na materskou misto me..? Děkuji za odpověď 🙂

 • Custom avatar Lucie Sotkovska

  Dobry den, v r.2011 jsem byla zamestnana a nastoupila jsem na nemocenskou s tehotenstvim, pak jsem pobirala PPM a pak RP. Letos v sedmem mesici mi skoncil RP a rovnou jsem presla na nemocenskou s druhym tehotenstvim. Chci se zeptat zda mam narok na PPM a zda dude vyssi nebo nizsi nez u prvniho ditete ( jelikoz nemocenskou mam vypocitanou nizsi nez u minuleho tehotenstvi). Muj 1.syn bude mit 4.12.14 tri roky a termin druheho porodu mam 14.2.15. Dekuji za odpoved.

 • Custom avatar Zuzana

  Dobrý den, je stanovena minimální výše mateřské? Jsem zaměstnána na plný úvazek a hrubá mzda mi vychází kolem 10.000,-, takže mi mateřská vychází pod 7000,-. Popri zaměstnání mám i dohodu o provedení práce ale to se tam asi nepočítá, že? děkuji.

 • Custom avatar Tereza

  Dobrý den,
  chtěla bych se zepatat,jak by to bylo s mateřskou,kdybych ted otěhotněla,mám dvě děti 3 roky a 19 měsíců.Zaměstnaná jsem na dobu neurčitou,ale od prvního produ jsem doma a pobírám rdičovský příspěvek.
  Děkuji za odpvěď Tereza

 • Custom avatar Verča

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mám nárok na mateřskou. Na začátku června (5.6.2014) jsem ukončila bakalářské studium a v lednu 2015 bych měla nastupovat na mateřskou (termín porodu 27.2.2015). Od konce dubna jsem zaměstnána na pracovní smlouvu, do odpracovaných 270 dní mi bude chybět cca 10 dní. Četla jsem, že pokud student do 270 dnů od ukončení studia nastoupí na mateřskou a něco si odpracuje, bere se to tak, že má těch 270 dnů odpracovaných. Platí to stále? Budu mít na mateřskou nárok?
  Předem děkuji za odpověď

 • Custom avatar Anna

  Dobrý den, peněžitou pomoc v mateřství (mateřskou) mám vypočítanou z hrubé mzdy z Hlavního pracovního poměru, ale u svého zaměstnavatele mám ještě 2 pracovní smlouvy – 1.Dohoda o provedení práce a 2.Dohoda o pracovní činosti. Na obě tyto smlouvy pracuji déle jak rok. Mzda z těchto 2 smluv se mi nezapočítává do Denního vyměřovacího základu. Je to v pořádku, nebo se mi mateřská má počítat z celkové hrubé mzdy ze všech tří výplat? Předem děkuji za odpověď. A.

 • Custom avatar Martina

  Dobrý den. 31.1.2014 mi skončila smlouva na dobu určitou (2 roky) a poté jsem byla od únoru 2014 vedena na ÚP, kde jsem pobírala podporu v nezaměstnanosti. V současné době jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství (nejsem na rizikovém). Mám nárok na PPM, popř. jinou peněžitou pomoc?

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Půjčka zdarma bez úroků
Online půjčka bez registru
Poradna a diskuze
 • LidaBMI je skutečně zavádějící. Mám silné kosti a tím i robustní postavu a lékaři mne...více »
 • D.KlvanaDobry den,delam na 4 smeny jak se mi pocitji první 3 neplacene dny.Napr.po az ct.mam...více »
 • JanVrátil jsem se z vězení, jsem bez práce. Byly mě odebrány všechny živnostenské listy, čelím...více »
 • Šárka LudvarováDobrý den byla mi nařízena exekuce na plat jsem sama se dvěmi dětmi.Čistý příjem jsem...více »