Kalkulačka mateřská dovolená 2014

Spočítejte si, jaká bude vaše mateřská v roce 2014. Kdo má nárok na peněžitou pomoc v mateřství a na co si dát pozor? Přečtěte si tento článek a dozvíte se vše potřebné. Spočítejte si, jaká bude vaše mateřská v roce 2014. Kdo má nárok na peněžitou pomoc v mateřství a na co si dát pozor? Přečtěte si tento článek a dozvíte se vše potřebné.

Mateřská dovolená, mateřský příspěvek, nebo nejpřesněji peněžitá pomoc v mateřství patří mezi nemocenské dávky vyplácené z nemocenského pojištění. Následující kalkulačka pro výpočet mateřské v aktuální verzi pro rok 2014 vám umožní spočítat, jaká bude vaše mateřská v roce 2014. Dále jsme pro vás připravili podrobný přehled informací o mateřské dovolené v roce 2014, kdo má nárok, jaká je její délka, jak se provádí výpočet mateřského příspěvku, a na co byste si určitě měli dát pozor, aby to pro vás bylo co nejvýhodnější.

POZOR: Tento článek a kalkulačka již nemusí být aktuální

Tento článek a kalkulačka již nemusí být aktuální. Mohou zde být uvedeny informace, které nejsou pro tento rok platné. Aktuální informace a kalkulačku pro letošní rok najdete: Kalkulačka mateřská dovolená 2017.

Mateřská dovolená 2014 – online kalkulačka

Kalkulačka mateřská
Hrubá měsíční mzda
(průměr za posledních 12 měsíců)

Počet narozených dětí
Výpočet

Peněžitá pomoc v mateřství se vyplácí maximálně 196 dní při narození 1 dítěte a maximálně 259 dní při narození 2 a více dětí.

Další užitečné kalkulačky nejenom pro maminky

Nárok na mateřskou dovolenou 2014

Podmínky přiznání nároku na mateřskou dovolenou se v roce 2014 nijak zásadně nemění. Od 1. 1. 2014 došlo pouze k úpravě redukčních hranic, které se používají pro výpočet výše mateřského příspěvku. Redukční hranice se od 1. 1. 2014 zvýšily takto:

 • 1 redukční hranice se zvýšila o 2 Kč z 863 Kč (v roce 2013) na 865 Kč (v roce 2014)
 • 2 redukční hranice se zvýšila o 3 Kč z 1295 Kč (v roce 2013) na 1298 Kč (v roce 2014)
 • 3 redukční hranice se zvýšila o 6 Kč z 2589 Kč (v roce 2013) na 2595 Kč (v roce 2014)

Jinak platí stále stejné podmínky:

 • Nárok na mateřskou má zaměstnanec, pokud v posledních dvou letech bylo placeno nemocenské pojištění alespoň 270 dní (poslední 2 roky = posledních 24 měsíců před podáním žádosti o peněžitou pomoc v mateřství)
 • Nárok na mateřskou má i OSVČ, pokud splní podmínku 270 dní placeného nemocenského pojištění za poslední 2 roky, a současně, pokud v posledním roce bylo nemocenské pojištění placeno nejméně 180 dní (poslední rok = posledních 12 měsíců před podáním žádosti o peněžitou pomoc v mateřství)

Délka mateřské dovolené 2014

Délka mateřská dovolené – resp. doba, po kterou je poskytována peněžitá pomoc v mateřství, je tato:

 • Maximální délka mateřské dovolené při narození jednoho dítěte = 196 dní
 • Maximální dílka mateřské dovolené při narození 2 a více dětí = 259 dní

Mateřská dovolená zpravidla začíná v období 6 – 8 týdne před očekávaným porodem. V případě rizikového těhotenství může vlastní mateřské dovolené ještě předcházet pracovní neschopnost (nemocenská). Délka mateřské je 28 týdnů (při narození jednoho dítěte) nebo 31 týdnů, při narození 2 a více dětí. Platí pak ještě toto omezení:

 • Peněžitou pomoc v mateřství je možné pobírat maximálně do 1 roku dítěte
 • Výjimkou je stav kdy se nejedná o porod ale převzetí dítěte do péče, pak je možné mateřskou čerpat až do věku 7 roků

Uvedené maximální doby ale nijak neprodlužují celkovou délkou. Stále je nárok jen na 196 resp. 259 dní. Maximální doba, do kdy je možné PPM čerpa,t pouze určuje období, během kterého musí být vybrána

Výpočet mateřské 2014

Výpočet PPM (Peněžitá Pomoc v Mateřství) se provádí podobně, jako výpočet dalších nemocenských dávek  – ošetřovné nebo nemocenská. I pro mateřskou je rozhodující denní vyměřovací základ. Ten je stanovený z hrubé mzdy – počítá se průměr za posledních 12 měsíců.

Vyměřovací základ se pro výpočet dále redukuje – jsou stanoveny 3 redukční hranice. Na rozdíl od jiných nemocenských dávek, u mateřské se v první redukční hranici započítává 100% (pro nemocenskou nebo ošetřovné se do 1 redukční hranice zahrnuje pouze 90% DVZ).

Mateřská je pak také vyplácena jako 70% z redukovaného vyměřovacího základu (nemocenská nebo ošetřovné se platí jen jako 60% z vyměřovacího základu). Konkrétní výpočet si můžete sami provést v kalkulačce pro výpočet.

Příklad výpočtu: peněžitá pomoc v mateřství 2014

Paní Svobodová očekává narození jednoho dítěte. Až do nástupu na mateřskou (déle, než dva roky) pracovala jako prodavačka s hrubou měsíční mzdou 25 500 Kč. Na konci minulého roku dostala prémie ve výši jedné měsíční čisté mzdy (20 000 Kč).

Peněžitá pomoc v mateřství pro paní Svobodovou by se tedy vypočítala takto:

Denní vyměřovací základ = ((12 * 25 500) + 20 000)/365 = 893,15 Kč (tj. celkové příjmy za poslední 12 měsíců děleno počtem kalendářních dní, protože mateřská se vyplácí za kalendářní dny)

Redukce vyměřovacího základu:

 • Do první redukční hranice se započítá 100% = tj. do 865 Kč
 • Ze zbytku (893,15 – 865) se započítá 60% = tj. 16,89 Kč
 • Redukovaný vyměřovací základ = 882 Kč

Pozn.: výpočet by pokračoval dál, pokud by byl denní vyměřovací základ vyšší, do 1295 Kč se započítává 60%, do 2595 Kč se započítává 30%. Jednotlivé mezi výpočty se zaokrouhlují na 2 desetinná místa. Výsledný součet se pak zaokrouhlí na celé koruny

Mateřská = 70% z redukovaného vyměřovacího základu = 882 Kč/den

Celková mateřská = 196 * 882 = 121 128 Kč (při jednom dítěti je délka PPM max. 196 kalendářních dní, měsíčně by to vycházelo na cca 26 460 Kč/měsíc (měsíc o délce 30 kalendářních dní)).

Vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství

Mateřský příspěvek (peněžitá pomoc v mateřství není jediná dávka, na kterou může být v těhotenství a po narození dítěte nárok). Pokud je žena z důvodu těhotenství, nebo po porodu, v zaměstnání převedena na jinou pracovní pozici (třeba z důvodu, že nemůže manipulovat s těžkými břemeny) a pokud jí tímto klesne její mzda, může mít nárok na vyrovnávací příspěvek. Ten slouží, jako kompenzace v případech, kdy z důvodu mateřství nebo těhotenství, došlo ke snížení příjmů.

Vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství se vyplácí za každý kalendářní den, kdy byla žena převedena na jinou práci. Výše této dávky se stanoví jako rozdíl mezi příjmem před a po převedení na novou práci. Vyrovnávací příspěvek se vyplácí pouze do doby, než vznikne nárok na klasickou mateřskou.

Maximální mateřská

V aktuálním roce – 2014 – je maximální možná dosažitelná mateřská ve výši 1060 Kč / den, což odpovídá přibližně 31 794 Kč měsíčně, tj.:

 • Maximálně 207 760 při narození jednoho dítěte
 • Maximálně 274 540 Kč při narození dvou a více dětí

Abyste dostali tuto maximální mateřskou, musel by být výš průměrný hrubý měsíční příjem za posledních 12 měsíců ve výši cca 78 900 Kč/měsíčně.

Máte nějaký dotaz ohledně toho, jak se počítá mateřská, kdo na ni má nárok a kdo ne? Jaké musíte splnit podmínky a na co si dát pozor? Zeptejte se v diskuzi pod tímto článkem.

Potřebujete rychle získat peníze? Pak neváhejte a podívejte se, co vám nabízí SMS půjčka ihned na bankovním účtě. Snadno a rychle, za výhodných podmínek, bez placení poplatků předem a bez rizika si i vy můžete půjčit peníze. Umožní vám to i tyto půjčky bez registru a bez poplatku předem. Stačí jedno kliknutí a peníze už mohou bý tna cestě k vám.

Diskuse: Kalkulačka mateřská dovolená 2014

komentářů 276
 • Custom avatar Petra

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat:
  1. Ochranná lhůta 180 dnů platí od ukončení posledního zaměstnání do nástupu na mateřskou (tedy 6 – 8 týdnů před porodem), nebo do dne porodu?
  2. Lze vyplácet zároveň mateřskou a podporu v nezaměstnanosti?
  Děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den,

   Add 1: týká se to nástupu na PPM

   Add 2: Ne, ve chvíli kdy nastoupíte na PPM, tak to musíte hlásit na UP a budete vyřazena z evidence uchazečů o zaměstnání a bude vám odejmuta podpora. PPM se vyplácí z nemocenského pojištění, je to stejné, jako byste byla v pracovní neschopnosti, to byste také neměla nárok na podporu

 • Custom avatar Kateřina

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, jak je to s mateřskou dovolenou, peněžitou pomocí v mateřství, rodičovským příspěvkem a porodným v případě, že je žena zaměstnaná na dohodu o provedení práce a zdravotní pojištění si hradí sama jako osoba bez zdanitelných příjmů? Děkuji velmi za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pro nárok na PPM je rozhodující to jestli za vás zaměstnavatel odvádí nemocenské pojištění. Pokud příjem na DPP přesáhne 10 tisíc Kč měsíčně, měl by za vás zaměstnavatel za tento měsíc odvést i nemocenské pojištění.

   Pokud není placeno nemocenské pojištění (jedná se o něco jiného než zdravotní pojištění) pak vám nárok na PPM nevzniká a měla byste nárok jen na rodičovský příspěvek bez možnosti volby délky – tady 4 roky (prvních 9 měsíců 7600 Kč a následně 3800 Kč do 4 let věku dítěte).

 • Custom avatar Petra

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat – mohla bych si volit variantu RP přes otce dítěte (stálé zaměstnání), pokud nebudu mít za poslední 2 roky odpracováno 270 dní? Vztahuje se nějak k sobě mateřská a RP?
  Děkuji velmi za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, ano volbu u RP může provést otec dítěte. Nebo teoreticky i vy. U RP je rozhodující stav k datu narození dítěte. Není podmínkou abyste měla odpracováno 270 dní. Pokud v době narození budete zaměstnána (byť klidně na nemocenské) a budete mít dostatečně vysoký vyměřovací základ, pak si případně můžete zvolit i vy.

 • Custom avatar Lucie

  Dobrý den,
  jsem studentkou deního mgr. studia VŠ. V srpnu bych měla úspěšně ukončit studium (doufám 🙂 ) Termín porodu mám koncem září 2014. Budu mít nárok na pobírání mateřské? Všude píšou něco jiného – někde, že úspěšné ukončení studia se počítá, jinde že se nepočítá…. Pokud bych nárok měla, jakou částku měsíčně bych dostala? Z čeho by se ten základ vypočítal? Z průměrné hrubé mzdy?
  Druhý dotaz: Mohl by případně na mateřskou nastoupit manžel (zaměstnanec) jen z toho důvodu, pokud by to bylo finančně výhodnější? Vydělá více, než je průměrná hrubá měsíční mzda a tudíž by to pro nás bylo finančně výhodnější – s tím, že by normálně dál chodil do práce, pouze na jinou, novou pracovní smlouvu ke stejnému zaměstnavateli. A já bych byla doma s dítětem. Pokud by nastoupil od toho 7.týdne – dostávala bych já něco od porodu do toho konce 6.týdne věku dítěte?
  Třetí dotaz: Pokud bych se od září stala studentkou doktorského studia, měli bychom tedy domácnost – manžel (jediná výdělečně činná osoba), já (student denního studia Ph.D.) a dítě. Měla bych nárok na nějaké přídavky na dítě apod. ???
  Děkuji moc za odpověď !
  S pozdravem
  Lucie

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, co se týká nároku na mateřskou (resp. PPM) tak musí být splněny dvě podmínky. Tou první je to, že v době nástupu na PPM musíte být zaměstnaná, nebo v ochranné době od skončení posledního zaměstnání (180 dní). Z ukončeného studia vám žádná ochranná doba neplyne. Z toho důvodu, pokud jste nikdy nepracovala (resp. nebyla účastníkem nemocenského pojištění), tak nebudete mít nárok na PPM.

   K druhému dotazu, pokud je manžel zaměstnaný a splňuje i druhou podmínku což je minimální doba účasti na nemocenském pojištění v délce alespoň 270 dní, pak by mohl mateřskou (PPM) brát on. Manžel ji může začít pobírat od 7 týdne po narození dítěte.

   Takže v praxi byste si po narození dítěte požádala o rodičovský příspěvek, který byste měla prvních 6 týdnů, následně byste s manželem uzavřeli dohodu o převzetí dítěte do péče, na základě toho by si on vyřídil mateřskou dovolenou a PPM. Následně by ji bral 22 týdnů a po tu dobu by musel mít onu zmíněnou jinou smlouvu. Po skončení PPM by se zase obnovil RP.

   Pokud byste byla studentka, mohl, abyste mít nárok na přídavky na dítě. Jinak žádné speciální dávky nejsou – jen běžné dávky typu příspěvek na bydlení, dávky hmotné nouze. Ty se odvíjí od celkových příjmů atd.

   • Custom avatar Lucie

    Děkuji moc za odpověď, ano, manžel je zaměstnaný přes 10 let, takže v tom případě půjde na mateřskou on 🙂 Děkuji moc,
    zdravím
    Lucie

 • Custom avatar Marie

  Dobrý den,
  jsem na mateřské, která mi v prosinci 2014 končí. Od roku dítěte si zároveň přivydělávám na půl úvazku u stejné organizace, jako před mateřskou. Z jakého úvazku by se popřípadě vypočítávala rodičovská? (z plného před mateřskou nebo z půlky během mateřské).
  Děkuji Vám za odpověď, Marie

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud máte více pojištěných činností, a ve všech splníte podmínky nároku na PPM, pak se vám spočítá z každého samostatně a výsledná částka se sečte.

 • monika

  Dobrý den,

  pracuji ve fabrice na 12h směny denní a noční. Budu tedy muset nastoupit na rizikově těhotenství,kde budu pobírat nemocenskou ( asi tak 6mesicu) tím pádem se můj přijem zmenší. A mateřská se mi počítá z hrubého měsíčního příjmu proto jsem se chtěla zeptat jak se bude počítat mě? 6měsicu normální hrubá mzda a 6měsícu nemocenska? děkuji

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, nemocenské dávky se pro výpočet mateřské nepovažují za příjem. Tj. výše PPM se vám bude počítat pouze z hrubé mzdy před pracovní neschopností.

 • Custom avatar Markéta

  dobrý den chtěla jsem se zeptat, 2.6.2015 my končí mateřská a pokuď otěhotněla kolik by mi vyšla podle nového roku mateřská u druhého dítěte děkuji a pěkný den

 • Custom avatar markéta

  Zapoměla jsem dodat, 30.9.2011 my skončil pracovní poměr, musela jsem se nahlásit na úřád práce a 2.6.2012 jsem měla termín porodu, do té doby jsem nedostala nic až v červenci po narození my poslali 6100 mateřskou mám na 3 roky do 2.6.2015 kdybych otěhotněla jaký mám nárok na mateřskou popřípadě rodičovský příspěvěk děkuji

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud jste momentálně bez zaměstnání, tak na mateřskou mít nárok nebudete. Po porodu by vám vznikl nárok na rodičovský příspěvek. Vy byste si nemohla zvolit variantu na 3 roky, ale měla byste automaticky 4 letou variantu (prvních 9 měsíců 7600 Kč a následně do 4 roků dítěte 3800 Kč měsíčně). Pokud byste mohli doložit příjmy otce dítěte, pak by případně bylo možné zvolit jinou variantu délky RP.

   • Custom avatar MARKÉTA

    Ano manžel je zaměstnaný na plný úvazek na dobu neurčitou

   • Custom avatar Markéta

    Ano mohla bych doložit přijmy od manžele jakýy bych potom měla nárok děkuji moc 🙂

 • Custom avatar Katarina

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda budu mít nárok na mateřskou. Byla jsem zaměstananá 3 roky a od dubna 2014 jsem na ÚP. Se skončením pracovního poměru jsem také zjistila, že jsem těhotná. Termín porodu je18.12.2014. Děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pro nárok na mateřskou platí ochranná doba 180 dní od skončení posledního zaměstnání. Pokud by termín nástupu na PPM byl ještě v ochranné lhůtě pak byste nárok mohla mít. Vzhledem k tomu že neznám přesný termín konce zaměstnání a termín kdy by vám mohla začít PPM (6 – 8 týdnů před porodem), tak bohužel víc neporadím.

 • Custom avatar Markéta

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat mám rodičovský příspěvek na 3 roky 7600 kč které se vypočítávalo s příteové mzdy kolik budu brát po celou dobu 3 let jestli stejnou částku nebo jinou moc děkuji

 • Custom avatar Mirka

  Hezký den.
  Chci se zeptat ohledně mateřské dovolené.Počítá se mi do doby nemocenského pojištění (270 dní)
  taky doba kdy jsem byla na nemocenské? A taky se chci zeptat ohledně výpočtu výšky mateřské dovolené. U posledního zaměstnavatele mám 26000 hrubého,ale budu tam mít odpracovány jen tři měsíce.Předtím jsem dělala půl roku u jiného zaměstnavatele za 12 000 .Veme se to průměrem za posledních 12 měsíců?Nebo se mi to bude počítat z příjmu od posledního zaměstnavatele? Děkuji za odpověď.

 • Custom avatar Lucie

  nárok na mateřskou dovolenou? – Byla jsem zaměstnaná od 14.2.2011 do 31.1.2015 pracovní poměr byl ukončen dohodou – z organizačních důvodů. Před pár dny jsem zjistila že jsem těhotná a termín porodu by měl být 15.října 2015. Spočítala jsem si že se nevejdu do ochranné lhůty 180 dnů ( asi o 3-4 týdny ) Měla bych nárok na PPM kdybych se nechala zaměstnat na 1měsíc?

 • Pavla

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli budu mít nárok na mateřskou když jsem byla zaměstnána od 1.12.2013 a od 27.8.2014 jsem nastoupila na nemocenskou, potom otěhotněla. Už jsem do práce nenastoupila z důvodu rizikového těhotenství a na nemocenské zůstanu až do nástupu na mateřskou,jestli na ni mám nárok,děkuji

 • Custom avatar VĚRA CHYMKOVÁ

  Dobrý den, chci se zeptat jestli mám nárok na ppm když mám za posledné 2 roky odpracováno 10 měsícú na hpp a to následně : celý listopad 2013 a od 1.5. 2014 do 31.1.2015 a od 1.2 jsem na nemocenské…děkuji za odpověd´

 • Custom avatar sandra

  Dobrý den,
  chtěla bych se optat zda pokud budu 2 měsíce přred řádnym nástupem nas Mateřskou pobírat Vyrovnávací příspěvěk v těhotenství, zda se mi tyto 2 měsíce budou započítávat do výpočtu mateřské.
  děkuji

 • Custom avatar Pavla

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, pracuji necele dva roky na celý úvazek v ambulanci a na 0,2 v nemocnici. Tam jsem mela puvodne cely uvazek ale kvuli nove praci v amb.jsem ho musela snizit.V nemocnici budu muset na konci brezna podat výpověď.Nemuzu tam zůstat kvůli těhotenství. Chtěla bych se zeptat,mateřska dovolena se mi bude počítat jen z ambulance?A nevadí, že tam jsem méně než dva roky?Děkuji za odpověď ☺.

 • Custom avatar Bára V.

  Dobrý den, potřebuji poradit. Dne 15.3. 2015 mi končí tříletá mateřská, se zaměstnavatelem jsem zatím předběžně jednala o ukončení PP dohodou.Práci pro mne nemají. Když tedy ukončím pracovní poměr dohodou k jakému se mám dohodnout datumu 15. 3. 2015 je neděle (to jsou synovi 3 roky) mám být nejlépe jeden den zaměstnaná, protože pak se mi vypočítává podpora od úřadu prácen né z mateřské, ale ze zaměstnání což je podstatný rozdíl. Mám tedy ukončit PP 16.3. 2015 nebo raději 17.3. 2015 ten jeden den budu tedy zaměstnaná. Bude mi tedy pracák vypočítávat podporu opravdu z posledního zaměstnání a jak dlouho ?. Předem děkuji za odpověď Bára

 • Custom avatar Karolína

  Dobrý den, letos mám maturovat, ale nejspíš nebudu připuštěná k maturitě. Chtěla bych se zeptat jaké mám možnosti a na co mám nárok. Teď jsem 5tt +4. Předem děkuji za odpoveď.

 • Custom avatar Andrea

  Dobrý den, chtěla by se zeptat, zda situaci chápu správně. Pracuji jako OSVČ.
  1. nemocenskou ve výši 115 kč si platím od února, otěhotněla jsem v dubnu – jestli to chápu správně do čerpání mateřské uplyne více než 180 dní, takže bych na mateřskou měla nárok? Nebo se to počítá 180 do začátku těhotenství (Takto to totiž mají některé pojištovny).
  2. Podle Vaší kalkulačky bych si mohla také platit nemocenskou 154 kč, aniž by se mi zvedly zálohy na sociální pojištění (platím minimum), chápu to dobře? A pokud se rozhodnu platit vyšší zálohy nyní od června, tak se to čerpání mateřské sečte a potom se výsledná částka zprůměruje? Nebo se nic nezmění?
  3. Musím na dobu pobírání mateřské pozastavit živnostenský list? Chodí mi na základě toho každý měsíc provize z vedení a koučování lidí.
  Moc děkuji za odpovědi. Některé věci mi přijdou nejasné a nerada bych potom byla překvapená.
  Děkuji

 • Custom avatar Tatiana

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda budu mít nárok na mateřskou,porodni a RP.
  Termin porodu mam 10.07.2015. Na matersku jdu 29.05.2015 (6 tydnu pred porodem). Nemocenske pojistena byla 245 dnu za posledni 2 roky. Hruba mzda 16.000 v zamestnaneckem pomeru.
  Muzu vybirat variantu délky RP kdyz dohodou ukoncime pracovni smlouvu? nebo pockat do narozeni ditete?
  Jeste Cisty prijem mam 13.085. Stav- svobodna, s pritelem bydlime spolu. To uz pocita jako rodina? nebo ne.Nejsem vdana.Ale tata v miminka je))))
  Dekuji

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Půjčka zdarma bez úroků
Online půjčka bez registru
Poradna a diskuze
 • zdenkaDobrý den, prosím o vysvětení. Narodil se nám syn a tak jsme šli žádat o...více »
 • Rudolf PecinaV r.2015 jsem utrpěl těžky uraz nohy,a od te doby jsem byl z dvěma přerušenimi...více »
 • JarkaDobrý den, pobírám ČID II. stupně, bydlím v bytě v osobním vlastnictví (dědictví). Je to...více »
 • Miroslav SchwarzDobrý den,chci se Vás touto cestou zeptat na neschopnosti jsem od 26.9 2017,vím první tři...více »