Kalkulačka porodné 2014

Kdo má nárok na porodné? Spočítejte si to v naší kalkulačce - porodné 2014 Kdo má nárok na porodné? Spočítejte si to v naší kalkulačce - porodné 2014

Porodné je jednorázová sociální dávka, která je vyplácena při narození dítěte. Kalkulačka na této stránce, vám pomůže vypočítat, zda máte nárok na porodné, a jaká bude jeho výše. Pro nárok na porodné je rozhodující příjem jednoho nebo obou partnerů v uplynulém kalendářním čtvrtletí, před narozením dítěte. V případě, že byl čistý, průměrný příjem nižší než 2,4 násobek životního minima, vzniká nárok na výplatu sociální dávky porodné.

Výpočet nárok na porodné 2014

Kalkulačka porodné – zadejte počet žadatelů (tedy jestli o dávku žádá samotná matka, nebo oba rodiče). Dále pak kolik se má narodit dětí a v neposlední řadě pak i výši vašeho příjmu.

Kalkulačka nárok na porodné 2014
Žadatelé (1 - 2 osoby)
Počet očekávaných/narozených dětí?
Je to vaše první dítě (děti)
Průměrný měsíční příjem v Kč

Jako průměrný příjem uvádějte průměrný čistý měsíční příjem domácnosti (obou partnerů, pokud jsou) (výplata, sociální dávky, příjmy z podnikání aj.) za předchozí kalendářní čtvrtletí. Pokud se má miminko narodit v červnu, je to příjem za leden - březen, pokud v červenci, je to příjem za duben - červen.
Výpočet

Kolik je porodné v roce 2014

Částka, která se vyplácí, je stanovena takto:

 • Jedno dítě = 13 000 Kč
 • 2 a více dětí = 19 500 Kč

Kdo má nárok na porodné

Nárok na porodné má ten, kdo splní následující podmínky:

 • Jedná se o narození prvního dítěte (dětí)
 • Příjmy rodiny jsou nižší než 2,4 násobek životního minima (započítává se otec + matka + narozené dítě/děti)
 • Jedná se o občana ČR, nebo je nutný trvalý pobyt na území ČR či EU

O porodné mohou žádat jak oba partneři dohromady (oba rodiče), tak i samotná matka (v případě že s otcem dítěte nežije ve společné domácnosti a že otec dítěte nepřispívá na úhradu potřeb dítěte).

Jako příjem, se pro stanovení nároku na porodné, zohledují především tyto příjmy:

 • Výplata či příjmy z podnikání
 • Náhrady mzdy, jako jsou nemocenské dávky, podpora v nezaměstnanosti
 • Peněžitá pomoc v mateřství nebo rodičovský příspěvek
 • Další příjmy

Jako příjem se naopak nezohledňují některé jiné sociální dávky – příspěvek na péči, přídavky na bydlení, doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí, jednorázové dávky, příjmy z charity, apod.

Nárok na porodné vznikne, pokud společný čistý příjem (při narození jednoho dítěte) bude nižší než:

 • 18 504 Kč pokud se jedná o otce a matku
 • 11 712 Kč pokud se jedná o samotnou matku

Příklad výpočtu – nárok na porodné u samotné matky

Paní Zelená čeká narození prvního dítěte. O dítě se bude starat sama, otec je „neznámý“. Dítě se má narodit 1 prosince. V tomto případě se tedy posuzují pouze příjmy paní Zelené – její průměrný příjem za období červenec – září byl 11 600 Kč čistého měsíčně:

 • Životní minimum = 4880 Kč (3140 Kč + 1740 Kč)
 • 2,4 násobek životního minima = 11 712 Kč
 • Příjem matky samoživitelky jsou než životní minimum =Nárok na porodné vzniká
 • Bude vyplacena částka 13 000 Kč

Současně je možné rovnou žádat o přídavek na dítě, ten bude ve výši 500 Kč měsíčně

Příklad výpočtu – nárok na porodné u rodiny s dvojčaty

Novákovým se narodila dvojčata. Děti se narodily 1. června. Společný příjem obou rodičů v období leden – březen byl 19 500 Kč čistého měsíčně. Nárok na porodné se tedy bude posuzovat takto:

 • Životní minimum rodiny = 9 450 Kč (3140 Kč + 2830 Kč + 1740 Kč + 1740 Kč)
 • 2,4 násobek životního minima = 22 680 Kč
 • Příjem rodiny je nižší než životní minimum = nárok na porodné vzniká
 • Bude vyplacena částka 19 500 Kč

Současně je možné rovnou žádat o přídavek na dítě, ten bude v celkové výši 1 000 Kč měsíčně.

Žádost o porodné

Žádost o porodné se vyřizuje (podobně jako i u ostatních sociálních dávek) na příslušném úřadu práce, v místě vašeho bydliště. K vyřízení této sociální dávky budete potřebovat následující dokumenty a doklady:

 • Doklad totožnosti (jeden nebo oba rodiče)
 • Pokud se již dítě (děti) narodilo tak jeho rodný list
 • Prohlášení o výši příjmu v předchozím kalendářním čtvrtletí

Vyřízení je pak možné i elektronicky – online na webových stránkách MPSV (Ministerstvo práce a sociálních věcí). Budete potřebovat navíc ještě platný podpisový certifikát (elektronický podpis).

Máte hluboko do kapsy a potřebujete peníze? Mohla by se vám hodit nebankovní půjčka bez doložení příjmu. Nebo můžete vyzkoušet rychlé řešení finanční situace, kterou nabízí SMS půjčka 5000 bez nahlížení do registrů.Vyzkoušejte a uvidíte, že budete spokojeni.

Diskuse: Kalkulačka porodné 2014

Diskuse: 37
 • martina nováková

  Dobrý den,

  Jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství, a potřebovala bych poradit jestli mám nárok na nějakou peněžitou pomoc případně porodné… Již 18 měsíců jsem nezaměstnaná, na úřadu práce nejsem evidovaná od 1.7.2013, platím s pouze nutné zdravotní pojištění, nejsem OSVČ…. Nejsem vdaná ale bydlím s přítelem ve společné domácnosti. .Přítel podniká a přiznává minimální příjem. .Mám vůbec na něco nárok… Děkuji moc za rady či informace s pozdravem
  Martina Nováková

  • Jana Králová (kalkulacka.org)

   Z informací, které píšete, bohužel nevyplývá zcela jasně, jestli máte nárok na PPM. Základní podmínkou je to, že se účastníte nemocenského pojištění – zde píšete, že si ho platíte. Další podmínka je, že v posledních 2 letech před nástupem na mateřskou muselo být placeno nemocenské pojištění – tady záleží, jak dlouho si ho tedy platíte. To že jste na úřadu práce nic neznamená – úřad práce za vás nemocenské pojištění neodvádí. Pokud si platíte jen minimální zálohu (pro rok 2014 je to 115 Kč měsíčně, tak vaše peněžitá pomoc v mateřství bude velmi nízká, základní nemocenské pojištění 115 Kč měsíčně odpovídá hrubému příjmu 5000 Kč měsíčně. Peněžitá pomoc v mateřství se vypočítává z příjmu za posledních 12 měsíců před nástupem na mateřskou dovolenou.

   Pokud byste nesplnila podmínku nároku na peněžitou pomoc v mateřství, měla byste každopádně nárok na rodičovský příspěvek.

   Případně se zkuste obrátit na 840 406 040, což je call centrum České správy sociálního zabezpečení, která řeší problematiku nemocenských dávek, kam spadá i peněžitá pomoc v mateřství.

 • D. Kavalirová

  chci se zeptat jak se bude posuzovat nárok na porodné u mé dcery, která neměla před porodem žádný příjem (studentka), otec je znám, ale nechce na dítě přispívat, žije ve společné domácnosti se svými rodiči a mladším bratrem.
  děkuji

  • Jana Králová (kalkulacka.org)

   Pokud je to prvorodička, a nebude uvádět otce v rodném listu dítěte, tak by nárok na porodné měla mít. Při narození jednoho dítěte by se jednalo o 13 tisíc korun.
   To samé pak platí i pro přídavek na dítě, nebo rodičovský příspěvek. Nárok na peněžitou pomoc v mateřství by měla pouze v případě, že by školu před narozením dítěte úspěšně dokončila.
   U dalších dávek – přídavky na bydlení, dávky hmotné nouze ap., by pak už byla posuzována společně s rodiči a sourozenci. Pro porodné by ale okruh společně posuzovaných osob měl být jiný.

 • Custom avatar Alena SopkovA

  DOBRÝ DEN CHCI SE ZEPTAT JSEM MOMENTALNE NA MATERSKY DOVOLENY V PRACI MI UKONCILI PRACOVNÝ POMER Z DUVODU TEHOTENSTVY PROTOZE JSEM MNELA SMLOUVU NA URCITO ZDA MAM NAROK NA PORODNE V NEZAMESTNANOSTI ZIJU Z PRITELEM ZA ODPOVED DEKUJI

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, váš dotaz je poněkud nejasný. Nic jako „porodné v nezaměstnanosti“ neexistuje. Předpokládám, že myslíte podporu v nezaměstnanosti?
   Pokud jste skutečně na mateřské dovolené a pobíráte peněžitou pomoc v mateřství, tak nemůžete současně pobírat podporu v nezaměstnanosti. Peněžitá pomoc v mateřství se vyplácí na základě nemocenské pojištění a jedná se o náhradu mzdy.
   Po skončení mateřské dovolené bystě měla mít nárok na rodičovský příspěvek. Až po skončení rodičovského příspěvku se budete registrovat na úřadu práce jako nezaměstnaná. Pak teprve budete řešit podporu v nezaměstnanosti.

 • Custom avatar marie svobodová

  Dobrý den,
  žiju s přítelem ve společné domácnosti, ale trvalý pobyt mám u rodičů. Mám nárok na porodné když jsem od října 2013 na neschopence a pobírám nemocenskou přes 7000 měsíčně. Dítě se narodí v březnu 2014, musím dokládat příjmy i svého přítele jako otce? Nebo rodičů kde mám trvalý pobyt?
  díky

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pro účely porodného by se měl posuzovat příjem váš a otce dítěte (pokud je uvede na rodném listu dítěte). Pokud se dítě narodí v březnu, pak se zohledňují celkové příjmy za říjen, listopad, prosinec 2013.

 • Custom avatar Marcela

  Dobrý den chtěla bych se zeptat dítě se má narodit 19.6.2014. Jsem nezaměstnaná vedena na up. A chtěla bych jít na RP na 2 roky. Přítel pracuje zhruba 5 let. Co všechno musím udělat , abych si mohla vybrat RP na 2 roky a , kdy o to nejdřív můžu žádat? A kdy můžu žádat o porodné hned po porodu?

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den,
   O porodné se žádá po narození dítěte
   Možnost zvolit si délku rodičovského příspěvku na 2 roky máte tehdy, pokud váš vyměřovací základ pro nemocenské dávky je k datu narození dítěte vyšší než 7600 Kč (30 denní vyměřovací základ). Vy jako nezaměstnaná tuto možnost mít nebudete (když jste na Úřadu práce tak za vás stát nemocenské pojištění neplatí). Pokud ale přítel pracuje (resp. pokud bude zaměstnaný k datu narození dítěte) a splní tuto podmínku, zvolit si délku RP budete moci – viz tato kalkulačka, kde si to můžete sama spočítat: http://kalkulacka.org/kalkulacka-rodicovska-dovolena-2014/

 • Zuzana

  Dobrý den, mám dotaz. Jsem těhotná a o dítě se budu starat sama, v různých diskuzích jsem se dočetla, že pokud je otec zapsaný v rodném listě dítěte, zaniká mi nárok na porodné. A to i když budu samoživitelka. Otec si ale přeje být zapsaný v rodném listě. Mě by se samozřejmě porodné dost hodilo. Děkuji Vám za odpověď.

 • Custom avatar Karolína

  Dobrý večer chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na porodné. Termín porodu máme 1.4.2014 a od září 2013 jsem již na nemocenské, kde pobírám cca 6500kč, přítel je živnostník, ale od 1.12.2013 má pozastavenou živnost a je na úřadu práce kde dostává něco přes 4000.Můžete mi někdo poradit jak si máme náš průměr spočítat a hlavně které měsíce dát do průměru? Děkuji K

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud se dítě opravdu narodí 1. 4., pak se počítají příjmy za leden – březen 2014. Všechny příjmy tj. i podpora v nezaměstnanosti + nemocenská + případně pokud máte nějaké další příjmy. Pokud by se dítě narodilo ještě v březnu, pak by se počítaly příjmy za říjen – prosinec 2013.

   • Custom avatar Karolína

    Dobrý den,takže pokud se malý narodí třeba 20. března tak už se počíta říjen-prosinec, pokud to dobře chapu ano? Ptám se protože mi dr. řekly,že na 80% bude malý dřív,takže s tím počítáme. Děkuji

    • Jana Králová, kalkulacka.org

     Ano, je to tak, zohledňuje se příjem za předchozí kalendářní čtvrtletí, tj. pokud by se dítě narodilo ještě v březnu, tak březen spadá do 1 čtvrtletí, tj. vezme se tedy předchozí čtvrtletí což je 4 čtvrtletí 2013.

 • Jiří Houška

  Matka prvního dítěte je invalidní důchodce I. stupně (4460.- kč)Otec dítěte je ve starobním důchodu poníženém o stanovenou část – splácení INSOLVENCE.Takže důchod má sice stanoven na 14534 korun,ale ve skutečnosti dostává 9807 korun.Z toho platí nájem + SIPO + ostatní poplatky.Jak je to v tomto případě s porodným.Nejsou manželé.Otec bude uveden v rodném listu dítěte jako otec,Děkuji.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, jako příjem se počítá 4460 + 14534 = 18994 Kč, to že je z důchodu strháváno na splácení dluhů nehraje roli, počítá se příjem bez zohlednění těchto srážek. V tomto případě by nárok na porodné nevznikal.

 • Jiří Houška

  Prosím o informaci,jak je to s mateřskou s příspěvky na dítě,rodičovský příspěvek a zda má miminko právo na příspěvek na bydlení.A vzhledem k tomu,že matka nemůže kojit,jestli je nárok na nějaký příspěvek na stravu miminka (Nutrilon,Sunar a pd.)Matka je invalidní důchodce (I. stupeň)Pokud se spojí příjem matky (4460 + 14534) potřebuji vědět,zda se zde odečítají náklady na nájemné a elektřinu.Děkuji.
  Jiří Houška,Chomutov

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, obávám se, že nerozumím přesně vašemu dotazu:

   1. U příspěvku na bydlení se zohledňuje počet osob, které mají v bytě vedené trvalé bydliště (tedy včetně dítěte)

   2. O příspěvku na kojení tohoto typu jsem neslyšela, teoreticky by něco podobného mohla poskytovat zdravotní pojišťovna (některé mají podobné programy), nebo by se mohlo jednat o pomoc poskytovanou v rámci hmotné nouze

   Zkuste případně prosím upřesnit svůj dotaz

 • Custom avatar Michaela Nosková

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda mi bude přiznáno porodné? Jsem vdaná, čekám s manželem své první dítě (manžel má už 2 svoje z předchozího vztahu), můj průměrný měsíční příjem za poslední čtvrtletí bude kolem 15000, manžel je OSVČ a za první čtvrtletí nebude mít žádný příjem. Ještě bych se chtěla zeptat, jaké doklady k tomu budeme potřebovat, čím bude manžel prokazovat své příjmy a čím je prokážu já?! Dostanu nějaký formulář u nás v práci? Děkuji za odpověď, s pozdravem Nosková

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den,
   Na porodné bystě měla mít nárok – jedná se o vaše první dítě. V případě že manžel je OSVČ na hlavní činnost, pak se jako minimální příjem počítá 50% průměrné mzdy v národním hospodářství za minulý rok, což je cca 13.000 Kč. Pokud je jeho skutečný příjem vyšší pak se počítá ten (dle daňového přiznání).
   K žádosti o porodné se přikládá formulář – potvrzení o příjmech za předchozí kalendářní čtvrtletí – ten dostanete na kterémkoliv úřadu práce, nebo si jej můžete případně stáhnout online viz:
   http://socialni-davky-2014.eu/formular-zadost-o-porodne/
   http://socialni-davky-2014.eu/formular-potvrzeni-o-vysi-ctvrtletniho-prijmu/

   • Custom avatar Nosková Michaela

    Dobrý den! Takže pokud to dobře chápu, znamená to, že se bude manželovi počítat průměrný měsíční příjem cca 13000,- Kč když je OSVČ?! Pokud ANO, tak se obávám, že nárok na porodné nám nebude přiznám, i když manžel nemá a nebude mít za toto čtvrtletí žádné příjmy! Děkuji za odpověď, s pozdravem Nosková

    • Jana Králová, kalkulacka.org

     Ano je to tak jedná se o ustanovení přímo v zákoně:
     Zákon č. 117/1995 Sb.Zákon o státní sociální podpoře, paragraf § 5:
     (7) Za příjem uvedený v odstavci 1 písm. a) bodu 2 se považuje pro účely tohoto zákona, s výjimkou osob, které vykonávají činnost, která se považuje za vedlejší samostatnou výdělečnou činnost podle zvláštního právního předpisu, měsíčně nejméně částka odpovídající 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství za kalendářní rok,

 • Custom avatar Lenka Jelínková

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat na co mám nárok. Jsem ve 4. měsíci těhotenství, miminko by se mělo narodit v červenci. Jsem studentka, studium budu v květnu přerušovat a nemám odpracovaný rok. Mám přítele za kterého nejsem provdaná a ani nechceme a bydlíme u rodičů přítele. Tak bych se chtěla zeptat jestli je pravda, že na mateřskou musím jít na 4 roky. Jestli máme nárok na porodné, zda se do výpočtu započítávají i přijmy rodičů přítele, a jak je to s přídavkami a rodičovskou dovolenou.
  Mockrát děkuji za odpověď

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den,

   Jen pro přesnost = mateřská, resp. peněžitá pomoc v mateřství se vyplácí z nemocenského pojištění. Na tu mít nárok nebudete.
   V takovém případě budete mít nárok pouze na rodičovský příspěvek. Na ten máte nárok od data narození dítěte. Pokud vy ani váš přítel nepracujete, pak ano, budete mít automaticky jen základní variantu = 4 roky.

   Pokud je přítel zaměstnaný a má dostatečně vysoké příjmy, pak by si mohl zvolit délku rodičovského příspěvku i třeba jen na 3 roky a tím pádem byste měla vyšší částku. Stejně tak, pokud otec dítěte pracuje v zaměstnání kde je za něj odváděno nemocenské pojištění- pak by eventuálně mohl na mateřskou nastoupit on.

   Do výpočtu nároku na porodné by se měli započítat jen příjmy vaše a přítele.

   Rodičovská dovolená u vás nebude – nejste zaměstnaná. Budete v domácnosti a pobírat rodičovský příspěvek, ale nejedná se v pravém slova smyslu o rodičovskou dovolenou.

 • Markéta Rybová

  Dobrý den,termín porodu mám květen-červen 2014,počítá se tedy příjem Leden,unor,březen?Od října 2013 jsem na rizikovce(čekám dvojčata),měsíčně pobírám 10500kč.Přítel jako osvč má od prosince 2013 pozastavený ŽL a je veden na uřadu práce.Do téhle doby mu neposlaly ještě ani korunu(socální,zdravotní platil)prý se to nák zpozdilo a pošlou mu to najednou.Jak to budou tedy počítat?Rozdělej ty peníze z uřadu práce do toho každého měsíce jak to měl správně dostat nebo to budou počítat že v Lednu a unoru nměl příjem nula a v březnu příklad -12tis?Jsou v to m strašný zmatky tak se obracim na Vás jestli má cenu vubec žádat.Jestli ano co si máme pak všechno oběhat než ponesem žádost na uřad práce.Moc děkuji za informace.M.R

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud se dítě narodí do konce června 2014, pak jsou to opravdu příjmy v období leden – březen. Celkové příjmy za toto období (čtvrtletí) se rozpočítají na počet měsíců a z toho se stanoví průměr.

 • Custom avatar Veronika

  Dobrý den,
  jsem studentkou 1. ročníku vš ani ne před rokem jsem udělala maturitu (září 2013). Přítel je taky student, takže nemáme žádný příjem. Mám nárok na mateřskou i rodičovský příspěvek? Pokud uvedu otce do rodného listu mám nárok na porodné?

  Děkuji

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud nejste před narozením dítěte zaměstnaná pak nárok na mateřskou mít nebudete. Po narození dítěte máte „automaticky“ nárok na rodičovský příspěvek ve 4 leté variantě. Prvních 9 měsíců budete dostávat 7600 Kč, následně pak 3800 Kč až do 4 roků věku dítěte. U porodného jsou rozhodující vaše příjmy (vy + otec dítěte) v posledním kalendářním čtvrtletí před narozením dítěte. Pokud jsou nižší 2,4 životního minima pak mít nárok budete.

 • elifri

  Dobrý den,
  chtěla bych poprosit o radu: Manžel má 12 105 kč čistého a já 7 564 kč, ale jsem dlouhodobě na nemocenské a zřejmě budu až do konce těhotenství. Ze sociálky dostávám 4 000 kč měsíčně. Otázka zní, zda s manželem máme nárok na porodné? Pokud se sečtou naše příjmy, tak nárok nemáme, ovšem když jsem na nemocenské a beru pouze 4 000 kč, tak by nárok vznikl. Nevím z čeho se to počítá.
  Děkuji mockrát za odpověď.

  Hezký den

  elifri

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pro nárok na porodné se zohledňují skutečné příjmy. Tedy to co skutečně dostanete/vyděláte v rozhodném období (tj. předchozí kalendářní čtvrtletí před narozením dítěte).

 • Custom avatar Dianad

  Dobrý den, rodila jsem po 20 letech. Platí to, že nemáme nárok na porodné,
  po takové době? Manžel je cizinec a nemá žádný příjem a já mám teď mateřskou,
  od ledna přibližně 13000. Děkuji

 • Custom avatar Marcela

  Dobrý den,
  má čistá mzda je 15000,- ale mám insolvenci, tudíž mi vyplácí jen 9098,- .
  Jsem ve 3. měsíci těhotenství, přítel mě vyhodil a já se tudíž musím vrátit k rodičům, kde mám trvalé bydliště. Ti vlastní rodinný dům, ve kterém mi vyhradili místnost, která bude pro mě a pro mimčo. Za to jim musím hradit 5000,- měsíčně včetně všech poplatků ( plyn, voda, ele ). Na to mi vystavili Nájemní smlouvu.
  Otec je v ČID, matka OSVČ+ČID. Mám nárok na nějaké příspěvky ( hmotná nouze, bydlení) nebo se do přijmů počítá i příjem rodičů nebo můj čistý příjem bez ohledu na srážky ins. soudu popř. příjem přítele, který má 10000 ,- mzdu a 5200 ČID ( zavázal se platit na dítě 1000,- měsíčně, ale s tím, že bude zapsán v jeho Rodném listu ??? ). A nárok na porodné se bude počítat z mých příjmů nebo nebo bude brán i příjem otce dítěte, i když už jsme 2 měsíce od sebe ??? Moc děkuji M.S.

 • Custom avatar Veronika Šamalíková

  Dobrý den, s manželem čekáme první miminko, termín porodu je v srpnu 2014. Manžel pracuje a má čistý měsíční příjem 17.000,- Kč. Já jsem vedená na ÚP, nepobírám žádné dávky. Od dubna 2014 jsem si ale našla příležitostnou brigádu na dohodu o provedení práce, na ÚP budu stále vedená jelikož můj hrubý měsíční výdělek nebude vyšší než 4.250,- Kč. Je možné, že ne každý měsíc budu mít nějaký výdělek (je to jen příležitostná práce). Chci se tedy zeptat, zda se tato DPP počítá k výdělku manžela pro výpočet nároku na porodné a zda budeme mít vůbec nárok na porodné?
  Moc děkuji za odpověď, Šamalíková.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, ano zohlední se všechny příjmy, které jsme měla v rozhodném období. Pokud se dítě narodí v srpnu, pak je rozhodným obdobím duben – červen 2014. Pokud by tedy váš průměrný měsíční příjem (součet za vás i manžela) byl vyšší než cca 18 504, pak byste nárok neměla.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Rychlá půjčka před výplatou
Online půjčka bez registru
Sociální poradna a diskuze
Půjčka zdarma bez úroků
Co vás zajímá?