Kalkulačka přídavky na děti 2014

Online kalkulačka - přídavky na děti v roce 2014. Kolik jsou dětské přídavky, a kdo na ně má nárok? Online kalkulačka - přídavky na děti v roce 2014. Kolik jsou dětské přídavky, a kdo na ně má nárok?

Máte děti a zajímalo by vás, jestli máte nárok na přídavky na dítě? Následující šikovná kalkulačka pro výpočet nároku na tuto sociální dávku, vám pomůže vše rychle a jednoduše spočítat. Pro výpočet nároku na přídavky na děti je rozhodující výše příjmu, kterou jste měli v předchozím kalendářním roce (před podáním žádosti). Pokud byl příjem pod hranicí 2,4 násobek životního minima, nárok máte. V opačném případě, ale příspěvek na dítě nedostanete

POZOR: Tento článek a kalkulačka již nemusí být aktuální

Tento článek a kalkulačka již nemusí být aktuální. Mohou zde být uvedeny informace, které nejsou pro tento rok platné. Aktuální informace a kalkulačku pro letošní rok najdete: Kalkulačka přídavky na děti 2018.

Výpočet – přídavky na děti 2014

O přídavky na děti se žádá pouze jednou. Zpravidla hned po narození dítěte (nebo když v rodině dojde k nějakým výraznějším změnám ve výši příjmu). Není tedy nutné žádat opakovaně každý měsíc nebo rok.Pouze jednou za rok – vždy na začátku nového školního roku – je ale nutné dokládat oprávněnost nároku. Což znamená doložit příjem za předchozí kalendářní období.

Kalkulačka přídavky na děti
Děti do 6 roků
Děti 6 - 15 roků roků
Děti do 26 roků
Dospělé osoby
(ve spol. domácnosti)
Průměrný měsíční příjem v Kč

Zadávejte průměrný měsíční příjem celé domácnosti za předchozí kalendářní rok. Jako příjem se počítá mzda ze zaměstnání nebo příjmy z podnikání. Dále také nemocenská, rodičovský příspěvek, mateřská, podpora v nezaměstnanosti nebo třeba výživné (a další příjmy). Jako příjem se naopak nepočítá příspěvek na bydlení, porodné, dávky hmotné nouze, příspěvek na péči aj.
Výpočet

Rozhodující jsou tedy celkové příjmy – zohledňují se příjmy všech členů rodiny (resp. osob ve společné domácnosti).

Kolik jsou přídavky na dítě v roce 2014?

Výše přídavků na děti je stanovena v § 18 zákona č. 117/1995 Sb. Jsou určeny 3 různé částky, které jsou odstupňovány podle věku dítěte:

 • Dítě do 6 roků má nárok na 500 Kč
 • Dítě od 6 do 15 roků má nárok na 610 Kč
 • Dítě do 26 roků má nárok na 700 Kč

Kdo má nárok na přídavky na dítě?

Nárok na tuto dávku mají především občané ČR, a dále pak všichni, kdo zde mají trvalé bydliště (anebo se jedná o občany EU).  U dětí je dále rozhodující to, jestli se jedná o nezaopatřené dítě. Tedy dítě, které si není schopné samo zajistit dostatečné prostředky pro svou obživu – třeba z důvodu studia na střední nebo vysoké škole (ale jsou i jiné důvody, proč může být člověk do 26 roků považován za nezaopatřené dítě).

Při přiznání nároku na přídavky na dítě je dále zohledňován příjem rodiny. Jako příjem se započítává především příjem ze zaměstnání nebo z podnikání. Dále jsou to pak náhrady mzdy – jako je podpora v nezaměstnanosti, dávky nemocenské podpory, peněžitá pomoc v mateřství, rodičovský příspěvek apod. Jako příjem se naopak nezohledňují sociální dávky –  jako doplatek na bydlení nebo příspěvek na bydlení, a  jednorázové sociální dávky – jako porodné nebo pohřebné, příspěvek na péči aj.

Příklad výpočtu – přídavky na dítě, rodina se 2 dětmi

Novákovi mají dvě děti. Jedno má 12 roků a to druhé má 16 roků. Pan i paní Nováková pracují. Jejich celkový čistý měsíční příjem byl průměrně 26 000 Kč čistého měsíčně:

 • Životní minimum rodiny je 10 560 Kč (3140 + 2830 + 2140 Kč + 2450 Kč)
 • 2,4 násobek životního minima = 25 344 Kč
 • Nárok na přídavky na děti tedy Novákovi nemají, jejich příjmy jsou vyšší než násobek životního minima

Příklad výpočtu – přídavky na děti, matka samoživitelka s jedním dítětem

Paní Svobodová žije sama se svým 17-ti letým synem. Příjem paní Svobodové byl průměrně 12 000 Kč:

 • Životní minimum rodiny je 5 590 Kč (3140 Kč + 2450 Kč)
 • 2,4 násobek životního minima = 13 416 Kč
 • Nárok na přídavek na dítě tedy vzniká (příjem je nižší než násobek životního minima)
 • Výše přídavku na dítě = 700 Kč

Žádost o přídavek na dítě

V kalkulačce si můžete spočítat, zda máte nárok na přídavek na dítě. V případě, že je výsledek výpočtu kladný, a vy dosud tuto sociální dávku nepobíráte, můžete si o ni požádat. Žádost o tyto dávky se vyřizuje na úřadu práce v místě vašeho bydliště.

K vyřízení budete muset předložit vyplnění formulář a dále pak doklad totožnosti – svůj i všech dětí, kterých se tato žádost bude týkat. U dětí nad 15 roků se předkládá občanský průkaz, u dětí do 15 roků pak rodný list.

Požadované doklady:

 • Formulář – žádost o přídavek na dítě
 • Doklad o výši ročního příjmu
 • Doklad o výživném (pokud je poskytováno)
 • Potvrzení o studiu nebo potvrzení o zdravotním stavu

Celou záležitost je možné vyřídit i elektronicky – v případě, že vlastníte certifikát pro elektronický podpis, je možné žádost odeslat prostřednictvím stránek MPSV (ministerstvo práce a sociálních věcí).

Máte hluboko do kapsy a potřebujete peníze? Mohly by se vám hodit krátkodobé online půjčky. Nebo můžete vyzkoušet rychlé řešení finanční situace, kterou nabízí půjčka na vyplacení exekuce.Vyzkoušejte a uvidíte, že budete spokojeni.

Diskuse: Kalkulačka přídavky na děti 2014

komentářů 66
 • Custom avatar petra

  dobry den chtela bych se zeptat jestli se do prijmu pocita i odpocet dani na deti. v letosnim roce je to na 2deti cca 2500

 • Radka Foldynová

  Dobrý den,chtěla bych požádat o dětské přídavky,jaký rok teď budu potřebovat potvrdit a jak je to u osvč,manžel je delší dobu na osvč.Děkuji Foldynová

 • Olena

  Dobry den. Prosim poradit, jestli mam narok na pridavek na dite, jestli manzel nema zadny pobyt v CR, s nami nebydli, a financne neprispeva. Ja a deti mame trvaly pobyt, manzel bydli na Ukrajine.
  Dekuji.

 • Custom avatar Karolina

  dobrý den, prosím o info přiznává se do přídavků na dítě nemocenská a invalidní důchod? dále pak prosím co je úhrn zúčtovaných příjmů? zda je to čistá nebo hrubá mzda? děkuji

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Půjčka zdarma bez úroků
Online půjčka bez registru
Poradna a diskuze
 • ANDREADOBRÝ DEN,CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT JAK JE TO S PITNÝ REŽIMEM U POŠTOVNÍCH DORUČOVATELEK,DĚKUJIvíce »
 • RadulínDobrý den. Chci se zeptat, zda máme nárok na pitný režim. Pracuji v prodejně částečně...více »
 • ZdenkaAno, pokud vám byl v mzdě vyplacen přeplatek na dani za uplynulý rok, tak je...více »
 • ZdenkaDovolím si reagovat, výpočty mezd dělám. Rozhodně musíte postupovat písmenou formou a nejlépe doporučeným dopisem...více »