Kalkulačka životní minimum 2014

Kalkulačka a výpočet životní minimum – víte, na jaké sociální dávky máte nárok, když máte nízké příjmy? Kalkulačka a výpočet životní minimum – víte, na jaké sociální dávky máte nárok, když máte nízké příjmy?

Životní minimum je částka, která je určená zákonem a nařízením vlády, jako minimální hranice příjmů k zajištění výživy a dalších nezbytných potřeb. Následující kalkulačka pro výpočet toho, jaké je vaše životní minimum, vám pomůže vypočítat částku, která se týká vás nebo vaší rodiny.

Proč je důležité vědět, kolik je životní minimum? Od hranice životního minima se totiž následně odvozuje celá řada dalších sociálních dávek. Například na přídavky na děti vzniká nárok v případě, že váš příjem je nižší než 2,4 násobek životního minima. Pokud jsou vaše příjmy nižší než životní minimum, může vznikat nárok na dávky pomoci ve hmotné nouzi – příspěvek na živobytí nebo doplatek na bydlení. A týká se to i dalších sociálních dávek.

POZOR: Tento článek a kalkulačka již nemusí být aktuální

Tento článek a kalkulačka již nemusí být aktuální. Mohou zde být uvedeny informace, které nejsou pro tento rok platné. Aktuální informace a kalkulačku pro letošní rok najdete: Kalkulačka životní minimum v roce 2017.

Výpočet životní minimum 2014

Kalkulačka životní minimum
Jednotlivec nebo rodina?
Dospělé osoby
(ve spol. domácnosti)
Jednotlivec - 3410 Kč
První osoba - 3140 Kč
Dalsi osoby - 2830 Kč
Děti do 6 roků
1740 Kč
Děti 6 - 15 roků roků
2140 Kč
Děti do 26 roků
2450 Kč
Výpočet

Pro výpočet částky životní minimum je rozhodující, jestli se jedná o jednotlivce nebo rodinu (resp. několik osob ve společné domácnosti.

Životní minimum jednotlivce

Životní minimum jednotlivce, tedy osoby, která žije sama, nebo která není posuzována společně s dalšími osobami, je částka 3410 Kč.

Životní minimum rodiny

Pro výpočet životního minima rodiny (nebo přesněji osob, které žijí ve společné domácnosti, nebo patří do okruhu společně posuzovaných osob) platí následující částky:

 • První dospělá osoba v domácnosti = 3140 Kč
 • Druhá a další dospělá osoba v domácnosti = 2830 Kč
 • Dítě do 6 roků = 1740 Kč
 • Dítě 6 – 15 roků = 2140 Kč
 • Dítě do 26 roků = 2450 Kč

Celkové životní minimum rodiny je rovno součtu jednotlivých částek pro všechny členy společné domácnosti. Mezi společně posuzované osoby patří členové rodiny (rodiče a nezletilé nebo zletilé, nezaopatřené děti).

Dále pak nesezdaní partneři, kteří spolu žijí ve společné domácnosti. Patří sem ale i všechny další osoby, které sdílí společný byt (domácnost). Tedy i spolubydlící se kterými nemáte žádný osobní nebo příbuzenský vztah (pokud by neměli být posuzováni společně s vámi, museli by podepsat písemné prohlášení, že spolu trvale nežijete a že společně neuhrazujete náklady na své potřeby).

Pro účely stanovení životního minima, se započítávají i například studenti, kteří doma nežijí a dlouhodobě se zdržují třeba na koleji.

Příklad – životní minimum rodiny s dětmi

Rodina Novákova má dvě děti. Jedno ve věku 7 roků a to druhé ve věku 16 roků:

 • Životní minimum rodiny bude: 3140 Kč + 2830 Kč + 2140 Kč + 2450 Kč
 • Celkem tedy 10 560 Kč

Příklad – životní minimum matka samoživitelka s dětmi

Paní Zelená žije sama se třemi dětmi, první má 3 roky, druhé má 6 roků a třetí má 11 roků:

 • Životní minimum matky s dětmi bude: 3140 Kč + 1740 Kč + 1740 Kč + 2140 Kč
 • Celkem tedy 8 760 Kč

Příklad – životní minimum pro důchodce

Pan a paní Svobodovi jsou již v důchodu. Ve společné domácnosti s nimi bydlí jejich zletilý syn. Pro účely životního minima jsou pak posuzování všichni 3 společně:

 • Životní minimum společné domácnosti: 3140 Kč + 2830 Kč + 2830 Kč
 • Celkem tedy 8 800 Kč

Životní minimum a zákony

Životní a existenční minimum je definováno příslušným zákonem – konkrétně se zde jedná o zákon číslo 110/2006 Sb. Konkrétní částky, které jsou pak používány pro výpočty výše, jsou pak stanoveny nařízením vlády. Poslední změna byla provedena k 1. 1. 2013, kdy došlo k navýšení částek určených jako životní a existenční minimum.

Životní minimum a pomoc ve hmotné nouzi

Pokud příjmy jednotlivce nebo rodiny (skupiny společně posuzovaných osob) nedosahují částky životního minima – jedná se o stav nazývaný hmotná nouze. V takovém případě pak může vznikat nárok na sociální dávky pomoci ve hmotné nouzi.

Jako příjem se v tomto případě zohledňují všechny příjmy všech společně posuzovaných osob, s výjimkou těchto příjmů:

 • Jako příjem se nezapočítá příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení a jednorázové sociální dávky (jako porodné nebo pohřebné)
 • Nezapočítávají se ani příjmy z prodeje nemovitosti nebo odstupné za uvolnění bytu, pokud jsou tyto prostředky využity k úhradě nákladů spojených s bydlením
 • I další příjmy se nezohledňují – především odměny za darování krve, stipendium, daňové bonusy, příspěvek na péči, peněžní pomoc obětem trestné činnosti a některé další příjmy

Naopak příjem ze zaměstnání, podpora v nezaměstnanosti, nemocenské dávky, příjmy z podnikání, výhry v loterii, příjmy z prodeje majetku a další, jsou započítány a jejich celková výše by neměla překročit stanovené životní minimum.

Sociální dávky – hmotná nouze a další

Pokud vám vzniká nárok na některé sociální dávky, měli byste se obrátit na nejbližší pracoviště Úřadu práce, které tuto agendu řeší. Pokud jsou vaše příjmy nízké (nebo naopak životní minimum vysoké), pak můžete mít nárok na různé sociální dávky – příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení, přídavky na bydlení, přídavky na děti a případě i další podporu.

Máte hluboko do kapsy a potřebujete peníze? Mohla by se vám hodit Půjčka bez registru a poplatku předem. Nebo můžete vyzkoušet rychlé řešení finanční situace, kterou nabízí půjčka ihned do 5000 Kč.Vyzkoušejte a uvidíte, že budete spokojeni.

Diskuse: Kalkulačka životní minimum 2014

komentářů 33
 • simona

  Dobry den,chci se zeptat zda je to spravne kdyz pobiram 4380 hm.nouzi,ja a muj 4lety syn,a to ze bydlime u kamarada v byte…3+1,na najem mu neprispivam,necha nas tam jen bydlet,ja a syn mame kazdy svuj pokoj….ale musim rict ze bohuzel ani tak nevyjdem…mam na neco jeste narok? nebo jen todle? dekuju za odpoved

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den,
   Kromě příspěvku na živobytí (hmotná nouze) byste měla mít zřejmě ještě nárok na přídavky na dítě (500 Kč/měsíc). Na jiné dávky už ale ne. Tím že bydlíte u známého a nemáte náklady na bydlení tak se vás doplatek na bydlení (hmotná nouze) nebo příspěvek na bydlení netýká. Jiné dávky už nejsou.

 • Custom avatar Marcela

  Dobrý den,můžu žádat o příspěvek hmotné nouze zpětně,pokud nemám delší dobu žádné příspěvky pouze výživné a jsem samoživitelka? Bydlím s dvěmi nezaopatřenými dětmi 7 a 20let v byt,kde platím měs. nájem, ale zatím nám majitel smlouvu nedal. Pokud nebudu mít nájemní smlouvu nedostanu příspěvek na bydlení?Děkuji za odpověď

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý o dávky hmotné nouze je možné žádat zpětně, ale pouze za poslední 3 měsíce. Příspěvek na bydlení je pak podmíněn nájemní smlouvou a dále musíte mít v bytě vedené trvalé bydliště.

 • Custom avatar jarda

  je to almužna.inspirace k hledání si práce vlastním přičiněním(jak tvrdí státní resorty).ale toto je spíše inspirace k trestné činnosti a práci mimozákonně!nojono.člověk se ocitne bez práce v evidenci na UP ne svoji vinou ale vinou státu a musí nato doplácet.

 • Custom avatar samanta

  Dobry den chci se zeptat pobiram davky hmotne nouze ziji s partnerem a sestiletym synem jako rodinka pobiram celkel 7300 kc a nevim jake bude moje zivotni minymumkdys budu brat i rodicovak 7600 + 1100 pridavky na deti prosim muzete mi odepsat dekuji predem za odpoved a omlouvam se predem za chiby pisi s mobilu

 • Custom avatar Pavlína

  Dobrý den, chci se zeptat na dávky hmotné nouze, půl roku jsem pracovala na DPP, ted od 17 ledna jsem nezaměstnaná na podporu nárok nemám, žádné dávky zatím nepobírám, žiju s přítelem, který také přišel nedávno o práci, bydlíme u mojí matky, takže nájem platit nemusíme, ale to samozřejmě nikde říkat nebudem. Takže bych se chtěla zeptat co vše si mám sebou na úřad vzít a na co všechno máme nárok?
  děkuji za odpověď.
  Pavlína

 • Custom avatar Slávka

  Dobrý den, prosím o radu. Na mou otázku neznali odpověď Sl. diakonie, poradna MPSV ani pracovnice dávky hmotné nouze. Údajně zákon tyto situace neřeší. Jsem v důchodu, vyměř. důchod 14 600,-. Výdaje na bydlení přes 9 tis. Kč z pův. 7 500,- Bydlím s rozv. synem, i ze zdrav. důvodů, který je již dva roky přes intenzívní hledání bez práce. Syn je veden na ÚP bez nároku na podporu v nez., Nevznikl mu nárok na žádný soc. příspěvek. Syn má stanoveno platit výživné na nezl. syna 2 tis. Kč., snížení bylo i po odvolání zamítnuto, protože soud neuznává hledání práce od počítače, přestože nemá prostředky na dopravu pro osobní hledání práce. Zcizením hypotéky (vydán plat. příkaz – řešení odloženo, úmrtí), soudní náklady a nákl. právního zastoupení zcela vyčerpaly naše úspory, dostali jsme se do neřešitelné situace. Jsem v insolvenci, syn bez prostředků.
  Po zkrácení důchodu na 9 tis. Kč nemohu platit nájemné, na pomoc v hmotné nouzi nevznikl nárok, protože se započítává celý důchod. Na příspěvek na bydlení vznikne nárok až po úhradě nákl. za bydlení za tři měsíce. Tímto nám nebyla prodloužena smlouva na bydlení, vstřícný přístup společnosti nám umožnil bydlení bez smlouvy. Do měsíce se máme vystěhovat, schází nám prostředky na kauci, stěhování. Synovi vzniklo několik exekucí pro neplacení závazků, bylo zahájeno trestní řízení pro neplacení výživného, nemohli jsme opravit ledničku, řešit zdravotní problémy (zubní), nemáme prostředky na doplatek energie,syn nemůže 100 km pravidelně dojíždět za svým synem, což je u soudu dokladováno jako nezájem. Je směšné a nereálné doporučení, aby syn bydlel zvlášť.
  Děkuji za rychlou odpověď.

  • Jana Kalendová

   Dobrý den,Jsem ve starobním důchodu rozvedená mám syna 42let trvalé bydliště má na MÚ před rokem a půl měl autonehodu a utrpěl těžký úraz krční páteře a míchy.Byl mu uznána invalidita III.stupně.Ale bohužel mu nevznikla výplata důchodu,protože mu chybí 3 roky do sociálního pojištění /pracoval u soukromníků,kteří ho nepřihlásili/ ÚP mu vyplácel hmotnou nouzi.Nyní se jeho zdravotní stav zhoršil natolik,že potřebuje pomoc druhé osoby.Vzala jsem si ho domů,že se o něho budu starat.ÚP reagoval,tak že mu odebral hmotnou nouzi,tudíž je úplně bez jakýkoliv prostředků.Já mám důchod 10tisíc a náklady na bydlení 7500Kč. chtěla bych vědět jestli má nárok na nějakou finanční pomoc.Děkuji za odpověď. jana Kalendová

   • Jana Králová, kalkulacka.org

    Dobrý den, teoreticky byste mohli zkusit požádat o příspěvek na péči. Pokud váš syn vyžaduje péči jiné osoby má tento stupeň postižení, myslím že byste na tuto dávku mohli mít nárok.

 • Custom avatar PETR

  DOBRÝ DEN
  MÁM DOTAZ..DNESKA JSEM MĚL SOUD O ZVÝŠENÍ VÝŽIVNÉHO.
  JSEM SAMOŽIVITEL S NEZL.SYNEM KTERÝ MÁ ZDRAVOTNÍ OMEZENÍ/ADHD/.
  MŮJ PŘÍJEM JE CCA.16 000KČ…Z TOHOTO MI SRÁŽEJÍ EXEKUCE AŽ DO VÝŠE ŽIVOT.MINIMA.TAK ŽE DOBÍRÁM CCA.10000KČ.
  Z TOHOTO PLATÍM NÁJEM A INKASO 4500KČ A DALŠÍ VÝŽIVNÉ 400KČ…
  Z ČEHOŽ VYPLÝVÁ ,ŽE NÁM SE SYNEM ZÚSTÁVÁ CCA.5000KČ NA ŽIVOBYTÍ.
  A Z TÉTO ČÁSTKY MI ZVEDLI VÝŽIVNÉ NA 1500KČ.
  CHTĚL BYCH SE PROTI TOMUTO ODVOLAT…PŘECI NENÍ MOŽNÉ VYŽÍT S DÍTĚTEM ZA 3500KČ.
  MYSLÍTE SI ,ŽE BYLO ROZHODNUTO SPRÁVNĚ A MÁ CENU SE ODVOLÁVAT?
  PŘEDEM MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, odvolat se pochopitelně můžete, ale osobně si myslím, že tato částka odpovídá vašemu příjmu i finanční situaci. Za ideálních podmínek by to bylo cca 10% z vašeho příjmu což není nijak vysoká výše výživného. Ze stanovení této výše se domnívám, že soud vaši finanční situaci zohlednil. Pochopitelně ale můžete uvést argumenty, které budou mít vliv na to, aby soud své rozhodnutí přehodnotil.

 • Custom avatar Julie

  Dobrý den
  Moje situace: Tento měsíc jsem ukončila 3letý rodičovský příspěvek,nastoupila na ÚP-tam mi přiznali podporu 3410kč.
  No teď hledám byt v místě bydliště (odcházím od partnera ze vztahu ,,na knížku,,) společně s 3letým synem.Město pro mne žádný byt nemá a tak jsem našla podnájem,kde však je nájemné 5000kč + výdaje za energie 1500kč.Mám v tomto případě nárok na hmotnou nouzi-mimořádnou pomoct či podobně?A když dosáhnu trvalého bydliště v podnájmu a dostanu příspěvek na bydlení zbytek částky mi doplatí hmotná nouze?Tady na uřadu mi není nikdo schopný odpovědět v číslech jen mi řeknou :no možná na to dosáhnete-ale já to přeci potřebuji vědět přesně.Jinak nepobírám žádné jiné příspěvky pouze těch 3410kč
  Předem děkuji za odpověď Julča

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud budete žít sama s dítětem a váš jediný příjem bude 3410 Kč, mohla byste mít nárok na příspěvek na živobytí (dávky hmotné nouze). Pokud v daném bytě budete mít nájemní smlouvu a trvalý pobyt, pak můžete mít nárok na příspěvek na bydlení – u něj jen pozor na to, že se dokládají náklady na bydlení za předchozí kalendářní čtvrtletí, takže můžete žádat až se zpožděním, pokud byste se např. nastěhovala 1. 4. tak byste o příspěvek na bydlení mohla žádat až od července, kdy byste dokládala náklady na bydlení v daném bytě za duben – červen.

   To jestli na dávku skutečné dosáhnete vám 100% potvrdit nemohu ani já. Pokud budete podmínky dávky splňovat – dosáhnete na ni. U dávek hmotné nouze se posuzuje hodně různých okolností – to jestli máte nějaký majetek, finanční prostředky na účtu v bance apod. Zohledňuje se i to, jestli se sama snažíte zvýšit si svůj příjem (například pokud byste byla vyřazena z evidence úřadu práce, protože nechodíte na schůzky apod., má to vliv na výši dávek hmotné nouze apod.).

 • Custom avatar Helena

  Dobry den, prosim o radu. Jsme rodina 2dospeli, 2 deti(4roky, 9mesicu). Od rijna 2013 je manzel na materske (23000mesice), ja jsem doma pece o dite do 4 let bez prijmu.V dubnu prechazi manzel na urad práce (nejspis bude brat nejvyšší castku) a ja opet na RP mesicne budu zadat o cca 4000, aby mi vysel do 4 let veku dítěte, nebot druhé dite ma srdecni vadu a ceka nas operace, diky které bude potřeba abych zustala doma co nejdele. Mame hypotéku na byt 13200+energie(hypotéka je stejne vysoka jako bychom davali za najem v Praze). Mame prosim nárok na nejake přídavky? Mame auto, na ucte mam odlozene nejake peníze, které momentalne staci na neustale dluhy za dojizdeni do nemocnice na vystreni s dítětem a dluhy za bezne vydaje, které mame pro nedostačující prijem. Byt je nahypoteku, jinak nic jiného nevlastnime. Manzel hleda praci aktivne bohužel bez vysledku.Vzhledem k zdravotnimu stavu mladšího dítěte a staršího, které zase nedostalo skolku nemam sanci si najit praci ja osobne, takze se snažíme rozprodávat drobne věci z domu, jinak jiny prijem nemame. Dekuji za rady

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, to je těžké posoudit bez podrobnějších údajů. Obecně můžete mít nárok na příspěvek na bydlení, přídavky na dítě. Jinak mě nic dalšího nenapadá. Vzhledem k příjmu nebudete spadat do kategorie hmotná nouze a jiné sociální dávky nejsou.

 • Marie

  Dobrý den,
  jsem jíž zcela zoufalá. Žiji se svým synem, nyní 9.měsíců. Mám pronajatý pokoj, s vlastním kuchyňským koutem, se společnou toaletou a koupelnou v chodbě, vše na řádnou nájemní smlouvu. Platím 3000 nájemné včetně energií a vody. Nyní se mi má snížit příjem na 3800 + 500 a já vůbec netuším, jak z toho mám vyžít. Na jaké dávky bych měla mít nárok? Alimenty a výživné, zatím nedostávám, protože soud je hrozně pomalý a zatím ještě nezačali řešit ani otcovství, podávala jsem asi měsíc po narození dítěte.
  Budu vděčná za odpověď. Paní na úřadě se chovala velice arogantně a po popsání situace mi řekla, že nemám nárok, ale věřit se mi tomu nechce.
  Marie

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, je otázka, jestli máte uzavřenou nájemní nebo podnájemní smlouvu. Pokud máte pronajatou jen část bytu, tak to pravděpodobně nebude nájemní smlouva. V tom případě nemáte nárok na příspěvek na bydlení.
   Mohla byste mít eventuelně nárok na dávky hmotné nouze – to takto neposoudím, neznám všechny informace – jedná se o příspěvek na živobytí a případně doplatek na bydlení.

 • Custom avatar Kirsten

  Dobrý den , jsem máma dvou malých dětí.Syn 2.5 roku a dcera 11 měsíců. S otcem dětí nežiji,otec platí na děti výživné celkem 1000kč. Pobírám rodičovský příspěvěk 4700,- a příspěvek na bydlení 5599,- moje měsíční výdaje za bydlení ( nájem + služby ) činý 8.545,- zajímalo by mě, jestli mám nárok na životní minimum a hmotnou nouzi.Vaší odpoveď mi prosím zašlete na e-mail. Předem děkuji a přeji krásný zbytek dne. Kirstýna

 • Custom avatar rodina Horská

  Dobrý den, jsme rodina, já na MD 3800Kč a manžel PID 7500Kč,máme syna bereme na něj příspěvek na péči 3000Kč. Chceme se zeptat jestli máme nárok na zvýšení přispěvku na péči. Děkujeme za odpověď. Horští

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, výše příspěvku na péči se neodvíjí od příjmu rodiny, ale od stupně závislosti na péči. Tj. zvýšení přichází v úvahu v případě, že se nějak změnil stav vašeho syna. V případě nízkých příjmů spíše můžete mít nárok na jiné sociální dávky – přídavek na dítě, přídavky na bydlení m, dávky hmotné nouze apod.

 • Custom avatar Barbora

  Dobrý večer,chtěla bych se zeptat bydlím v pronájmu platím 12000 měs. Mám 2 děti jedno do 6 a druhé do 15let. Výživné mám na oba 2000kč, příspěvek na bydlení 7100kč já na ÚP bez příjmu a mám přídavky na děti 1100kč. Kolik bych asi tak měla dostávat z hmotné nouze a na co vše bych měla mít ještě nárok .Práci nemohu sehnat jelikož jsem sama s dětma a pro zaměstnavatele je to asi problém,ale z tohoto se nedá vyžít.
  Děkuji za odpověď

 • Custom avatar andrea

  Dobry den jsem ja muj pritel ktery je na uradu prace mame syna rocniho a pobirame 4300 materskou z pridavky 1700 bydlení a nase hmotna nouze je 4700 nemame malo na zivobití ? na co mam este narok stoho zaplatíme 7000kc najem z elektrinou synovi nakoupime 2000kc a nezbyva nam nic dekuji leova

 • Custom avatar SKYLER B.

  Dobrý den,prosím o radu.Pobírám dávky hmotné nouze,Pnž i DnB,jsem samozivitelka s 10letým synem.Nedávno mi bylo řečeno,že si musím podat žádost o přídavky na dítě,že bez toho mi nemůžou být vyplaceny dávky HN.Dostala jsem tedy přídavky zpětně 2.440,- a teď mj bylo řečeno,že tato částka mi zapocitana do životního minina,takže mi PnZ zase sníží!!proč jsem tedy žádala o přídavky?nemůžu přece za to,že mi to poslali za 3 měsíce.Můžu se nějak bránit?děkuju za odpověď 🙂

 • Custom avatar Martina

  Dobrý den,
  pobírám příspěvek na bydlení, v listopadu jsem prodala nábytek po babičce a podala daňové přiznání, za poslední čtvrtletí roku 2014 jsem si o tento příspěvek nežádala, je možné si požádat za první čtvrtletí 2015, když nemám dostatečný příjem?
  Je nějaká výše, která určuje příjmy z předcházejícího období?

  Děkuji za odpověď

 • Custom avatar J

  Dobrý den měla bych dotaz na to jak vypočítat případný nárok na přídavky na děti dopředu, kamarádka mi radí, že máme zkusit zda máme nárok na přídavky, ona si myslí že ano, ale nerada bych podstupovala běhání po úřadech atp. zbytečně…pokud bych žádala o přídavky tak musím žádat asi v říjnu 2015 a rozhodným obdobím bude rok 2014, že? Dále nevím jestli jsem měla dobrý postup zjištování našich příjmů ale udělala jsem to následovně (mám za to, že jako rodina nesmíme přesáhnout 2,4 násobek živ. minima) a dospěla jsem k výsledku 20705Kč prům. měsíční příjem rodiny . Vypočítala jsem to tak že z obou našich daňových přiznání jsem počítala „Úhrn příjmů od všech zaměstanvatelů “ děleno 12ti – a pak můj příjem a jeho příjem jsem se sečetla dohromady a došla jsem k pravděpodobnému měsíčnímu výdělku celé rodiny, je to takhle možné počítat nebo je to nesmysl? Děkuji moc za odpověd čí případnou radu jak k výsledku dojít …Životní minimum pro naši rodinu je 9850 (dle kalkulačky na internetu a věku dětí) , první syn 5 měsíců, druhému bude v květnu 7 let (dle mého výsledku by byla částka 2,1 násobkem životního minima, znamenalo by to že nárok vzniká nebo nikoliv) ?

 • Bartecká Zuzana

  Dobrý den,od července 2014jsem na uřadě,bez práce do konce roku jsem pobirala vše na co jsem měla nárok,jsem nezaměstnaná,od letoštního roku si dělám rekvalifikace,jen nechápu že mi snížili hmotnou nouzi na2199,take i příspěvšk na bydlení,hledám si práci zatím neuspěšne a od března dělám rekvalifikaci,jedna uspěšne a další je nyní,nepokryji mé výlohy na bydlení,nájem 9500,Elektřina,plyn2000,bylo mi řečeno na hmotné nouzi že už mi vše nezaplatí a taky něco o změně v roce2015,v 80%.mohu požádat o radu prosím?žiju sama a jsem teda nezaměstnaná.děkuji

 • katka

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda mám nárok na nějakou finanční pomoc, když nemohu už delší dobu najít stálou práci, je mi 26 let a momentálně jsem na ÚP a je to už půl roku. Od července do 1.října jsem pracovala brigádně a od té doby nemám žádné finanční prostředky. Bydlím v podnájmu, kde mám pronajatý pokoj za 3.500,- a platím základní poplatky pojištění, paušál atd. Rodina mě finančně nepodporuje, tak bych chtěla poradit. Děkuji moc.

 • Sonka

  Dobry den , bratr ma dum ,ale pracuje v zahranici kde i bydli .Ja jsem sama sdvema detmi 1rok a 2 roky nyni bez bytu . Bratr mi nabidl , ze mi byt pronajme .Tak jsem dosla k otazce mohu pozadat o prispevek na bydleni .Dekuji za odpovet

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Půjčka zdarma bez úroků
Online půjčka bez registru
Poradna a diskuze
 • zdenkaDobrý den, prosím o vysvětení. Narodil se nám syn a tak jsme šli žádat o...více »
 • Rudolf PecinaV r.2015 jsem utrpěl těžky uraz nohy,a od te doby jsem byl z dvěma přerušenimi...více »
 • JarkaDobrý den, pobírám ČID II. stupně, bydlím v bytě v osobním vlastnictví (dědictví). Je to...více »
 • Miroslav SchwarzDobrý den,chci se Vás touto cestou zeptat na neschopnosti jsem od 26.9 2017,vím první tři...více »