BMI kalkulačka podle věku pohlaví

V naší online kalkulačce si nespočítáte pouze BMI, ale i celou řadu dalších užitečných údajů. Kalkulačka vám spočítá i váš bazální metabolismus V naší online kalkulačce si nespočítáte pouze BMI, ale i celou řadu dalších užitečných údajů. Kalkulačka vám spočítá i váš bazální metabolismus

Máte pocit, že máte nadváhu, a měli byste zhubnout? Připravili jsme pro vás kalkulačku, která vám pomůže spočítat, jak na tom jste. Díky naší „BMI“ kalkulačce získáte lepší představu, jak moc špatně na tom jste s váhou. Zatímco u klasického výpočtu BMI se nezohledňuje vliv věku nebo pohlaví, v naší kalkulačce počítáme s využitím dalších údajů. Můžete tak získat přesnější výsledky.

Online výpočet – jaká je moje váha?

Pro výpočet v této kalkulačce zadejte tyto údaje: váha v kilogramech, výška v centimetrech, věk v letech, informaci zda jste muž nebo žena, a jak moc jste aktivní (sport, práce, jiné běžné denní činnosti). Nakonec také zadejte, kolik máte obvod boků, a pasu.

Podrobná kalkulačka BMI a další údaje
Základní údaje - výpočet BMI
Jaká je vaše váha (v kg)

Jaká je vaše výška (v cm)

Doplňující informace pro výpočet metabolismu
Muž nebo žena?
Jaký je vás věk (roky)

Jak jste aktivní?
Informace pro hodnocení typu postavy
Jaký máte obvod pasu (v cm)

Jaký máte obvod boků (v cm)

Výpočet

Co je to BMI index a jak se počítá

BMI (Body Mass index) je bezrozměrné číslo (resp. jednotkou by měl být kg na metr čtvereční, ale nepoužívá se). V zásadě se jedná o posouzení poměru hmotnosti k výšce. Jednoduchý výpočet BMI se provádí podle tohoto vzorce:

 • BMI = hmotnost (kg) / výška (m)

Výsledkem výpočtu je číslo, které se zpravidla bude pohybovat někde v rozmezí od 15 do 40. Cokoliv nad i pod tímto rozmezím by již byl opravdu velký extrém. Pro jednoduché vyhodnocení vypočítaného BMI je možné použít tuto tabulku:

Kategorie Rozsah BMI – kg/m2 Hmotnost osoby vysoké 180 cm
těžká podvýživa < 16,5 méně než 53,5 kg
podváha 16,5 – 18,5 od 53,5 do 60 kg
ideální váha 18,5 – 25 od 60 do 81 kg
nadváha 25 – 30 od 81 do 97 kg
mírná obezita 30 – 35 od 97 do 113 kg
střední obezita 35 – 40 od 113 do 130 kg
morbidní obezita > 40 nad 130 kg

Zdroj: BMI, wikipedie.org

Proč je BMI hloupé číslo

BMI je velmi „hloupé“ číslo. Své využití má ve statistice. Pokud potřebujete zjistit, kolik procent dospělé populace v České republice trpí nadváhou, pak je BMI ideální metoda, jak se to dozvědět.

Pokud ale chcete vědět, jak jste na tom s postavou a nadváhou konkrétně vy, pak je BMI velmi zavádějící číslo. To proto, že neumí zohlednit vliv věku, pohlaví, množství svalové hmoty apod.

Takže zatímco třeba takový aktivní sportovec, který má hodně svalové hmoty, může mít výsledné BMI třeba 31 (a podle tabulky tedy mírnou obezitu), přitom bude „štíhlý“ a bude mít hezkou postavu. To je dáno tím, že svalová hmota je těžší než tuk.

Naopak třeba starší člověk v důchodu, bude mít BMI třeba 24, tedy v rozmezí pro ideální váhu a přitom bude mít nadměrné množství tělesného tuku. Opět je to dáno tím, jak se fyzicky mění naše tělo v průběhu věku.

Stejně zavádějící je i interpretace výsledků výpočtu BMI pro děti. Pro děti výše uvedená tabulka BMI neplatí, ale používá se jiná metoda hodnocení – viz Kalkulačka BMI pro děti.

Online kalkulačka – potřebujete zhubnout?

V naší online kalkulačce si nespočítáte pouze BMI, ale i celou řadu dalších užitečných údajů. Kalkulačka vám spočítá váš bazální metabolismus (více informací o výpočtu bazálního metabolismu) nebo doporučený denní kalorický příjem (více informací k tomu, jak se počítá doporučený denní kalorický příjem).

Kromě toho je v kalkulačce stanoven typ postavy – i dva lidé se stejnou váhou a výškou mohou mít úplně jiný vzhled postavy. To je dáno tím, že každý má geneticky trochu jinak naprogramováno ukládání tělesného tuku. Někdo bude vypadat spíše jako „jablko“ (tedy hodně tuku v oblasti břicha), jiný třeba zase jako hruška (tj. trochu širší bříško a hlavně mohutné boky a zadek). Více o různých typech postavy najdete zde.

Akční nabídka: Potřebujete sehnat peníze a nevíte si rady? Podívejte se na tuto finanční nabídku – Půjčím vlastní peníze na směnku. Uvidíte že budete spokojeni. A když ne tak zkuste ještě tuto – Půjčka 50000 Kč ihned na účet. Je to zaručený způsob jak získat peníze.

Diskuse: BMI kalkulačka podle věku pohlaví

komentářů 6
 • Custom avatar Tereza

  jsem obezni no a jsem jablko no a

  • Custom avatar Vaše jméno

   To nevadí, já taky :*

 • zpevnění postavy

  Dotaz asi jasný… nepotřebuji hubnout, spíš bych chtěla malinko začít starat se o postavu, táhne mi ke 30 a začínám pozorovat změny na břiše a zadku… Ráda chodím, nedávno jsem si pořídila psa. Tak mě zajímá, jestli pravidelné procházky (myslím třeba 2km a víc každý den, ne procházku kolem paneláku) můžou aspoň v nějaké malé míře pomoct formování postavy?

 • Custom avatar Marta

  Dobry den ! Velmi rada by som chcela sschudnut na 58 kg, ked si pomyslim ze mam nadvahu 11-13 kg. Dakujem vam za tuto stranku.

 • Custom avatar Anna

  Nějak nechápu proč se bere v potaz pouze obvod pasu a boků.
  Neřekla bych že mám tvar hrušky pokud mám přes hrudník stejný rozměr jako přeas boky akorát mám o cca 30 cm užší pas. 🙂
  Jsem jak přesýpací hodiny velké přesýpací hodiny 🙂

 • Lida

  BMI je skutečně zavádějící. Mám silné kosti a tím i robustní postavu a lékaři mne zařadí do mírné obezity, či obézní. Lékař odborný při vyšetřování zjišťuje, kam pacienta zařadit. Mne zařadil jako jedinný do skupiny normostenyk. Pak se v tom orientujte.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Půjčka zdarma bez úroků
Online půjčka bez registru
Poradna a diskuze
 • ANDREADOBRÝ DEN,CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT JAK JE TO S PITNÝ REŽIMEM U POŠTOVNÍCH DORUČOVATELEK,DĚKUJIvíce »
 • RadulínDobrý den. Chci se zeptat, zda máme nárok na pitný režim. Pracuji v prodejně částečně...více »
 • ZdenkaAno, pokud vám byl v mzdě vyplacen přeplatek na dani za uplynulý rok, tak je...více »
 • ZdenkaDovolím si reagovat, výpočty mezd dělám. Rozhodně musíte postupovat písmenou formou a nejlépe doporučeným dopisem...více »