Ošetřování člena rodiny

Na ošetřovné na dítě mají nárok především zaměstnanci. Ošetřovné je 60% z redukovaného vyměřovacího základu a dostáváte ho 9 (nebo 16) dní.
Na ošetřovné mají nárok především zaměstnanci, za které platí nemocenské pojištění zaměstnavatel. Podnikatel, OSVČ na ošetřovné nárok nemá.
Na ošetřovné mají nárok především zaměstnanci, za které platí nemocenské pojištění zaměstnavatel. Podnikatel, OSVČ na ošetřovné nárok nemá.
Srovnání půjček a úvěrů
Pokud vám onemocní dítě a jste zaměstnanec, pak s ním můžete zůstat doma, pečovat o něj.
Na ošetřovné mají nárok především zaměstnanci, na ošetřovné naopak nevzniká nárok třeba OSVČ (i když si platí dobrovolné nemocenské pojištění).
Ošetřovné na dítě - kolik peněz můžete v roce 2014 dostat, když vám onemocní dítě nebo jiný člen rodiny, o kterého se musíte postarat?
Poradna a diskuze
  • Jana Králová, kalkulacka.org: Zákon je zde poměrně jednoznačný: § 3 Subjekt kompenzačního bonusu v přípa...
  • Lenka: Dobrý den, prosím o radu pro firmu provozující pohostinství, která splňuje v...
  • Jana Králová, kalkulacka.org: Ano, nárok na kompenzační bonus máte v období, kdy se vás přímo vztahovalo n...
  • Jana Králová, kalkulacka.org: Ano můžete. K překryvu ošetřovného a kompenzačního bonusu nesmí dojít v jed...
  • Libuš: Děkuji za odpověď, ještě se zeptám,jak je to s kompenzačním bonusem od 5.10....