Chráněný účet pro dlužníky v exekuci

Od začátku roku 2023 (od 1. ledna 2023), se zvyšuje nezabavitelné minimum při exekuci na mzdu (týká se i insolvence). Nezabavitelná částka pro výpočet exekuce, je od 1. 1. 2023 ve výši 13 638 Kč. Zvyšuje se i nezabavitelné minimum při exekuci na účet v bance na 14 580 Kč.
Parlament schválil návrh zákona, kterým by se během epidemie koronaviru COVID-19, dočasně omezily exekuce na majetek (mobiliární exekuce). A současně by se dočasně zvýšilo nezabavitelné minimum při exekuci na účet v bance (na 15 440 Kč). Obě změny by platily do 30. 6. 2021. Současně se odloží vznik chráněných účtů při exekuci. Budou až od 1. 7. 2021.
V roce 2021 by mělo být možné, zřídit si při exekuci chráněný bankovní účet, kam byste si mohli nechat posílat nezabavitelné minimum. Exekutor by na tento chráněný účet nemohl. Měli byste tak jistotu, že vám při exekuci alespoň něco zůstane.
Srovnání půjček a úvěrů
Poradna a diskuze
  • Marie: Pěkný den, pobírala jsem letos podporu 2 měsíce (od 5-7/2023) a následně jsem ...
  • Jana Králová, kalkulacka.org: Vzhledem k tomu, že pracovní poměr bude v době ukončení trvat již déle než d...
  • Iveta: Dobrý den. Prosím o radu. Zaměstnanec dostane výpověď pro nadbytečnost 10.11....
  • Vlasta: Byl mi přiznán příspěvek ve výši 880,,-Kč a to nezvládnu vaření,úklid,ko...
  • Jana Králová, kalkulacka.org: Pokud je zaměstnanec celý den/část dne v zahraničí, ale současně ve více rů...