Kalkulačka nemocenská 2014

Kolik peněz dostanete, když budete nemocní a v pracovní neschopnosti? Spočítejte si to v naší kalkulačce - nemocenská a náhrada mzdy 2014.

Kolik je nemocenská a náhrady mzdy v době pracovní neschopnosti v roce 2014? Zajímalo by vás, kolik peněz dostanete, pokud budete nemocní nebo po úraze v pracovní neschopnosti? Spočítejte si to v naší kalkulačce. Ta vám nabízí zjednodušený výpočet nemocenských dávek a náhrady mzdy za prvních 14 dní pracovní neschopnosti. Kromě toho, jsme pro vás připravili i přehledný souhrn informací o nemocenské. Máte-li jakýkoliv dotaz – zeptejte se v diskuzi na konci článku.

POZOR: Tento článek a kalkulačka již nemusí být aktuální

Tento článek a kalkulačka již nemusí být aktuální. Mohou zde být uvedeny informace, které nejsou pro tento rok platné. Aktuální informace a kalkulačku pro letošní rok najdete: Kalkulačka nemocenská 2017.

Online výpočet – nemocenská a náhrady mzdy 2014

Kalkulačka nemocenská
Měsíční hrubá mzda
(průměr za posledních 12 měsíců)

Hodinová hrubá mzda
(průměr za předchozí čtvrtletí)

Byla nařízena karanténa?
Výpočet

U nemocenských dávek se v naší kalkulačce používá zjednodušený výpočet. Ten vychází pouze z průměrné měsíční hrubé mzdy za posledních 12 měsíců. Pokud celkový příjem za posledních 12 měsíců byl jiný, může být skutečně vyplacená nemocenská odlišná.

U náhrady mzdy za prvních 14 dní pracovní neschopnosti je v naší kalkulačce použitý zjednodušený výpočet. Skutečná výše náhrady mzdy se odvíjí od počtu pracovních hodin v předchozím kalendářním čtvrtletí a od počtu pracovních hodin, za které náleží náhrada mzdy při pracovní neschopnosti.

Jak se počítá nemocenská a náhrada mzdy

Nemocenská, resp. nemocenské dávky, se vyplácejí na základě nemocenského pojištění. Nárok na peníze v době pracovní neschopnosti tak má pouze ten, kdo se účastní nemocenského pojištění. To se týká většiny zaměstnanců (výjimkou jsou např. práce na dohodu o provedení práce apod.). Týkat se to může i OSVČ – ale u nich je placení nemocenského pojištění dobrovolné (u zaměstnanců je povinné – hradí jej na základě příslušného zákona zaměstnavatel)

Nemocenské dávky se vyplácejí až od 15 dne pracovní neschopnosti. Prvních 14 dní pracovní neschopnosti hradí zaměstnavatel. Pro stanovení výše nemocenské je rozhodující tzv. vyměřovací základ za rozhodné období – což je předchozích 12 měsíců. Zjednodušeně je možné denní vyměřovací základ spočítat tak, že vezmete svoji hrubou mzdu, a tu vynásobíte 12 (počet měsíců), a následně vydělíte 365 (počet dní = protože nemocenské dávky se vyplácejí za každý kalendářní den).

Příklad výpočtu: při hrubé měsíční mzdě 25 tisíc korun, je denní vyměřovací základ pro nemocenskou roven (25000 * 12)/365 = 821,92 Kč.

Denní vyměřovací základ byte měli najít i na své výplatní pásce, pokud ne, tak vám ho určitě sdělí vaše mzdová účetní.

Podívejte se na další užitečné informace:

Kolik je nemocenská 2014

Nemocenská se pak stanoví jako 60% z redukovaného denního vyměřovacího základu. Redukce se provádí tak že:

 • Do 865 Kč se započítává 90%
 • Do 1298 Kč se započítává 60% z rozdílu mezi 1 a 2 redukční hranicí
 • Do 2595 Kč se započítává 30% z rozdílu mezi 2 a 3 redukční hranicí
 • Nad 2595 Kč se nezapočítá nic

Skutečně vyplacená nemocenská je pak rovna počtu kalendářních dní pracovní neschopnosti krát 60% z redukovaného denní vyměřovací základu

Příklad výpočtu nemocenské: Paní Nováková je zaměstnaná a její průměrná měsíční mzda je 25 tisíc korun hrubého. Kvůli nemoci byla 28 dní v pracovní neschopnosti:

 • 1 – 14 den = nemocenská se neplatí, je nárok na náhradu mzdy od zaměstnavatele (viz informace dále)
 • 15 – 28 den, tj. 14 kalendářních dní = p. Nováková dostane 6 216 Kč
 • Denní vyměřovací základ = 821,92 Kč
 • Redukovaný vyměřovací základ = 740 Kč
 • Nemocenská za 1 den = 444 Kč

Náhrada mzdy za prvních 14 dní pracovní neschopnosti

Nemocenská se vyplácí až od 15 dne pracovní neschopnosti. Za prvních 14 dní náleží zaměstnanci náhrada mzdy a to takto:

 • 1 – 3 den pracovní neschopnosti je nárok na náhradu mzdy, pouze pokud byla nařízena karanténa (jinak za první 3 dny pracovní neschopnosti nedostává zaměstnanec nic)
 • 4 – 14 den pracovní neschopnosti je nárok na 60% z vyměřovacího základu (ten se stanoví jinak než vyměřovací základ pro nemocenské dávky)

Náhrada mzdy za prvních 14 dní se od nemocenských dávek liší v tom že:

 • Nárok na náhradu mzdy je jen za pracovní dny (přesněji za pracovní hodiny), nemocenská se vyplácí za každý kalendářní den
 • Náhrada mzdy se počítá z jiného vyměřovacího základu – ten je stejný, jako pro stanovení náhrady mzdy například u dovolené
 • Vyměřovací základ pro náhradu mzdy se stanovuje za předchozí kalendářní čtvrtletí (u nemocenské je to předchozích 12 měsíců)
 • Vyměřovací základ pro náhradu mzdy se stanovuje jako hodinový (u nemocenské je to denní)

Jinak je ale výpočet náhrady mzdy za pracovní neschopnost stejný. I zde se provádí redukce hodinového vyměřovacího základu – redukční hranice jsou stejné – jen se přepočítávají na hodinové (koeficient pro přepočet je 0,175)

Redukční hranice
Denní základ
Hodinový základ
1 redukční hranice
865 Kč
151,38 Kč
2 redukční hranice
1 298 Kč
227,15 Kč
3 redukční hranice
2 595 Kč
454,13 Kč

Příklad výpočtu náhrady mzdy: Paní Nováková je zaměstnaná a její průměrná měsíční mzda je 25 tisíc korun hrubého. Kvůli nemoci byla 28 dní v pracovní neschopnosti.

 • Za 1 až 3 den pracovní neschopnosti nedostane p. Nováková nic (nebyla nařízena karanténa)
 • Za 4 – 14 den bude mít p. Nováková nárok za každý pracovní den na 667, 9872 Kč
 • Denní hodinový vyměřovací základ = 156,25 Kč
 • Redukovaný hodinový vyměřovací základ = 139,164 Kč
 • Náhrada mzdy za 1 hodinu = 83,4984 Kč (60%) tj. na 667, 9872 za den (při 8 hodinové pracovní době)

Změny a noviny – nemocenská 2014

V roce 2014 došlo ke 2 změnám ve výpočtu nemocenské. První změnou bylo zvýšení redukčních hranic, ty se od 1. 1. 2014 změnily takto:

 • 1 redukční hranice se zvýšila o 2 Kč z 863 Kč (v roce 2013) na 865 Kč (v roce 2014)
 • 2 redukční hranice se zvýšila o 3 Kč z 1295 Kč (v roce 2013) na 1298 Kč (v roce 2014)
 • 3 redukční hranice se zvýšila o 6 Kč z 2589 Kč (v roce 2013) na 2595 Kč (v roce 2014)

Druhou změnou pak je to, že od 1. 1. 2014 náleží nemocenská již od 15 dne pracovní neschopnosti. V roce 2013 platilo, že na nemocenskou byl nárok až od 21 dne pracovní neschopnosti.

Nemocenská a OSVČ

Na nemocenskou mají nárok i OSVČ, kteří si hradí nemocenské pojištění. Podmínkou pro nárok na nemocenské dávky u OSVČ je to, aby minimálně 3 měsíce před začátkem pracovní neschopnosti platili nemocenské pojištění.

Účast na nemocenském pojištění je u OSVČ dobrovolná. Pokud si OSVČ platí nemocenské pojištění, má nárok na nemocenské dávky a peněžitou pomoc v mateřství (mateřská). Na ošetřovné (pracovní neschopnost z důvodu ošetřování dítěte nebo jiného člena rodiny), ale OSVČ nárok nemá ani, když si platí nemocenské pojištění. Minimální částka pro nemocenské pojištění je 115 Kč měsíčně. Maximální nemocenské pojištění je 2 387 Kč měsíčně (2,3 % z 103 768 Kč).

 Nemocenská a náhrada mzdy – další podmínky

 • Maximální doba, po kterou je možné dostávat nemocenské dávky je 380 dní (resp. od 15 dne pracovní neschopnosti do 380 dne pracovní neschopnosti)
 • Maximální doba nemocenské pro pracující starobní důchodce nebo invalidní důchodce je 70 dní
 • Pokud byla nařízena karanténa, je nárok na náhradu mzdy již od prvního dne pracovní neschopnosti
 • Pokud není nařízena karanténa, za první až třetí den není nárok na náhradu mzdy
 • Za 4 až 14 dne pracovní neschopnosti se nevyplácí nemocenská, ale náhrada mzdy = tu vyplácí zaměstnavatel a platí se pouze za pracovní dny (nemocenská je za kalendářní dny)
 • Pro nemocenskou platí ochranná lhůta 7 kalendářních dní = tj. pokud zaměstnanec nastoupí do pracovní neschopnosti do sedmi dnů od ukončení pracovního poměru, má i tak nárok na všechny dávky stejně jako by byl zaměstnaný
 • OSVČ má nárok na nemocenskou pokud alespoň 3 měsíce před pracovní neschopností platit nemocenské pojištění (to je u OSVČ dobrovolné)

Chcete-li se na něco zeptat ohledně nároku na nemocenskou, ohledně změn v roce 2014 nebo ohledně nároku na náhradu mzdy v pracovní neschopnosti – neváhejte a napište svůj dotaz do diskuze pod tímto článkem. Odpovíme vám hned, jak to bude možné.

Potřebujete rychle získat peníze? Pak neváhejte a podívejte se, co vám nabízí půjčka zdarma do 24 hodin. Snadno a rychle, za výhodných podmínek, bez placení poplatků předem a bez rizika si i vy můžete půjčit peníze. Umožní vám to i tato snadná a férová půjčka. Stačí jedno kliknutí a peníze už mohou bý tna cestě k vám.

Diskuse: Kalkulačka nemocenská 2014

komentářů 108
 • Monika

  Dobrý den.Pracuji na poloviční úvazek můj plat je kolem 4000kč.Mám jít na nemocenskou a já nevím jak se vypočítá a mám na ní nárok?Děkuji za odpověd.Monika

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud za vás zaměstnavatel odvádí nemocenské pojištění (pravděpodobně by měl, záleží ale, jestli je to klasický pracovní poměr nebo DPP či DPČ), pak máte nárok na nemocenskou. Výpočet je stejný jako u jakéhokoliv jiného zaměstnance. Z vašeho příjmu v rozhodném období (tj. ony 4000 Kč) se stanoví vyměřovací základ a od něj se pak odvíjí výše nemocenských dávek.

 • Josef Kohl

  Dobrý den, byl jsem na neschopence 380 dní, v říjnu 2013 jsem neschopenku ukončil, protože mi zkončila podpůrčí doba, nastoupil jsem na úřad práce. Dnes jsem nastoupil do nové práce, ale budu muset znovu na neschopenku, mám nárok na nemocenskou? a z čeho se mi bude popřípadě nemocenská počítat. Děkuji za odpověd

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, je to tak, že pokud od skončení poslední pracovní neschopnosti máte odpracováno alespoň 190 dní, pak můžete čerpat znovu celý 380 dní. Jinak se počítají všechny dny pracovní neschopnosti za posledních 380 dní a máte nárok pouze na dobu, kdy jste v tomto období nebyl v pracovní neschopnosti.
   Na druhou stranu, pokud je vyčerpána podpůrčí doba 380 dní, je i tak možné žádat o vyplácení nemocenských dávek, konkrétně se jedná o paragraf 27 zákona o nemocenském pojištění:
   § 27
   Po uplynutí podpůrčí doby stanovené podle § 26 se nemocenské vyplácí na základě žádosti pojištěnce po dobu stanovenou v rozhodnutí orgánu nemocenského pojištění podle vyjádření lékaře orgánu nemocenského pojištění, který vyplácí nemocenské, pokud lze očekávat, že pojištěnec v krátké době, nejdéle však v době 350 kalendářních dnů od uplynutí podpůrčí doby stanovené podle § 26, nabude pracovní schopnost, a to i k jiné než dosavadní pojištěné činnosti; takto lze postupovat i opakovaně, přičemž při jednotlivém prodloužení výplaty nemocenského nesmí být doba tohoto prodloužení delší než 3 měsíce. Nemocenské lze podle věty první vyplácet celkem nejdéle po dobu 350 kalendářních dnů od uplynutí podpůrčí doby stanovené podle § 26.

   Ten tedy připouští, aby byla v oprávněných případech poskytována podpora v pracovní neschopnosti i delší dobu než 380 dní.

 • veronika

  Dobrý den, stal se mi pracovní úraz. jak se to teda počítá? jelikož hrubou mzdu mám 13504,- . teď mi přišlo pouhých 2845,-. přijde mi ještě něco nebo už ne? jsem na nemocenské. na nemocenské jsem už od 3.3.2014. děkuji za odpověď

 • Custom avatar Miluše

  Dobrý den ,
  mám na Vás dotaz. K18.3.2014 jsem podepsala s donucením dohodu o rozvázání pracovního pom. Ještě ten den 18.3.2014 jsem nastoupila na pracovní neschopnost.
  A jaké bylo překvapení, zaměstnavatel my řekl že ani 4.-14.den my neplatí .Proč ?
  od 15. dne budu pobírat soci. dávky.
  Předem velmi děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, za 4 – 14 den se platí náhrada mzdy. Pokud v té době nejste zaměstnaná, pak opravdu nevzniká nárok na náhradu mzdy, a je nárok až na nemocenské dávky od 15 dne.

 • Jarda

  Dobrý den, mám konkrétní dotaz ohledně mé pracovní neschopnosti. Má pracovní neschopnosti začala ve čtvrtek 10.4.2014. Chtěl bych vědět, jestli se mi první tři dny, které jsou neplacené, počítají jako čtvrtek, pátek, sobota, nebo čtvrtek, pátek, pondělí.
  A za další, bych chtěl vědět, jak se v pracovní neschopnosti řeší náhrada mzdy za státní svátek v době prac. neschopnosti 4 – 14 den? Jestli mám nárok na náhradu mzdy od zaměstnavatele nebo 100% státního svátku nebo je tento den bez náhrady?

  Děkuji za Vaši odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, je to tak že první 3 dny se počítají jako „pracovní dny“ (resp. směny), tj. náhrada mzdy náleží za neodpracované směny, přičemž první 3 neodpracované směny nejsou zaplaceny. Neplacené dny jsou tedy čtvrtek, pátek, pondělí.
   Pokud by v době, za kterou vám náleží náhrada mzdy byl státní svátek připadající na pracovní den, pak by vám za něj náležela náhrada mzdy.

 • Custom avatar Andrea

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat. Přišla jsem o zaměstnání a nahlásila jsem se na Úřad práce,kde jsem pobírala podporu. V době,kdy jsem byla na ÚP jsem otěhotněla a podpora mi zkončila. Byla jsem poslaná na sociálku,kde mi však nejsou schopni pomoci. Od lékařky mám neschopenku,jsem v rizikovém těhotenství,ale žádné peníze nedostávám. Prosím na koho se mám v mé situaci obrátit. Děkuji

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud jste nezaměstnaná tak opravdu nemáte nárok na nemocenské dávky. Pokud žijete sama a nemáte žádný příjem, pak byste mohl mít nárok na dávky hmotné nouze. Pokud nežijete sama, pak se zohledňují příjmy i osob, se kterými žijete. Pokud jsou celkové příjmy vyšší než je hranice hmotné nouze, pak opravdu nárok na jiné dávky nemáte a dostanete až rodičovský příspěvek po narození dítěte.

 • Custom avatar Lenka

  Dobrý den,
  prosím Vás o radu ohledně výpočtu a výše nemocenské. Od roku 2010 do března 2014 jsem byla na úřadu práce po rodičovské dovolené. Teď jsem 1.4.2014 nastoupila do nového zaměstnání, ale kvůli rizikovému těhotenství jsem od 17.4.2014 v pracovní neschopnosti. Podle čeho se mi bude počítat výše nemocenské když mám odpracováno pouze 16 dní za poslední 4 roky?Děkuji za odpověď.

 • Custom avatar Roman

  Dobrý den,
  manželka pracovala 2 roky na poloviční úvazek v obecní škole. Čistý příjem cca 8000 Kč. Zaměstnání ukončila v červnu 2013. I při zaměstnání byla OSVČ. Po ukončení zaměstnání v červnu 2013 byla pouze OSVČ s minimálním výdělkem kde si platila na správu sociálního zabezpečení minimální zálohu cca 1800 Kč a na zdravotní pojišťovnu posílala minimální zálohu cca 1750 Kč (nevím zda se jedná o zdravotní pojištění v pravém slova smyslu).Stále je OSVČ a v dubnu 2014 nastoupila do nového zaměstnání s hrubou mzdou cca 20 000 Kč. Čistě teoreticky, pokud nyní otěhotní a bude od května 2014 na rizikovém těhotenství, bude vlastně na nemocenské? Z čeho a jak se vypočítává pokud má na ni nárok. Má následně cca 6 až 8 týdnů před porodem nárok na PPM? Z čeho by se pak tato vypočetla? Je pro přiznání nemocenské, nebo PPM a následného rodičovského příspěvku důležité přerušit OSVČ? Pokud by si chtěla po porodu přivydělávat jako OSVČ musí platit sociální a zdravotní příspěvky jak jsem uvedl úvodem?

  Předem moc děkuji za odpovědi a přeji hezký den.

  Roman

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, vycházím z toho, že manželka je nyní zaměstnaná na hlavní pracovní poměr a současně je OSVČ jako vedlejší činnost. Pokud nastoupí v zaměstnání na nemocenskou, pak by na ni měla mít nárok, jako každý jiný zaměstnanec.

   Co se týká nároku na PPM, tak tady bude záležet na tom, kdy bude termín porodu. Také na tom, jestli si v době kdy byla OSVČ hradila nemocenské pojištění. Nemocenské pojištění je něco jiného než zdravotní pojištění. Placení nemocenského pojištění je u OSVČ dobrovolné.

   Aby měla nárok na PPM, tak v době nástupu na mateřskou (6 – 8 týdnů před porodem) musí být stále zaměstnána, nebo alespoň v ochranné lhůtě 180 dní od konce posledního zaměstnání. A dále v té době musí splnit podmínku účasti na nemocenském pojištění v délce 270 kalendářních dní. Do této doby se započítá určitě celá doba jejího posledního zaměstnání, případně i včetně pracovní neschopnosti. Vzhledem k tomu že se sleduje doba 24 měsíců před nástupem na PPM, tak by se jí tam mělo započítat i doba zaměstnání v roce 2013 (kolik přesně, to záleží na konkrétním termínu nástupu na PPM). Doba kdy byla jenom OSVČ by se jí započítala pouze tehdy, pokud si platila nemocenské pojištění.

   Co se týká podnikání jako OSVČ během rodičovské, záleží na tom, jestli bude i nadále trvat její zaměstnání. Pokud by jí pracovní poměr skončil, pak by se automaticky stala OSVČ na hlavní činnost a musela by si odvádět sociální/zdravotní i kdyby neměla žádný příjem. Jinak ale během pobírání rodičovského příspěvku není nijak omezena možnost chodit do práce nebo podnikat. Musí být jen zajištěna řádná péče o dítě, na které je pobírán rodičovský příspěvek.

   • Custom avatar Roman

    Dobrý den paní Králová, děkuji za Vaši odpověď. Poprosím ještě o informaci související s odpovědí a výpočtem nemocenské. Pokud manželka pracovala dva roky na poloviční úvazek ve škole do června 2013, současně a stále je OSVČ a neplatí si nemocenskou a od dubna 2014 je zaměstnaná s hrubou mzdou 25 000 Kč , a v květnu onemocní například z důvodu rizikového těhotenství a bude tedy na nemocenské, která se počítá z posledních 12 měsíců – jaká by byla nemocenská od 14. dne do porodu, když jako OSVČ měla jen minimální příjmy?

    Předem děkuji

    Roman

    • Jana Králová, kalkulacka.org

     Dobrý den, nemocenské dávky se počítají z poslední pojištění činnosti. Pokud je aktuálně zaměstnaná na HPP a nastoupila by do pracovní neschopnosti, pak by se její nemocenská odvíjela od hrubé mzdy v aktuálním zaměstnání.

     • Custom avatar Roman

      Dobrý den paní Králová,

      Děkuji za Vaši odpověď, ale trochu mě plete, že v úvodu webu kalkulačky je uvedeno, že nemocenská se pǒcítá z průměru posledních 12 měśců kdy bylo nemocenské pojištěni placeno a manželka si jako OSVČ nemocenské pojǐštěni neplatila. Nyní je placeno jen jeden měsíc v HPP od měsíce dubna. Podle Vaší odpovědi bych rozuměl, že výpočet nemocenské by se počítal pouze z jednoho měsíce jako by to byl průměr za 12 měsíců. Předem děkuji za odpověď. Roman

     • Jana Králová, kalkulacka.org

      Dobrý den, nemocenské dávky – resp. vyměřovací základ se počítá z poslední pojištěné činnosti. Pokud poslední pojištěná činnost trvala delší dobu než 12 měsíců, pak se za rozhodné období považuje právě oněch posledních 12 měsíců. Jinak platí následující pravidla:

      (4) Jestliže sociální událost u zaměstnance vznikla v období, kdy od vzniku pojištění zaměstnance do konce kalendářního měsíce, který předchází kalendářnímu měsíci, v němž sociální událost vznikla, neuplynulo 12 kalendářních měsíců, je rozhodným obdobím období od vzniku pojištění zaměstnance do konce kalendářního měsíce, který předchází kalendářnímu měsíci, v němž sociální událost vznikla.

      (5) Jestliže sociální událost u zaměstnance vznikla v kalendářním měsíci, v němž vzniklo pojištění zaměstnance, je rozhodným obdobím období od vzniku pojištění zaměstnance do konce tohoto kalendářního měsíce a pokud zaměstnání netrvalo do konce tohoto kalendářního měsíce, do dne, kterým zaměstnání skončilo.

      (6) Nemá-li zaměstnanec v rozhodném období stanoveném podle odstavce 3 vyměřovací základ nebo není-li v rozhodném období alespoň 7 kalendářních dnů, jimiž se dělí
      vyměřovací základ, je rozhodným obdobím první předchozí kalendářní rok, v němž byl dosažen započitatelný příjem a je v něm alespoň 30 kalendářních dnů, jimiž se dělí vyměřovací základ. Rozhodné období podle věty první začíná nejdříve dnem vzniku pojištění zaměstnance. První předchozí kalendářní rok se zjišťuje postupně od roku, v němž vznikla sociální událost.

 • Custom avatar Magda

  Dobrý den, nastoupila jsem po výpovědi na úřad práce a v ochranné lhůtě jestě na nemocenskou. Dostanu za prvnich 14 dní peníze od UP?
  Děkuji za odpověď, Magda

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, ne v tomto případě za prvních 14 dní nic nedostáváte. Jakmile jste v pracovní neschopnosti, tak nemůžete být vedená v evidenci úřadu práce. A nevzniká vám ani nárok na náhradu mzdy na kterou mají nárok zaměstnanci.

 • Ilona Holubová

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat :manžel měla pracovní úraz.Celý měsíc duben byl na neschpence a v práci nedostal za prvních 14 dní žádnou výplatu že prý mu to zaplatí všechno sociálka.Tak by mě zajímalo jak to je. Děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, prvních 14 dní vyplácí zaměstnavatel náhradu mzdy – resp. za první 3 dny není placeno nic, následně jsou hrazeny pracovní dny – resp. neodpracované směny. Od 15 dne pak vzniká nárok na nemocenské dávky. Ty vyplácí ČSSZ.

 • petr

  dobry den tahle nemocenska je lumparna na lidi
  co ma člověk delat když onemocni ,a dostanu par korun
  jak ma pak žit když dostane nemocenskou sotva na přežiti
  hlavně slibujou na volbách

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Půjčka zdarma bez úroků
Online půjčka bez registru
Poradna a diskuze
 • Kirschner EvzenDobry den chtel jsem se zeptat jestly bych si odvas pujcit dekuji Kirschnervíce »
 • JanaDobry den potrebovala bych pujcit 7000 jsem studentvíce »
 • viraPodsebuju v hotovosi 100 000 je to mohne dekuji...více »
 • vladimiraDobry den jake mate podminkyohledne pujcky,jsem dochodkyne,duchod mam 4238-prispevky 4800kč jakou bych mela u vas...více »