Kalkulačka mateřská OSVČ – jaké jsou podmínky pro nárok na PPM?

<span>Kdy má OSVČ nárok na peněžitou pomoc v mateřství, neboli mateřskou dovolenou? Jaké musí být splněny podmínky a kolik peněz můžete dostat? Spočítejte si to v online kalkulačce.</span> Kdy má OSVČ nárok na peněžitou pomoc v mateřství, neboli mateřskou dovolenou? Jaké musí být splněny podmínky a kolik peněz můžete dostat? Spočítejte si to v online kalkulačce.

Kolik je mateřská pro OSVČ a za jakých podmínek má nárok žena – podnikatelka – na mateřskou dovolenou a související peněžitou pomoc v mateřství (PPM)? Na rozdíl od zaměstnanců platí pro OSVČ trochu jiná pravidla a podmínky pro nárok na dávky v době těhotenství a po porodu. Naše kalkulačka pro výpočet mateřské pro OSVČ vám pomůže zjistit, jestli máte nárok, a kolik byste dostali.

Kalkulačka mateřská pro OSVČ v roce 2024

Podnikatelky (OSVČ), mohou mít nárok na mateřskou (PPM), pouze za předpokladu, že si platí dobrovolné nemocenské pojištění. To je v roce 2024 v minimální výši 216 Kč měsíčně. Pokud si OSVČ nemocenské pojištění neplatí, pak nárok na PPM nevznikne, a bude mít nárok pouze na rodičovský příspěvek.

Při minimální platbě nemocenského pojištění (216 Kč v roce 2024), vychází mateřská jen velmi nízká. Za měsíc (30 dní) by to bylo jenom 5 550 Kč.

Viz aktuální kalkulačka mateřská (PPM) u OSVČ v roce 2024

Online výpočet – mateřská OSVČ

Kalkulačka mateřská pro OSVČ
Kolik platíte na nemocenské pojištění
(měsíční platba)

Počet narozených dětí
Výpočet

Peněžitá pomoc v mateřství se vyplácí maximálně 196 dní při narození 1 dítěte a maximálně 259 dní při narození 2 a více dětí.

OSVČ a nárok na mateřskou

OSVČ, tedy ten kdo má podnikání jako hlavní činnost, má nárok na mateřskou, resp. dávku peněžité pomoci v mateřství, za podobných podmínek, jako běžný zaměstnanec. Základní podmínky jsou tyto:

  • V době nástupu na mateřskou (při podání žádosti o PPM), musí být aktivní účast na nemocenském pojištění
  • V době nástupu na mateřskou musí být splněna podmínka aktivní účasti na nemocenském pojištění neméně 270 kalendářních dní za poslední 2 roky

Pro OSVČ platí navíc ještě jedna podmínka:

  • V době podání žádosti o PPM musí být splněna podmínka aktivní účasti na nemocenském pojištění nejméně 180 dní za poslední rok

Nemocenské pojištění a OSVČ

Zatímco třeba zdravotní pojištění si musí OSVČ platit povinně ze zákona, nemocenské pojištění je zatím stále dobrovolné (pozn.: toto se může v blízké budoucnosti měnit, protože existuje několik návrhů na změnu zákona, aby nemocenské pojištění bylo povinné i pro OSVČ, k aktuálnímu datu, tj. 1. 1. 2014 je ale nemocenské stále nepovinné).

Pokud se OSVČ rozhodne platit nemocenské pojištění, pak minimální částka je v roce 2014 rovna částce 115 Kč měsíčně. Pokud si budete platit tuto minimální zálohu, pak je to podobné, jako byste byli zaměstnáni s hrubou mzdou 5000 Kč.

Nemocenské pojištění je možné platit v libovolné výši. Pokud se ale bavíme o PPM (peněžitá pomoc v mateřství), pak maximální částka, jakou dává smysl platit je 2387 Kč. To je dáno tím, že pro výpočet mateřské se vyměřovací základ redukuje. Nad určitou částku se tak (stejně jako u zaměstnanců) již nezapočítá nic. Platit vyšší nemocenské pojištění je tedy zbytečné, protože tím už si výslednou výši mateřské nijak nezvyšujete.

Jak se vypočítá mateřská u OSVČ

Základem pro výpočet je zaplacené nemocenské pojištění. Podobně jako u ostatních nemocenských dávek, i zde se pro výpočet používá jako rozhodné období posledních 12 měsíců. Tedy posledních 12 kalendářních měsíců před měsícem, ve kterém vznikl nárok na PPM.

Denní vyměřovací základ je možné zjednodušeně vypočítat tak že:

  • Průměrná částka zaplaceného nemocenského pojištění se vydělí 0,023, tj. u minimálního nemocenského 115 Kč by to bylo 115 / 0,023 = 5000 Kč (nemocenské pojištění je 2,3% z hrubé mzdy)
  • Následně je možné takto vypočítanou „hrubou mzdu“ vynásobit 12 (počet měsíců rozhodného období) a vydělit 365 (počet kalendářních dní v rozhodném období). Tedy (5000 * 12) / 365 = výsledkem je denní vyměřovací základ ve výši 164,39 Kč
  • Podobně by bylo možné vzít všechny platby na nemocenské pojištění za 12 měsíců ty vydělit 0,023 a následně pak ještě 365

Takto vypočítaný denní vyměřovací základ se pak dále redukuje:

  • Do částky 865 Kč se pro mateřskou započítává 100%
  • Do částky 1298 Kč se pro mateřskou započítává 60%
  • Do částky 2595 Kč se pro mateřskou započítává 30%

V případě minimálního nemocenského pojištění by se započítala celá částka. Výsledná mateřská pak představuje 70% z redukovaného denního vyměřovacího základu za každý kalendářní den. U běžného 30-ti denního kalendářního měsíce by tak bylo vyplaceno 3480 Kč.

Další podmínky a informace – mateřská OSVČ

Ostatní okolo mateřské je pro OSVČ stejné jako pro běžné zaměstnance. I zde platí, že na mateřskou se nastupuje zpravidla 6 – 8 týden před porodem. Maximální doba vyplácení PPM je u jednoho dítěte 28 týdnů a u dvou dětí 31 týdnů.

O mateřskou (PPM) si může požádat i otec dítěte –  OSVČ. Může o ni žádat na základě uzavření dohody o svěření dítě do péče (písmenná dohodla uzavřená s matkou dítěte). Otec může o PPM žádat až od 7 týdne po porodu, dostane tedy maximálně 22 týdnů.

Může OSVČ během mateřské dále podnikat?

Mateřská (PPM) se vyplácí jako nemocenská dávka – tedy jako náhrada za dobu kdy se osoba nemůže věnovat výdělečné činnosti. Z logiky této věci tedy platí, že není možné vykonávat stejnou činnost, za jakou je vyplácena náhrada v podobě peněžité pomoci v mateřství.

V praxi to znamená že OSVČ sice dále může vykonávat samostatně výdělečnou činnost, ale mělo by se jednat o jiný předmět podnikání, než ten na základě kterého je placeno nemocenské pojištění a na základě kterého je vyplácena mateřská.

Je zde také otázka následné rodičovské dovolené. Pokud by OSVČ před mateřskou a následnou rodičovskou neukončila podnikání, pak jí i nadále trvá povinnost platit si odvody na sociální a zdravotní pojištění. Stejně tak, pokud OSVČ plánuje druhé dítě, po skončení současné rodičovské dovolené, měla by si i nadále platit nemocenské pojištění. Je tedy na zvážení, jestli bude OSVČ opravdu vykonávat nějakou činnost během MD a RD. Pokud ne, je lepší na tuto dobu živnost ukončit nebo alespoň dočasně přerušit.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčky na směnku &“8211. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčky do 50 000 Kč bez příjmu na ruku ihned. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Diskuse: Kalkulačka mateřská OSVČ – jaké jsou podmínky pro nárok na PPM?

Diskuse: 62
  • Custom avatar Eva

    Dobrý den,
    v současné době jsem na rodičovské, a to do 2,5 let dítěte, tedy do 04/15, nárok na ppm jsem neměla, současně vykonávám samostatnou činnost jako vedlejší. Plánuji další dítě a chtěla bych
    se zeptat, jestli a zejména od kdy budu mít nárok na ppm, pokud si nyní, tedy od 08/14 začnu platit
    nemocenské pojištění, dosud jsem si ho neplatila. Za rok 2013 jsem měla příjmy do 15000,-, takže jsem nepodávala daň. přiznání. Mohu si platit v takovém případě vyšší nemocenské pojištění než je
    minimálních 115,-?
    Pokud bych měla dítě dříve, než mi vznikne nárok na ppm, budu si moci alespoň zvolit 3letou
    variantu rodičovské, pokud manžel jako osvč si nemocenské platí v minimální výši? U současné
    rodičovské jsme tuto možnost volby měli, ale to dítky tomu, že byl mažel zaměstnanec.
    Děkuji za odpověď

  • Custom avatar Kamila

    Vážená paní Králová, jsem OSVČ a s manželem plánujeme miminko. Jelikož je obchod mým jediným zdrojem příjmů, ráda bych si ho zachovala i během trvání mateřské a rodičovské dovolené. V obchodě jsem sama, tudíž za sebe budu muset najít záskok/zaměstnance/brigádníka. Bohužel jsem nikde nenašla, jak se v tomto případě postupuje. Ráda bych se tedy zeptala nebo Vás spíše požádala o radu, jak toto zařídit, případně jaká forma smlouvy je nejvýhodnější pro mě i pro paní na plánovanou výpomoc.
    Zároveň je zde riziko, že nezvládnu splnit kritérium zmiňovaných 270 dní účasti na nemocenském pojištění, ale pouze jeho části – mohu si i přesto zvolit délku a výši čerpání rodičovského příspěvku nebo zde platí stejná podmínka jako pro splnění nároku na PPM? Případně je možné převést čerpání PPM (na kterou pravděpodobně nebudu mít nárok) a rodičovského příspěvku na manžela?

    Moc děkuji za odpověď a přeji příjemný den

    K.

  • Custom avatar Ivana

    Dobrý den, bohužel jsem nestihla si zobrazil Vaši odpověď – nedostanu se do historie dotazů. Zeptám se tedy znovu. Jsem OSVČ a od 2013 studuji doktorské studium prezenční formou, kt. budu studovat další dva roky. Neplatím si nemocenskou, zajímalo by mne, jestli má smysl začít si platit alespoň těch 119Kč, dále jestli se mi tohle studium počítá pro mateřskou. Platím si sociální a zdravotní, mi. zálohy pro hlavní činnost a je mi 30 let. díky za Vaši odpověď.

  • Custom avatar Marta

    Dobrý den,jsem osvč a celou dobu podnikání (cca 5let) odvádím O,- daňové přiznáni.Budu si moci vybrat délku rodičovské dovolené,nebo budu mít automaticky 4 roky?Děkuji za odpověd.

  • Custom avatar Bibi

    Dobrý den, chci se zeptat já nemám nárok na PPM ale přítel ano ale nevím jak by se to vypočitavalo do teď byl zaměstnanec 4roky a od 1.7.2014 pracuje jako OSVČ zatím se nepovine nemocenské nehradí ale to by se dalo ještě zachranit do konce měsíce nebo mu stačí to co měl placene jako zaměstnanec když má placene jako zaměstnanec za posledni rok tech 180 dní.. termin porodu je 4.11.2014 děkuji

  • Custom avatar Petra

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem normálně zaměstnaná, ale k tomu ještě podnikám jako OSVČ – vedlejší činnost. Plánujeme druhé dítě a chtěla jsem se zeptat, jestli je možné pobírat mateřskou jak od zaměstnavatele, tak jako OSVČ, když si jako OSVČ budu platit nemocenské pojištění? A také jestli by bylo potřeba platit zálohy, když je normálně na vedleší činnost neplatím? díky P

  • Custom avatar K.K.

    Dobrý den,
    jsem OSVČ a manžel také. Ani jeden neplatíme nemocenské pojištění. Už pánujeme založení rodiny. Pokud jsem to správně pochopila, na PPM bych měla nárok, pokud bych měla účast na nemocenském pojištěni min 18O dní za posledních 12 měsíců před nástupem na mateřskou dovolenou + 90 dní o rok dříve? Počítá se celkem 270 dní za posledních 24 měsíců?
    Je pro mě reálné dosáhnout na PMM? Nebo je výhodnější platit nemocenské pojištění a počítat spíše se získáním nemocenských dávek 6 týdnu před a 6 týdnu po porodu?
    Můžu si i v případě, že nemám nárok na PPM sama zvolit délku čerpání RP (mezi variantami 2, 3 nebo 4 roky)? Někde jsem ještě četla, že pro OSVČ, které nemají nárok na mateřskou, platí pouze pomalé čerpání tj. 4 roky.
    Děkuji za odpověď.
    S pozdravem K.K.

  • Lucie Š.

    dobrý den,
    mám touto cestou dotaz ohledně peněžité pomoci v mateřství, v návaznosti na pracovní neschopnost u OSVČ.
    v současné době jsem na rodičovské dovolené od 1.11.2012.
    dne 31.5. skončil můj pracovní poměr (dle §318 ZP) a od 1.6.2014 jsem vedena jako osoba spolupodnikající (SVČ je, vzhledem k RodP, vedlejší a momentálně z této činnosti nemám příjmy).
    nyní jsem těhotná, TP mám 19.3.2015 a od 22.8.2014 si hradím nemocenské pojištění v maximální vypočtené výši za měsíc.
    na mateřskou bych měla nastoupit 5.2.2015 (6 týdnů před TP) a když jsem počítala jednotlivé dny nemocenského pojištění do termínu nástupu na PPM, tak abych splnila podmínku 180 dní nem.poj. u OSVČ, vychází mi od začátku hrazení NP 168 dní do nástupu na PPM.
    na OSSZ mi řekli, že není problém a že budeme čekat na porod, k jehož dni podmínku 180-ti dnů NP splním, pokud ovšem neporodím předčasně.
    zároveň úřednice zmínila možnost nástupu na rizikové těhotenství (pochopitelně nejdříve od 23.11.2014, tj. po uhrazení min. tří měsíců NP) s tím, že při nemocenské se PPM počítá/určuje „jinak“ a tím pádem by bylo následně teoreticky možné nastoupit na PPM od 5.2.2015.
    konkrétně mě tedy zajímá – z čeho by pak byla vypočtena PPM, pokud bych případně nastoupila na nemocenskou před nástupem na mateřskou a měla uhrazené nemocenské v maximální vypočtené výši – bylo by to i tak z uhrazených měsíčních dávek NP?
    (…snad je můj dotaz srozumitelný…)
    děkuji předem za odpověď a zdravím.

  • Custom avatar Denisa

    Krásný den, jsem OSVČ 4 měsíce a plánujeme mimčo. Chci se zeptat, z toho co jsem vyčetla budu mít nárok na PPM. Platím si 4 měsíce 115kč a před tím jsem byla pul roku na pracovním úřadě což se nepočítá ale před tím jsem byla 2 roky zaměstnaná . Nebo na kolik si můžu zvednou těch 115kč ? abych brala co největší částku ? Takže by mi to mělo dát potřebnou lhůtu.Kolik tedy budu pobírat a do jaké doby. Ještě jedna otázka : porodné, jsem hlášená u mamky v bytě která vydělává 12tis. čistého , bydlí tam s námi 15 letý bratr který studuje a já . Ale jak se u nás pozná 2,4 násobek životního minima, když jsem OSVČ a ještě jsem nic nepřiznávala. A mohu dále vykonávat činost jako Osvč ? nebo ne ? Děkuji za odpověd , strašně mi tím pomůžete .

    Krásný den Denisa

  • Lucie

    Dobrý den,

    chtěla bych se zeptat. Plánuji těhotenství a jsem OSVČ od r. 2010, dobrovolné nemocenské poj. jsem si začala platit loni. Podmínku 270 dní tedy splňuji.

    Loni jsem si platila tak, že jsem si výši plateb na nemocenském určovala sama (podle toho, jak to vyšlo) a úměrně tomu dle kalkulačky navýšila i platby na sociálním poj. Takže jsem si třeba jeden měsíc poslala na nemocenském 500 kč, jindy 300 kč a dle toho soc. poj. Chtěla jsem si tak podchytit nárok na relativně slušnou mateřskou. Bohužel mě rozčílilo, když jsem zjistila, že se od ledna opět podmínky změnily. Znamená to, že všechny mnou investované peníze v r. 2013 propadnou státu a já z toho neuvidím ani korunu??

    Než jsem přišla na změnu podmínek, do dubna letošního roku jsem platila tak jako loni. Pak bylo na OSSZ řečeno, že je to zbytečné a jsou nové regule. Dle příjmů a výměru z r. 2013 mi byl stanoven maximální limit pro platbu nemocenského poj., který tedy teď platím (činí 239 kč). Což znamená, že s mateřskou bych byla někde na polovině toho, co jsem plánovala loni (cca 7tis).

    Mám nárok na vrácení přeplatků z OSSZ na sociálním poj. a přeplatku na platbách nemocenské za první měsíce 2014? Dá se případně nějak nemocenská/mateřská pojistit u pojišťovny a platit i tam?

    Moc děkuji předem za odpověď

  • Custom avatar Monika Nováčková

    Dobrý den,
    jsem běžný OSVČ s pravidelným měsíčním příjmem Kč 25 000,- a to od ledna 2014. Od října 2014 si budu platit klasické důchodové pojištění ve výši Kč 1 894,- a nemocenské. Nemocenské mi bylo na ČSSZ doporučeno ve výši Kč 149,-.
    Současně chci v říjnu 2014 otěhotnět, tím pádem porodit v červnu 2015.
    Jsem ale zmatena různými informacemi, jakou výši mateřské vlastně budu mít. Informace na webu a na ČSSZ jsou odlišné a zde v diskuzi ještě jiné. Plavu v tom.
    Při úhradě nemocenské Kč 500,-/měsíčně mi dle kalkulačky vychází 15 300,-, ale na úřadě mi řekli, ať nepočítám víc než Kč 3 000,- měsíčně, pokud si nebudu hradit nadstandardně vysoké zálohy. Což ale nemohu z důvodu vysoké hypotéky a poplatků za byt.
    Mohu požádat o pomoc, jaká výše mateřské mi bude náležet?
    Jakou výši nemocenského si mám platit, abych nebrala mateřskou ve výši Kč 3 000,- jak mi bylo na ČSSZ sděleno?
    S mateřskou ve výši Kč 3 000,- půjdu finančně ke zdi a mít dítě by pro mě bylo bezpředmětné. Je mi 37 let.
    Moc děkuji za zorientování v problematice.
    Monika

  • Custom avatar Petra K

    Dobrý den,
    chtěla bych Vás požádat o radu..
    S manželem plánujeme miminko, teď jsem zaměstnaná na HPP (30.000,- hrubého) a zároveň mám ŽL na vedlejší činnost. Šéf mi teď nabídl práci z domova na ŽL. Tedy ukončit zaměstnání a mít už pouze ŽL na HPP. Zálohy na SP, ZP a nemocenské neplatím teď žádné. A chtěla jsem se zeptat, co by to pro mne znamenalo, kolik bych si musela platit nemocenské a jak dlouho, abych měla mateřskou alespoň 20tis. (19.500,- mi vyšlo z platu ze zaměstnání).. a zda nevadí, když těch 12 měsíců před nebude pouze zaměstnání nebo pouze ŽL.
    Moc děkuji za odpověď.

  • Custom avatar Láďa

    Dobrý den,
    nevíte náhodou, jestli se nechystají nějaké změny ohledně mateřské a rodičovské od příštího roku, 2015?
    Děkuji za odpověď

  • Custom avatar Iva

    Dobrý den..

    Chci se zeptat, takže když si neplatím nemocenské pojištění, nebudu mít nárok na mateřskou?

  • Custom avatar Mirka

    Dobry den,

    Rada bych se zeptala na nasledujici. Momentalne jsem po dobu nekolika let v zamestnaneckem pomeru a zaroven OSVC jako vedlejsi cinnost. Rada bych nyni ukoncila pracovni pomer a presla na OSVC hlavni cinnost. Me dotazy:
    – vzhledem k historicke vedlejsi cinnosti OSVC, mohu si od prvniho dne hlavni cinnosti OSVC platit nemocenskou v maximalni mozne vysi resp.v optimalni hladine 2tis.mesicne?
    -jak by se mi pote pocitala PPM, kdyz bych za posledni 2 roky mela vlastne kombinaci ucasti na nemocenskem skrz zamestnanecky pomer (rekneme ten 1.rok ze dvou zkoumanych) a 2.rok dobrovolnou ucast jako OSVC?
    Je mi jasne, jak vznika narok v jednotlivych pripadech (bud zamestnanec nebo OSVC), ale netusim, jak to funguje v kombinaci. Zaroven by me zajimala situace, kdy splnite ucast v poslednich dvou letech (kombince ze zamestnaneckeho pomeru a dale jako OSVC), ale zaroven jako OSVC splnite mene nez 180 dni (realne pripad, kdy bych ze zamestnaneckeho pomeru jiz odchazela tehotna).

    Predem Vam dekuji.

  • Custom avatar Mirka

    Dobry den,

    Jeste doplnujici dotaz. U jinych dotazu pisete, ze vyse nemocenske, kterou si jednotlivec jako OSVC muze platit je zavisla na prijmech z predchoziho obdobi. Jsou pro stanoveni vyse brany v potaz pouze prijmy jako OSVC nebo i zamestnaneckeho pomeru, pokud v danem obdobi byla kombinace obou?

    Dekuji Vam.

  • Custom avatar Jana

    Dobrý den,

    ráda bych se zeptala, zda je pro ženu, která plánuje v horizontu dvou let potomka, v současné době praktické být OSVČ či je lepší hlavní pracovní poměr? Průměrná mzda pro OSVČ u této ženy by byla 18 – 20 000 hrubého, u HPP stejná.

    Můžete mi, prosím, napsat, jak by v případě, že by tato žena byla OSVČ, vypadala její mateřská/rodičovská dovolená? (Počítejme, že splnila požadavek 270 dnů placeného pojistného, z toho 180 dnů v roce před započetím mateřské a platila si maximální možné nemocenské pojištění – nevím přesně, kolik to v současnosti je).

    Děkuji Vám moc.
    S úctou

    Jana Š.

  • Custom avatar Marie

    Dobrý den, jsem OSVČ. Nečekaně jsem otěhotněla, jsem v úplném začátku těhotenství. Neplatila jsem si dosud nemocenské. pokud tomu dobře rozumím, tak i kdybych si ho začala teď platit, nárok na mateřskou mít nebudu…Rodičovský příspěvek budu muset čerpat 4 roky. Budu si muset vydělávat,abychom dítě uživili, na to nárok mám? Pamatuji s první dcerou, že jsem nemohla vydělávat vůbec a pak jen omezeně- tuším, že to bylo kolem 3.500Kč. Na jaké příspěvky a přídavky mám ještě případně nárok? Děkuji mockrát za odpověď.

  • Custom avatar Juli

    Dobrý deň,
    rada by som sa informovala ako si poradiť s výpočtom materskej a na koho sa obrátiť. Od 20.1. 2013 do 31.5. 2014 som bola riadne zamestnaná v ČR. Po náhlom krachu spoločnosti mi bola priznaná dávka v nezamestnanosti, ktorú som poberala od 1.6. do 30.8. Následne od 1.9. 2014 som sa stala OSVČ. Nemocenské poistenie si platím. Nástup na materskú by mal byť cca 15.1. 2015 Ako sa v mojom prípade počíta výška dávky? Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

  • Custom avatar Martina

    Dobrý Den.Jsem OSVC a platim si nemocenské pojisteni,tudíž mi vznikne nárok na PMM.Jelikož si platim pouze 149 Kč měsíčně,tak předpokládám ze PMM bude nizsi než rodičovský prispevek rozlozeny do 3let.Je možnost se PMM vzdát(vim,ze PMM nebudu pobiratkdyz budu mit příjem ze stejné cinnosti, z niž pobiram PMM) a rovnou po narozeni dítěte pobírat RP.Někde jsem slyšela ze pokud OSVC ma PMM nižší než je zivotni minimum,tak ze se ji to dorovnava do životního minima.Děkuji za odpověď.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Poradna a diskuze
  • Emma: Dobrý den, do výpočtu odstupného se počítají odmeny a bonusy, nicméně bych...
  • Silva: Pokud mám na dluh a penále u ZP jen výkaz nedoplatků, nemělo by se na mě vztaho...
  • milka58@seznam.cz: Manžel je odkázán na plnou péči zdravotníků v LDN.Má myotonickou disfunkci sv...
  • Chovanec Stefan: Rychlá půjčka je nyní dostupná Kontaktujte nás Rychlá a spolehlivá finanční...
  • Soňa: Zajímavá diskuse.Můj tatínek zemřel v DD. Po jeho smrti jsme vyklízeli věci, a...