Kalkulačka mateřská dovolená 2014

Spočítejte si, jaká bude vaše mateřská v roce 2014. Kdo má nárok na peněžitou pomoc v mateřství a na co si dát pozor? Přečtěte si tento článek a dozvíte se vše potřebné. Spočítejte si, jaká bude vaše mateřská v roce 2014. Kdo má nárok na peněžitou pomoc v mateřství a na co si dát pozor? Přečtěte si tento článek a dozvíte se vše potřebné.

Mateřská dovolená, mateřský příspěvek, nebo nejpřesněji peněžitá pomoc v mateřství patří mezi nemocenské dávky vyplácené z nemocenského pojištění. Následující kalkulačka pro výpočet mateřské v aktuální verzi pro rok 2014 vám umožní spočítat, jaká bude vaše mateřská v roce 2014. Dále jsme pro vás připravili podrobný přehled informací o mateřské dovolené v roce 2014, kdo má nárok, jaká je její délka, jak se provádí výpočet mateřského příspěvku, a na co byste si určitě měli dát pozor, aby to pro vás bylo co nejvýhodnější.

POZOR: Tento článek a kalkulačka již nemusí být aktuální

Tento článek a kalkulačka již nemusí být aktuální. Mohou zde být uvedeny informace, které nejsou pro tento rok platné. Aktuální informace a kalkulačku pro letošní rok najdete: Kalkulačka mateřská dovolená 2018.

Mateřská dovolená 2014 – online kalkulačka

Kalkulačka mateřská
Hrubá měsíční mzda
(průměr za posledních 12 měsíců)

Počet narozených dětí
Výpočet

Peněžitá pomoc v mateřství se vyplácí maximálně 196 dní při narození 1 dítěte a maximálně 259 dní při narození 2 a více dětí.

Další užitečné kalkulačky nejenom pro maminky

Nárok na mateřskou dovolenou 2014

Podmínky přiznání nároku na mateřskou dovolenou se v roce 2014 nijak zásadně nemění. Od 1. 1. 2014 došlo pouze k úpravě redukčních hranic, které se používají pro výpočet výše mateřského příspěvku. Redukční hranice se od 1. 1. 2014 zvýšily takto:

 • 1 redukční hranice se zvýšila o 2 Kč z 863 Kč (v roce 2013) na 865 Kč (v roce 2014)
 • 2 redukční hranice se zvýšila o 3 Kč z 1295 Kč (v roce 2013) na 1298 Kč (v roce 2014)
 • 3 redukční hranice se zvýšila o 6 Kč z 2589 Kč (v roce 2013) na 2595 Kč (v roce 2014)

Jinak platí stále stejné podmínky:

 • Nárok na mateřskou má zaměstnanec, pokud v posledních dvou letech bylo placeno nemocenské pojištění alespoň 270 dní (poslední 2 roky = posledních 24 měsíců před podáním žádosti o peněžitou pomoc v mateřství)
 • Nárok na mateřskou má i OSVČ, pokud splní podmínku 270 dní placeného nemocenského pojištění za poslední 2 roky, a současně, pokud v posledním roce bylo nemocenské pojištění placeno nejméně 180 dní (poslední rok = posledních 12 měsíců před podáním žádosti o peněžitou pomoc v mateřství)

Délka mateřské dovolené 2014

Délka mateřská dovolené – resp. doba, po kterou je poskytována peněžitá pomoc v mateřství, je tato:

 • Maximální délka mateřské dovolené při narození jednoho dítěte = 196 dní
 • Maximální dílka mateřské dovolené při narození 2 a více dětí = 259 dní

Mateřská dovolená zpravidla začíná v období 6 – 8 týdne před očekávaným porodem. V případě rizikového těhotenství může vlastní mateřské dovolené ještě předcházet pracovní neschopnost (nemocenská). Délka mateřské je 28 týdnů (při narození jednoho dítěte) nebo 31 týdnů, při narození 2 a více dětí. Platí pak ještě toto omezení:

 • Peněžitou pomoc v mateřství je možné pobírat maximálně do 1 roku dítěte
 • Výjimkou je stav kdy se nejedná o porod ale převzetí dítěte do péče, pak je možné mateřskou čerpat až do věku 7 roků

Uvedené maximální doby ale nijak neprodlužují celkovou délkou. Stále je nárok jen na 196 resp. 259 dní. Maximální doba, do kdy je možné PPM čerpa,t pouze určuje období, během kterého musí být vybrána

Výpočet mateřské 2014

Výpočet PPM (Peněžitá Pomoc v Mateřství) se provádí podobně, jako výpočet dalších nemocenských dávek  – ošetřovné nebo nemocenská. I pro mateřskou je rozhodující denní vyměřovací základ. Ten je stanovený z hrubé mzdy – počítá se průměr za posledních 12 měsíců.

Vyměřovací základ se pro výpočet dále redukuje – jsou stanoveny 3 redukční hranice. Na rozdíl od jiných nemocenských dávek, u mateřské se v první redukční hranici započítává 100% (pro nemocenskou nebo ošetřovné se do 1 redukční hranice zahrnuje pouze 90% DVZ).

Mateřská je pak také vyplácena jako 70% z redukovaného vyměřovacího základu (nemocenská nebo ošetřovné se platí jen jako 60% z vyměřovacího základu). Konkrétní výpočet si můžete sami provést v kalkulačce pro výpočet.

Příklad výpočtu: peněžitá pomoc v mateřství 2014

Paní Svobodová očekává narození jednoho dítěte. Až do nástupu na mateřskou (déle, než dva roky) pracovala jako prodavačka s hrubou měsíční mzdou 25 500 Kč. Na konci minulého roku dostala prémie ve výši jedné měsíční čisté mzdy (20 000 Kč).

Peněžitá pomoc v mateřství pro paní Svobodovou by se tedy vypočítala takto:

Denní vyměřovací základ = ((12 * 25 500) + 20 000)/365 = 893,15 Kč (tj. celkové příjmy za poslední 12 měsíců děleno počtem kalendářních dní, protože mateřská se vyplácí za kalendářní dny)

Redukce vyměřovacího základu:

 • Do první redukční hranice se započítá 100% = tj. do 865 Kč
 • Ze zbytku (893,15 – 865) se započítá 60% = tj. 16,89 Kč
 • Redukovaný vyměřovací základ = 882 Kč

Pozn.: výpočet by pokračoval dál, pokud by byl denní vyměřovací základ vyšší, do 1295 Kč se započítává 60%, do 2595 Kč se započítává 30%. Jednotlivé mezi výpočty se zaokrouhlují na 2 desetinná místa. Výsledný součet se pak zaokrouhlí na celé koruny

Mateřská = 70% z redukovaného vyměřovacího základu = 882 Kč/den

Celková mateřská = 196 * 882 = 121 128 Kč (při jednom dítěti je délka PPM max. 196 kalendářních dní, měsíčně by to vycházelo na cca 26 460 Kč/měsíc (měsíc o délce 30 kalendářních dní)).

Vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství

Mateřský příspěvek (peněžitá pomoc v mateřství není jediná dávka, na kterou může být v těhotenství a po narození dítěte nárok). Pokud je žena z důvodu těhotenství, nebo po porodu, v zaměstnání převedena na jinou pracovní pozici (třeba z důvodu, že nemůže manipulovat s těžkými břemeny) a pokud jí tímto klesne její mzda, může mít nárok na vyrovnávací příspěvek. Ten slouží, jako kompenzace v případech, kdy z důvodu mateřství nebo těhotenství, došlo ke snížení příjmů.

Vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství se vyplácí za každý kalendářní den, kdy byla žena převedena na jinou práci. Výše této dávky se stanoví jako rozdíl mezi příjmem před a po převedení na novou práci. Vyrovnávací příspěvek se vyplácí pouze do doby, než vznikne nárok na klasickou mateřskou.

Maximální mateřská

V aktuálním roce – 2014 – je maximální možná dosažitelná mateřská ve výši 1060 Kč / den, což odpovídá přibližně 31 794 Kč měsíčně, tj.:

 • Maximálně 207 760 při narození jednoho dítěte
 • Maximálně 274 540 Kč při narození dvou a více dětí

Abyste dostali tuto maximální mateřskou, musel by být výš průměrný hrubý měsíční příjem za posledních 12 měsíců ve výši cca 78 900 Kč/měsíčně.

Máte nějaký dotaz ohledně toho, jak se počítá mateřská, kdo na ni má nárok a kdo ne? Jaké musíte splnit podmínky a na co si dát pozor? Zeptejte se v diskuzi pod tímto článkem.

Potřebujete rychle získat peníze? Pak neváhejte a podívejte se, co vám nabízí SMS půjčka ihned na bankovním účtě. Snadno a rychle, za výhodných podmínek, bez placení poplatků předem a bez rizika si i vy můžete půjčit peníze. Umožní vám to i tyto půjčky bez registru a bez poplatku předem. Stačí jedno kliknutí a peníze už mohou bý tna cestě k vám.

Diskuse: Kalkulačka mateřská dovolená 2014

komentářů 354
 • Custom avatar Jitka

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, z čeho se mi bude počítat mateřská dovolená, od roku 2008 jsem byla zaměstnána za hrubou mzdu 27.000,- v listopadu 2013 mi byla mzda snízena na 19.000,- hrubého, a zároveň dána výpověď s organizačních důvodů do konce měsíce února 2014, unorová mzda vč. odstupného byla 80.000,- poté, jsem nastoupila na nemocenskou, a nyní v dubnu 2014 jsem zijistila, že jsem těhotná. Mateřská se mi bude počítat z celkového přijmu za posledních 12 měsíců ze zaměstnání před nemocenskou? nebo jaký vliv na to nemocenská má? Když nastoupím do nové práce a nebudu v ní 12 měsíců, jak se bude počítat mateřská v tomto případě? děkuji moc za radu Jitka

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud nastoupíte do nové práce, pak se to bude počítat jen z příjmů z této nové práce. Pokud budete nezaměstnaná, pak se to počítalo z příjmů za posledních 12 kalendářních měsíců, nemocenská (dávky) se zde nepovažuje za příjem, počítala by se jenom vaše mzda z posledního zaměstnání.

 • Custom avatar Nikol

  Dobrý den.Mužu nastoupit do práce po tří leté mateřské dříve.Dostanu peníze když dám po mateřské dovolené sama (ukončím pracovní poměr.Děkuji

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud tím máte, namysli podporu v nezaměstnanosti, pak ano, budete na ni mít nárok. Pokud ale po skončení mateřské, resp. rodičovské dovolené neodparujete žádnou dobu, pak by se vám počítala z průměrné mzdy v ČR a bylo by to něco málo přes 3000 Kč měsíčně

 • Katežina

  Dobrý večer, zajímalo by mě jestli se do těch 270 dní započítává i pracovní neschopnost v zaměstnání.. bohužel mám rizikové těhotenství, krvácení atd a nemůžu pracovat, končí mě smlouva ted na konci dubna takže mě ji zaměstnavatel neprodlouží a v termínu porodu budu už nezaměstnaná, ale pokud by se do toho neschopenka počítala tak bych ten nárok na MD měla mít. děkuji za odpověd

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, ano počítá se tam i doba v pracovní neschopnosti. Těch 270 dní se počítá od zahájení pracovního poměru, do jeho ukončení, vše co je mezi tím, včetně pracovní neschopnosti, dovolené, svátků, víkendů apod.

 • Custom avatar Klara Wojakova

  Dobry den,chci se zeptat,pracuji v Dansku a budu se ted stehovat zpatky do Ceska. Bude se mi materska pocitat z prijmu tady v dansku? Dekuji za odpoved.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, přiznám se že v tomto se až tak dobře neorientuji. Můj osobní názor je že na mateřskou mít nárok v ČR nebudete z toho důvodu, že jste zde neodváděla nemocenské pojištění. Teoreticky byste ale mohla mít nárok na odpovídající dávku v Dánsku. V ČR určitě budete mít nárok na rodičovský příspěvek. Je to ale jen můj osobní názor, doporučuji obrátit se přímo na kontaktní linku ČSSZ kde vám poskytnou kvalifikovanější radu – 840 406 040.

 • Custom avatar Věra

  Dobrý den,
  19.3.2014 mi skončila mateřská dovolená, před nástupem na mateřskou jsem nestihla vybrat řádnou dovolenou a dohodla se zaměstnavatelem na jejím proplacení po skončení mateřské. Započítává se tato loňská dovolená do podmínky 60ti odpracovaných dnů, kterou je nutno splnit, abych měla nárok na celou letošní dovolenou? Děkuji za odpověď.

 • Custom avatar Marcela

  Dobrý den,chci se zeptat – po mateřské k 28.3.2014 jsem nastoupila do práce a potřebuji vědět jak dlouho musím pracovat,abych měla nárok na mateřskou a jestli se do toho započítává i nemocenská(po proděláném potratu po IVF budu muset na rizikové)a z čeho se mi bude počítat nemocenská,když plánované další IVF mám domluvenéné na květen 2014.děkuji za odpověd

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud jste během zmiňované mateřské byla zaměstnaná (tj. vaše původní zaměstnání trvalo i tuto dobu), pak se i tato doba započítává do nároku na další mateřskou. Pokud jste na mateřské dovolené, na rodičovské dovolené, na nemocenské a stále máte platnou dobu tak všechen tento čas se vám započítává do nároku (je požadováno abyste byla před nástupem na PPM zaměstnána alespoň 270 dní v předchozích 2 letech).

 • Custom avatar Jana

  Dobrý den, prosím Vás mám mateřskou dovolenou, která činní 7.600kč/měs. dceři jsou 2.roky (v lednu). na sociálce mě řekli že mě MD končí ted v květnu. Jak je možné, že MD nemám na 3.roky??? Děkuji 🙂

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, určitě nemáte mateřskou dovolenou. Mateřská dovolená se čerpá 6 – 8 týdnů před narozením dítěte a následně po porodu, celkem 28 týdnů. Během té doby dostáváte peněžitou pomoc v mateřství. Po skončení mateřské následuje rodičovská dovolená (pokud jste zaměstnaná) a pobíráte rodičovský příspěvek. Ten se při variantě 7600 Kč vyplácí 29 měsíců. Dohromady společně s mateřskou to pak vychází +/- do 3 roků věku dítěte.
   Vzhledem k tomu že nevím, zda jste čerpala mateřskou a jak dlouho vlastně pobíráte rodičovský příspěvek tak vám více neporadím.

 • Custom avatar Martina

  Dobrý den,
  termín porodu mám 23.6.2014 a na mateřskou chci nastoupit 8 týdnu před termínem porodu, tzn. od kolikátého mi začíná běžet mateřská dovolená?
  Děkuji

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, termín nástupu na mateřskou – přesné datum vám stanovuje lékař. Toto datum je uvedeno v papírech které pak předáváte zaměstnavateli.

 • Custom avatar Petra

  Dobrý den.Od října 2013 jsem nezaměstnaná pobírala jsem podporu v nezaměstnanosti. A nyní příjem již nemá.Chtěla bych se zeptat zdali budu mít nárok na mateřskou či ne?Odpracováno mám více než dva roky.Děkuji

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud budete v době nástupu na PPM zaměstnaná (nebo v ochranné lhůtě 180 dní od konce posledního zaměstnání) a pokud v předchozích dvou letech před nástupem na PPM (24 měsíců před měsícem ve kterém na PPM nastupujete) budete mít dobu zaměstnání alespoň 270 kalendářních dní, pak nárok mít budete.

 • Custom avatar monika

  dobry den chtela jsem se zeptat , zda mam narok na materskou je mi 20let studuji druhy ucebni obor jeste jsem nepracovala dekuji monika

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud jste nepracovala, tak na PPM mít nárok nebudete. Budete mít nárok až na rodičovský příspěvek po narození dítěte.

 • Custom avatar Jiřina

  Dobrý den, do práce jsem nastoupila 4.9.2012. Před touto prací jsem byla na mateřské a potom nezaměstnaná. Do doby nemoci mám odpracováno 220dní. Od 20.11.2013 jsem na nemocenské, rizikové těhotenství. Do konce dubna budu nemocná 162dní. Sčítají se dny dohromady? Splňuji podmínku odpracovaných 270dní? V květnu nastoupím na mateřskou. Mám nárok na peněžitou pomoc v mateřství?
  Děkuji

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, ano i doba kdy jste v pracovní neschopnosti (ale stále zaměstnána) se zahrnuje do doby 270 dní (do ní se počítají všechny kalendářní dny od začátku pracovní smlouvy do data jejího ukončení včetně pracovní neschopni, víkendů, svátků, dovolené apod.)

 • Custom avatar Petra

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala – brzy nastoupím do nové práce – pracovní poměr na dobu určitou 1 rok (do 2.5.2015), předtím jsem byla nezaměstnaná. Smlouvu mi ale dál nejspíš neprodlouží. Plánuji otěhotnět a zajímá mě, za jakých podmínek budu mít nárok na mateřskou a poté na rodičovský příspěvěk?
  Předem děkuji.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, na mateřskou (resp. PPM), budete mít nárok, pokud v době nástupu na mateřskou (6-8 týdnů před porodem), budete mít odpracováno nejméně 270 kalendářních dní, pokud by nebyla splněna tato podmínka, tak nárok nemáte. Další podmínka je to, že v době nástupu na PPM budete stále zaměstnána (klidně i na nemocenské) nebo to alespoň bude v ochranné lhůtě 180 dní od skončení posledního zaměstnání.

   Na rodičovský příspěvek máte nárok automaticky po narození dítěte (bez ohledu na to jestli jste před tím byla nebo nebyla zaměstnána). Pokud byste měla nárok na mateřskou, pak byste si o rodičovský příspěvek žádala až po jejím skončení. Pokud byste v době narození dítěte byla nezaměstnaná, tak si nebudete moci zvolit variantu rodičovského příspěvku a máte nárok pouze na základní variantu (4 roky). Pokud budete zaměstnaná, tak se možnost volby RP řídí tím, jaký máte vyměřovací základ.

 • Custom avatar Romana

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat když mi teď v dubnu 2014 skončil rodičovský příspěvek a koncem července 2014 mám termín porodu jestli budu mít možnost výběru na 3 roky jako v tom prvním těhotenstvím.
  Děkuji za odpověd

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, to záleží na tom jestli jste zaměstnaná nebo ne. Pokud jste momentálně nezaměstnaná, pak nemáte možnost volby. Je ale případně možnost zvolit RP na 3 roky na základě doložení příjmu manžela / otce dítěte.

 • Custom avatar Petra

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala – pokud budu v době narození dítěte nezaměstnaná (ale na mateřskou mám nárok), tak si nemůžu zvolit variantu rodičovského příspěvku? Budu mít variantu nejspíš na 4 roky, že ano? Ale v jake výši??
  Děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud jste v době narození dítěte nezaměstnaná a není možné stanovit vyměřovací základ pro nemocenské dávky, pak je poskytován 4 letý rodičovský příspěvek, prvních 9 měsíců je to 7600 Kč a následně 3800 Kč do 4 roků věku dítěte.

 • Custom avatar Jana

  Dobrý den, dcera čeká v říjnu mimčo, Bohužel s jejím přítelem se rozešli a teď bydlí u nás. Kvůli tomu, že se stěhovala k nám musela opustit práci v místě svého bydliště. Pracovní poměr jí končí teď 30.dubna. Měla smlouvu na dobu určitou, pracovala tam 2 roky, vždy se smlouvou na rok. Z čeho se jí vypočítá mateřská a v jaké výši pokud se teď přihlásí na pracovní úřad od května a na mateřskou půjde až v říjnu ? Její hrubá mzda byla 13000Kč.
  Děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud bude nastupovat na mateřskou ještě v rámci ochranné doby 180 od skončení posledního zaměstnání, pak by se její výše počítala z příjmu v posledním zaměstnání.

 • Custom avatar lucia

  Dobrý den, momentálně čerpám rodičovský příspěvek, ale zároveň pracuji u původního zaměstnavatele na 0,3 úvazku při rodičovské dovolené. Pokud bych nastupovala na MD, počítá se DVZ z tohoto nynějšího malého příjmu? Děkuji.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud byste na druhou mateřskou nastupovala do 4 roků dítěte, pak by se vám sice počítala PPM z aktuálního příjmu, pokud by ale takto stanovená PPM byla nižší než ta, na kterou jste měla nárok u prvního dítěte, pak automaticky dostanete ti vyšší.

 • Custom avatar Renata V.

  Dobrý den paní Králová,
  obracím se na Vás s dotazem ohledně výpovědi ze zaměstnání a následným možným těhotenstvím – vyplácení mateřské. Jsem zaměstnaná 8 let u jedné společnosti, kde chci ale dát nyní v květnu výpověď a odejít. V případě, že v průběhu 2 měsíční výpovědní lhůty nebo následně po ní otěhotním – budu mít nárok na mateřskou – pokud ano, do jaké doby po mém odchodu ze zaměstnání a v jaké výši?
  Je pro mě pak výhodné, když plánuji těhotenství, jít se ihned registrovat na Úřad práce nebo si otevřít živnost (uvažuji o podnikatelské činnosti, kterou mám nyní pozastavenou) v souvislosti s následnou mateřskou?

  Velice děkuji za odpověď

  Renata V.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pro mateřskou (PPM) platí ochranná doba 180 dní. Tj. pokud byste na mateřskou nastupovala do 180 dní od skončení zaměstnání, pak nárok mít budete.
   Pokud v době podání výpovědi ještě nebudete těhotná, a nebudete dále nikde pracovat, pak s největší pravděpodobností mít nárok na PPM nebudete. Pokud byste ale začala podnikat a platila si nemocenské pojištění (bude nutné mít zaplaceno alespoň 180 dní) pak byste nárok mít mohla.

 • Custom avatar Petra

  Dobrý den,
  mám otázku ohledně výše rodičovského příspěvku – když bych byla 1 rok zaměstnaná, poté nezaměstnaná, zaměstnání by skončilo před porodem – lze nějak stanovit vyměřovací základ za tento 1 rok, abych si mohla vybrat variantu RP a nešlo automaticky o 4 roky? Nebo případně, bere se ohled na to, když otec dítětě má pravidelný příjem a je dlouhodobě zaměstnán? Je možná volba doby RP přes otce dítěte? A nejsou tam nějaké podmínky?
  Děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, pokud jste v době narození dítěte nezaměstnaná, není možné stanovit vyměřovací základ, není možnost volby RP a máte 4 letou variantu. Příjem dítěte ale může doložit otec dítěte a pak by možnost volby byla. Žádné speciální podmínky tam nejsou. Přímo ve formuláři uvádíte, jestli je možné alespoň jednomu z rodičů stanovit vyměřovací základ + bude pak nutné otec dítěte dokládal potvrzení od zaměstnavatele.

 • Custom avatar VERONIKA CIZKOVA

  Dobry den.Chtěla bych se zeptat jsem těhotná a jsem na neschopence. Jsem zaměstnaná na hlavní pracovní poměr od 5.11.2013 do 5.6.2014 ale na mateřskou bych mela nastoupit 28.5.2014 . Předtím jsem nikde nedělala, a zdravotní pojištění jsem si neplatila od ledna 2014 jsem začala splácet dluh na zdravotním pojištění tak bych se chtěla zeptat.Četla jsem že musím Mit podobu 2 let než nastoupím na mateřskou zaplaceních 270 dní zdravotního pojištění tak se chci zeptat jestli se do toho počítá od toho listopadu 2013 do května to je 212 dní ale když už mam zaplacené 4 měsíce dluhu zdravotního a mám k tomu ústřižek tak jestli to k tomu můžu přičíst dělalo by to 332 dní.A jestli bych neměla nárok na mateřskou budu pobírat nějaké peníze???? Termín porodu mám 9.7 děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, kalkulacka.org

   Dobrý den, nejedná se o 270 dní zdravotního pojištění ale o nemocenské pojištění. To jsou dvě rozdílné věci. Pokud jste zaměstnaná tak za vás nemocenské pojištění odvádí zaměstnavatel. Počítá se tedy doba posledního zaměstnání což, jak sama uvádíte je 212 dní, resp. je to ještě méně protože měsíc, ve kterém nastupujete na PPM, se již nezapočítává. Pokud jste v předchozích dvou letech nebyla nikde jinde zaměstnána nebo jste nepodnikla (a neplatila si nemocenské pojištění), pak na PPM mít nárok nebudete a budete mít nárok až na rodičovský příspěvek po narození dítěte.

 • Custom avatar Petra

  Dobrý den,
  zajímalo by mě, zda jde otci ditěte stanovit vyměřovací základ (při dlouhodobém zaměstnání) pro RP, aby si pak matka dítěte mohla volit variantu RP? A jaká pak bude výše RP??
  Předem děkuji za odpověď.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Půjčka zdarma bez úroků
Online půjčka bez registru
Poradna a diskuze
 • ANDREADOBRÝ DEN,CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT JAK JE TO S PITNÝ REŽIMEM U POŠTOVNÍCH DORUČOVATELEK,DĚKUJIvíce »
 • RadulínDobrý den. Chci se zeptat, zda máme nárok na pitný režim. Pracuji v prodejně částečně...více »
 • ZdenkaAno, pokud vám byl v mzdě vyplacen přeplatek na dani za uplynulý rok, tak je...více »
 • ZdenkaDovolím si reagovat, výpočty mezd dělám. Rozhodně musíte postupovat písmenou formou a nejlépe doporučeným dopisem...více »